Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

BRE Bank liczy na rozwiązanie rezerw

BRE Bank liczy na rozwiązanie rezerw

Money.pl / 2009-08-06 13:56
Komentarze do wiadomości: BRE Bank liczy na rozwiązanie rezerw .
Wyświetlaj:
auap / 210.50.228.* / 2009-08-10 05:56
Pan TomaszL z mbanku powinien sie zastanowic, co wypisuje w sieci. Tak samo powinni uczynic inni przedstawiciele BRE Banku, ktorzy klamia w sprawie kredytow tzw. starego portfela jak z nut!!! Bardzo chetnie udostepnie na zyczenie tresci reklamacji, jakie skierowalam ostatnio do BRE S.A. wraz z otrzymanymi z banku odpowiedzimi, a nastepnie odesle do konkretnych artykulow w mediach, w ktorych oficjalnie wypowiadali sie przedstawiciele BRE i uwaga! mijali sie z prawda. Bzdury te dotycza m.in. deklaracji przedstawicieli banku nt. wysokosci aktualnie oferowanych klientom marz kredytowych (potrafie udowodnic prawdopodobnie celowe swiadczenie nieprawdy - prosze tylko o kontakt meilowy, a przesle wszystkie dokumenty). Wstyd po prostu wstyd!!!
socjalizm rządzi wszędzie / 88.199.162.* / 2009-09-07 07:58
Otrzyma premię za dzielną obronę wizerunku firmy
mjelen / 83.8.247.* / 2009-08-09 19:23
TomkuL, wierny zolnierzu mbanku (czyli czesci BRE).
Nie wiem co kieruje Toba i motywuje do wypisywania takich bzdur? Angazujesz sie w komentowanie artykulu, miotasz sie... nawolujesz portal money.pl do cenzurowania.
Czy jestes pewien, ze nabici i UOKiK nie maja racji? Czy jestes pewien, ze sad przyzna racje BRE?
Czy nie dopuszczasz mysli, ze BRE moze rowniez przegrac w sadzie?
Czy zastanawiales sie nad tym, ze walczac w ten sposob o mocno zniszczony wizerunek mbanku (czyli czesci BRE) marnotrawisz swoj?
Czy warto?
KONSERWATYSTA / 2009-08-08 15:02 / Od Redakcji: Unikać! Chamstwo i wulgarności
pewnie te oszołomy poniżej tak piszą bo chcą tanio kupić ale nic z tego BRE jedzie na 600pln
ku-zo / 84.10.121.* / 2009-08-08 15:07
pomyliłeś się to nie o to chodzi- i nie obrażaj ludzi
TomekL(mBank) / 193.41.230.* / 2009-08-07 13:59
Dziwę się że pozwalacie na spamowanie swoich artykułów. Jak wskazuje ten komentarz:

http://nabiciwmbank.pl/index.php/topic,1357.0.html

Większość powyższych wpisów o BRE banku jest planowym działaniem mającym na celu dyskredytować pomówieniami wizerunek BRE banku. Apeluję o większą moderację.
Luke2 / 77.223.198.* / 2009-08-08 09:56
Prawdziwa cnota prawdy się nie boi.
JB / 2009-08-08 09:55
mbank jak i cały bre to badziewie. Już kilka razy było tak, że chciałem kupićlub sprzedać akcje ale niemogłem bo im się system tranzakcyjny wyłożył. Jak napisałem skargę to mi odpisali, że powinienem być zadowolony bo zienili stronę na ładniejszą... a jak dla mnie to strona mżebyć czarno biała z samym tekstem, byle bym mógł tranzakcje robić kiedy chcę.

Zatrudnijcie lepszych informatyków!!! I zróbcie serwis w C# a nie badzienej javie.

Chwilowo jestem za granicą ale już niedługo wracam i przenoszę się do Aliora.
KONSERWATYSTA / 2009-08-08 15:01 / Od Redakcji: Unikać! Chamstwo i wulgarności
wiesz co, tylko jak zacząłem czytać twoją skargę na mbank to zaraz chciałem ci napisać, że w aliorze jest gorzej, nieźle się ubawiłem jak na końcu piszesz o aliorze, ja muszę często dla następnej transakcji się wylogować, na sms czekam czasami kilka minut, nie ma opcji wyłaczenia potwierdzeń smsowych na jeden dzień, mbank jest super
ku-zo / 84.10.121.* / 2009-08-08 08:48
Panie TomkuL wzywa Pan do cenzury.....................!!!!
ZASTANAWIAJĄCE..............................Dlaczego boi się Pan wypowiedzi klientów banku???. Oczywiście moje wpisy są świadome!!! Mam do tego prawo. Dlaczego Pan chce zamknąć nam usta???. Czy portal money.pl też postraszycie prawnikami...???
TomekL(mBank) / 213.158.199.* / 2009-08-08 10:16
kuzo - nikt nie chce Wam zamykać ust, natomiast wprowadzanie w błąd opinii publicznej, podawanie nieprawdziwych informacji jest nadużyciem. Nie będę już wspominał o netykiecie.
mar-drzew / 83.4.1.* / 2010-05-28 21:56
panie tomku, umowę kredytu hipotecznego, którą multibank daje klientowi do podpisania to nic innego jak "fuszera prawnicza" ( lub zabieg celowy ? ), w której niezależni prawnicy znajdują dużo "błędów" . z pewnością bank jako jednostka zaufania publicznego powinna dbać, jeśli już nie o klienta to napewno o wzorce swoich umów. I pan śmie mówić o etykiecie. proponuje zapoznac się z etyką, a wówczas dopinać etykiety nadużycia. opinia publiczna jest bardzo dobrze poinformowana jakim jesteście bankiem - poprostu chcielibyście być jednostką zaufania, ale niemiecki comerz nie pozwala wam na to ?
ku-zo / 84.10.121.* / 2009-08-08 13:00
gdzie opinia publiczna wprowadzana jest w błąd...?
gdzie są podane nieprawdziwe informacje...?
Proszę o konkret!
Natomiast BRE w postaci TomkaL moim zdaniem dezinformuje opinię publiczną twierdząc:
- mBank to nie BRE S.A.
- pozew nie dotyczy mBanku
W kontekście Pana wpisów i charakteru działania Pana pracodawcy czyli BRE S.A. nie będę wspominał o tym, że bank ,,jest" instytucją zaufania publicznego. Zaufania którego BRE S.A. (w postaci mBanku i Multibanku) nadużył.
O całej reszcie czyli klauzulach niedozwolonych w wzorcach umów BRE S.A. orzeknie SOKiK, a potem mam nadzieję inne sądy gdzie trafią pozwy klientów.
Tak więc pozdrawiam Pana i czekam na dzień 8.10.2009 kiedy to odbędzie się rozprawa przed SOKiK przeciwko BRE S.A (mBank i Multibank)
Luke2 / 77.223.198.* / 2009-08-08 10:33
A co jest nieprawdziwą informacją? To że BRE zostało pozwane?? To że nie jest to nagroda??
gani / 79.110.192.* / 2009-08-06 21:07
Regulamin forum
TomekL(mBank( / 193.41.230.* / 2009-08-07 13:34
Gani piszesz to na każdym możliwym portalu :) Jesteś wróżką?
ku-zo / 84.10.121.* / 2009-08-06 19:37
Pierwsza rozprawa przed SOKiK przeciwko BRE S.A z powództwa UOKIK już na początku października....Czy bank utworzył już kolejne rezerwy...???
TomekL(mBank) / 193.41.230.* / 2009-08-07 13:36
A dlaczego miałby to robić?
ku-zo / 84.10.121.* / 2009-08-08 08:39
bo jeśli wyrok będzie po myśli klientów to zapewniam, ze będą pozwy indywidualne do sądu powszechnego i bre odda kasę.
TomekL(mBank) / 213.158.199.* / 2009-08-08 10:22
Obawiam się, że takie konfrontacyjne nastawienie nie prowadzi do żadnego celu. W mojej opinii sąd jest rozwiązaniem ostatecznym i dość ryzykownym. Wydaje mi się że rozpowszechniając takie informacje szkodzicie innym Klientom.
nie dla bre / 62.21.28.* / 2009-08-09 22:53
> Obawiam się, że takie konfrontacyjne nastawienie
> nie prowadzi do żadnego celu.

Prowadzi do wyznaczonego celu - odzyskania pieniążków które uważam za niesłusznie pobrane przez bank.

> W mojej opinii sąd jest rozwiązaniem ostatecznym
> i dość ryzykownym.

Ryzykownym ? Dla kogo ? Uważam że bank co miesiąc pobiera mi zawyżoną ratę. Co jeszcze mogę stracić? A co mogę zyskać - zwrot pieniążków, odsetki karne, może nawet i nawiązkę :)

Poczekamy, zobaczymy i odsetki naliczymy :)
ku-zo / 84.10.121.* / 2009-08-08 13:33
Tylko kto doprowadził do takiego stanu rzeczy PanieTomkuL...???. Pan zdaniem zapewne klienci.
Sami idziecie w zaparte więc sąd będzie musiał wydać wyrok w sporze kto ma rację. Zgadzam się z Panem, że rozwiązanie sadowe jest ryzykowne szczególnie dla BRE S.A jeśli sąd orzeknie, że jednak jest to klauzula niedozwolona.
Luke2 / 77.223.198.* / 2009-08-08 10:35
OK, nie ma sprawy, zwrócicie nienależnie pobrane odsetki, umowy aneksujecie tak, aby było to zgodnie z tym co podpisywali 3 lata temu i zgodnie z prawem i będzie po sprawie.

To takie trudne?
Luke2 / 77.223.198.* / 2009-08-08 08:28
A dlaczego przedstawiciel banku udaje że nie dotyczy go pozew UOKiK?
panie Tomaszu, robi się pan żałosny...

do innych, potencjalnych klientów BRE - tacy to właśnie panowie tam siedzą, którzy udają że problemu nie ma.
Pawelr185 / 194.169.228.* / 2009-08-06 19:00
Klienci cały czas się odwracają od BREdziada. Wcale mnie to nie dziwi skoro tak ich traktuje. Złodziejski bank cały czas okrada swoich kredytobiorców na oprocentowaniu i na spreadzie walutowym.
Uciekajcie z tego banku dopuki jest jeszcze możliwość!!!
TomekL(mBank) / 193.41.230.* / 2009-08-07 13:44
Na jakiej podstawie twierdzisz że się odwracają
Tak, a Polsce jest tylko jeden bank i nie masz żadnych alternatyw. Jeżeli mnie ktoś okrada nie korzystam z jego usług. Jak pokazują jednak wyniki BRE z miesiąca na miesiąc liczba Klientów się zwiększa. Więc można powiedzieć że brak dowodów obala tezę.
swiezy / 2009-08-08 13:33 / portfel / Tańczący z akcjami
klientów może wam przybywa, jeśli dajecie aparat fotograficzny za założenie konta ale kto później korzysta z waszych usług:)??
ku-zo / 84.10.121.* / 2009-08-08 08:52
a jak mnie ktoś okrada to próbuję złapać ZŁODZIEJA! a jak już złapię i udowodnię że to on kradł to próbuję dojść sprawiedliwości w sądzie
TomekL(mBank) / 213.158.199.* / 2009-08-08 10:26
kuzo - podpisałeś umowę której BRE w żaden sposób nie łamie. Rozumiem emocjonalne podejście do sprawy, ale niestety nie masz racji. Jeżeli jestem niezadowolony z usługi, mam inne alternatywy. To wolny kraj. Kredyt hipoteczny nie jest smyczą.
ku-zo / 84.10.121.* / 2009-08-08 13:15
heheh dobre, a UOKiK i ich pozew przeciwko BRE S.A. to co...?. to czy bank łamie umowę to się okaże przed sądem.
Niech Pan nie zabija mnie śmiechem. Właśnie dlatego, że mamy wolny kraj to takie działania banków powinny być piętnowane. To nie kwestia zadowolenia lub jego braku z usługi, to kwestia dotrzymywania umów, klauzul zakazanych itd. więc niech Pan nie odwraca kota ogonem.
Co do podejścia emocjonalnego to wie Pan...nikt nie lubi być nabijany lub też czuć się okradanym. Tak więc do 8/10/2009 gdzie powinno się trochę wyjaśnić kto ma rację.
Tymczasem:
- wyniki BRE dołują
- w sądzie (SOKiK) czekają pozwy przeciwko BRE
- bank ma na głowie ,,małą grupę niezadowlonych klientów"
- pierwsza odsłona sądowej batalii ,na niekorzyść banków (patrz: Getin, Lukas)
i kolejny problem dla BRE ze składkami za ubezpieczenie niskiego wkładu......aaaaa zapomniałem przecierz to ,,nie dotyczy mBanku"....:-).. bo mBank to nie BRE S.A.....heheh
Luke2 / 77.223.198.* / 2009-08-08 10:39
Tak, umowy nie łamie..
tylko że umowa łamie prawo (pisma GINB, wyroki SN i sprawa przeciwko BRE w SOKiK).

Ale wiemy, jesteśmy dorośli, podpisaliśmy umowy (niezgodne z prawem) a więc teraz będziecie je egzekwować.
Gdybyście obniżali oprocentowanie wraz z LIBOR (tak jak podwyższaliście) nikt by się tym nie zainteresował. Sami sobie taki pasztet zgotowaliście, na własne życzenie.
Luke2 / 77.223.198.* / 2009-08-08 08:34
ja i nie tylko ja wycofało swoje pieniądze w obawie, że mBank po prostu padnie. Wynik dodatni jest tylko i wyłącznie dzięki zawyżonym odsetkom od kredytów hipotecznych. A te zawyżone odsetki trzeba będzie zwrócić.
No i jakość pracy pracowników mBanku (na przykładzie), a zwłaszcza mLini niestety mocno się pogorszyła.

A przedstawiciele BRE nadal będą twierdzić, że złożony pozew UOKiK w sądzie to jest tylko i wyłącznie reklama BRE, że to jest pochwała działań banku.

Przestrzegam przed tym bankiem jeżeli nie chcecie mieć kłopotów.
Ssceptykk / 195.212.74.* / 2009-08-06 15:53
Jeśli bank dorabia się takich klientów:

http://galeria.nabiciwmbank.pl/main.php?g2_itemId=36

albo takich stron okolicznościowych:

www.nabciwibrebank.pl

albo takich utworów na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=rCR-nRDcy9I

to chyba nie wróży to dobrze na przyszłość jego wynikom.
Luke2 / 213.158.196.* / 2009-08-06 17:02
na przyszłośc niech zawiążą jeszcze większe rezerwy jak tak dalej będzie działać mLinia w mbanku, jak nie zaczną traktować klientów normalnie a nie jak idiotów.
Brawo Panie Grendowicz, ile jeszcze marka BRE, mBank musi stracić aby klient dla Państwa był partnerem.
chyba że najpierw Pana się pozbedą.
sceptyk! / 195.212.74.* / 2009-08-06 15:40
A ci pójdą do sądu. 20 tys. wrobionych przez BRE Bank (Multibank i mBank) w mętne zapisy w umowach, których legalność zaskarżył do sądu UOKiK w pozwie przeciw BRE - www.nabiciwbrebank.pl.

Co z tymi rezerwami? Jak wyrok będzie korzystny dla klientów, BRE będzie miał 20 tys. spraw sądowych o zwrot nienależnie pobranych kwot wraz z odsetkami, plus koszty sądowe.

Plus, za te działani BRE, może mu grozić kara 10% zeszłorocznych przychodów.
Na to też BRE ma rezerwę?
TomekL(mBank) / 193.41.230.* / 2009-08-07 13:51
>A ci pójdą do sądu.

Dlaczego mieliby to robić? Uważasz że każdy z tej grupy identyfikuje się z tym protestem?

>Jak wyrok będzie korzystny dla klientów,
BRE będzie miał 20 tys. spraw sądowych o

Pytanie co się stanie jak wyrok stanie się strzałem w kolano dla tej grupy. Rozumiem że 20 tys. Klientów należy kierować pod wiadomy adres :) Proszę zejść na ziemię i nie wierzyć propagandzie. Sprawy sądowe wyglądają ładnie tylko w amerykańskich filmach. Jest to rozwiązanie ostateczne i nie powinno być w ogóle przez grupę rozważane.

>Plus, za te działani BRE, może mu grozić kara 10% >zeszłorocznych
>przychodów.

Na jakiej podstawie?
Luke2 / 77.223.198.* / 2009-08-08 08:39
Tak, jak wyciągacie z kieszeni dodatkowe, nienależne pieniądze to jest OK.
Jak my chcemy te pieniądze odzyskać, to jesteśmy BE. Bo tak mówi TomekL!!

Nie będą sprawy sądowe rozważane przez klientów, jak byście z automatu uznali roszczenia (wyroki SN to potwierdzają).
Na co liczą oszuści w polsce?? Na bardzo powolne działanie wymiaru sprawiedliwości i dlatego niewielu osobom chce się dochodzić swoich praw.
BRE postępuje dokładnie tak samo. Ale może tym razem jednak zrobicie coś wreszcie dla Klienta poza jego oskubywaniem? Jak na razie to pokazujecie jak bardzo głęboko w nosie macie klientów.

Przestrzegam: do tego banku bez dyktafonu i prawnika nie podchodź.
mjelen / 193.110.121.* / 2009-08-06 13:56
Pan Grendowicz moze sie przeliczyc... zapomnial chyba o rezerwach, ktore wkrotce bedzie trzeba zawiazac (a moze juz sa zawiazane) na poczet KH (starych i nowych mplanow).
TomekL(mBank) / 193.41.230.* / 2009-08-07 13:57
>na poczet KH (starych i nowych mplanow).

Nie będą potrzebne. Nie ma takiej potrzeby.
cynikk / 217.98.20.* / 2009-08-08 12:07
Nie beda potrzebne bo tak mowicie, w biznesie nie wierzy sie tylko zabezpiecza na wypadek gdyby cos poszlo nie tak, zwlaszcza bank powinien to rozumiec. Natomiast udawanie ze "sprawa nie dotyczy BRE" i "rezerwy na roszczenia nie beda potrzebne" oraz "klienci nie pojda do sadu to ostatecznosc" to tylko pobozne zyczenia. Chodzi o pieniadze wiec kiedy nie ma innego sposobu "wydarcia" swoich pieniedzy to idzie sie do sadu - proste, ale widze nie do wszystkich dociera.
ku-zo / 84.10.121.* / 2009-08-08 08:44
jak rozumiem bre już rezerwy zawiązał. Co do kary 10% przychodu to Panie TomkuL przypadkiem Pan zapomniał, że w umowach mamy już niedozwolone klauzule (z listy klauzul niedozwolonych).
Luke2 / 77.223.198.* / 2009-08-08 08:26
jeszcze nie ma, bo na razie bank udaje że jego pozew nie dotyczy.
Jak UOKiK wygra sprawę to pewnie nadal nie będzie dotyczył. Pewnie odwołania i teksty typu "trzeba było czytać".
O tak, aby pokazać, że BRE jest dla Klienta. Jak na razie to katem, ale cóż, Judasz wydał Jezusa, to co ma się przejmować BRE klientem.
AndrzejGdansk / 194.169.236.* / 2009-09-06 21:35
Luke2, oczywiści że takie klauzule niedozwolone już są, Ja mam umowę z września 2005 i jest taki zapis, który mówi o wymogu posiadania ror-u, co jest zapisem niedozwolonym. Niedługo się okaże, że większość zapisów w umowach Mbank, Multibank i BRE Bank są zapisami niedozwolonymi. Porażka i to ma być profesjonalny bank?
franus / 83.19.180.* / 2009-08-06 13:56
Najpierw rezerwa na sąd http://tnij.org/enbank
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy