Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Broker kurierski-pośrednictwo wysyłek .Jak zacząć???????

Broker kurierski-pośrednictwo wysyłek .Jak zacząć???????

dziczek88 / 2010-03-27 13:42
Witam wszystkich.Chciałbym otworzyć w moim mieście punkt kurierski.Zadaniem jego było by wysyłanie paczek od klientów indywidualnych oraz mniejszych firm które nie mają podpisanej umowy z firmami spedycyjnymi.Czy ktoś z was wie jak wygląda sytuacja prawna takiej firmy?Jak założyć taką firmę ?Od czego zacząć? Jakieś potrzebne pozwolenia?Szukałem w necie info na ten temat ale nie ma niestety nic konkretnego.Umowę na przesyłki kurierskie podpisałbym z jedną z firm np:DPD lub DHL. Ktoś się orientuje jakie są ceny przesyłek w poszczególnych firmach kurierskich.Np 200 paczek dziennie? Czy na rynku lokalnym jest możliwość aby odnieść sukces?Pozdrawiam i liczę na podpowiedzi
Wyświetlaj:
Marek_89 / 89.64.27.* / 2021-04-09 13:11
Słyszałem, że Furgonetka Punkt jest spoko.
kowalskiartur472 / 2021-04-06 15:44
Obecnie na rynku jest wiele firm brokerskich. Osobiście byłem partnerem wielu, ale tylko jedna okazała się sprostać moim oczekiwaniom. Obecnie prowadzę handel na allegro i bardzo dużo wysyłam. Współpracując z firmą Globkurier.pl mam nie tylko tańsze wysyłki, ale możliwość wysyłki do krajów takich jak: USA, Niemcy, Hiszpania. Dodatkowo nie ma zbędnych formalności i umów. Wszystkim polecam przeglądnąć ofertę firmy. Rejestracja jest darmowa pod linkiem https://www.globkurier.pl/register/niskie-ceny-na-przesylki?company=true
Bennn / 212.7.215.* / 2021-03-31 15:48
Moim zdaniem Pakersi (https://pakersi.pl/wroclawfabryczna ) to będzie dobra opcja dla Ciebie. Jeśli masz dużo paczek do wysyłki to firma sobie z takimi kwestiami naprawdę bardzo dobrze radzi i dlatego z usług warto skorzystać. Jednocześnie przy tym dość dobre ceny można z nimi negocjować. Jeśli prowadzisz sklep i masz tych paczek do wysłania bardzo dużo to ta kwestia może być dla Ciebie istotna.
Marek494 / 212.7.215.* / 2020-11-10 08:58
Ostatnio korzystam ze strony https://www.twojapaka.pl/ jeśli chodzi o zamówienie kuriera i mogę polecić. Dość sprawnie to funkcjonuje, na stronie wpisujesz dane paczki i dostaniesz zestawienie ofert kurierów z wyceną więc można sprawnie znaleźć najlepszą ofertę
Intonacja / 212.96.237.* / 2014-03-28 23:49
Wydaje mi się, że dobrze byś na takie plany spróbował skorzystać z porad jakiegoś doradcy albo prawnika, bo pewnie będzie cię to kosztowało dużo różnych wypraw do urzędów z różnymi papierzyskami. Popatrz tylko na firmę wysylamtaniej PL. Oni mają dużą firmę cieszącą się dobrą opinią wśród klientów. Wiele osób już zaczęło korzystać z ich usług bo wywiązują się ze swojego każdego zlecenia. A co jednak najważniejsze to mają zdecydowanie taniej niż normalnie byś zamawiał taką usługę u kuriera. Jeżeli chcesz poszerzyć dystrybucję a nie masz gotowych rozwiązań transportowych to zawsze możesz liczyć na to, że razem z tobą opracują sprawny system działania.
Hupar / 79.191.24.* / 2013-04-18 09:44
Może i standard, ale uwierz, że nie wszędzie.
Retiu / 83.10.131.* / 2013-04-22 09:56
No cóż, ja się mimo wszystko przyzwyczaiłem do takich standardów w przesyłkach:)
Retiu / 83.29.10.* / 2013-04-02 11:09
To dobrze, że wszystkie przesyłki dochodzą, ale czy to aby na pewno taki wielki sukces? W dzisiejszych czasach to chyba standard.
KAmil77 / 78.88.206.* / 2010-04-08 18:38
Polecam przejrzeć jak działają brokerzy, jakie mają stawki, czym kuszą klientów itp. Pełny przegląd brokerów, pośredników i operatorów wirtualnych oraz możliwość porównania z bezpośrednią ofertą firmy kurierskiej, jest możliwy w portalu www.kurierem.pl - kilkadziesiąt firm.

Sam punkt w mieście może okazać się dobrym wyjściem, ale tylko w przypadku jeżeli to duże miasto, bardzo dobra lokalizja, najlepiej z możliwością podjechenia samochodem (Klienci z cięższymi paczkami) pod sam punk i jakiś magazynek do tego.

Problem w tym, że taka dobra lokalizacja w dużym mieście to spory wydatek + pensja dla stałej obłsugi + media w lokalu. Natomiast budując serwis w necie inwestujesz tylko raz, a później w miarę potrzeb i możliwości tylko udoskonalasz, automatyzujesz itp.

Poza tym jeżeli masz lokal, to dowiedz się w DHL o oficjalny punkt partnerski z ich brandem - jest coś takiego. Szukaj w necie na frazę "DHL ServicePoint".

pozdrawiam
imperiumlamp / 5.173.129.* / 2021-04-09 00:25
Wiem, że świetną ofertę ma epaka.pl franczyza dostępna dla każdego. Nie wnikałem, ale chyba lokal jest najważniejszy. Resztę oni załatwiają. Od kilku lat używam do tanich wysyłek kurierskich portal www.epaka.pl dzięki nim można wysłać tanio DPD, DHL, UPS, INPOST, łatwo można śledzić przesyłki, zamawiać przesyłki. Udało nam się też z nimi skontaktować, ponieważ wysyłamy więcej niż 10 paczek w miesiącu i dostaliśmy rabat. epaka.pl ma też aplikację na smartfony i faktura zbiorcza - idealnie dla naszego sklepu. Wysyłki są na cały Świat, my mamy najczęściej Polskę, Niemcy, Belgię, UK, Irlandię. Tanie przesyłki z epaka.pl - polecamy serdecznie.

Najnowsze wpisy