Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Brytyjczycy będą wykupywać licencję na papierosy?

Brytyjczycy będą wykupywać licencję na papierosy?

Wyświetlaj:
semeo / 2008-11-12 21:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
u nas licencja sie raczej nie sprawdzi, a poza tym jeśli handlije się ogromnymi ilosciami papirosów nielegalnie to kto będzie wymagał licencji dla tych papierosów
wolność / 77.112.174.* / 2008-11-11 00:24
NIE inwigilacji!!!
Nie kolejnej formie opodatkowania!!!
Nie większej ingerencji państwa w życie obywatela!!!
JA chce mieć wolność!!!
BlaBle45 / 81.156.100.* / 2008-02-17 08:26
Palacze placa wielka, ogromna kase do budzetu panstwa, wiec moze niech ci tam z gory przestana bic piane, a zastanowia sie, ile kraj straci, jesli rzeczywiscie (zalozmy) wszyscy rzuca palenie ;) To by byl kryzys dopiero! A swoja droga, jesli mialaby byc licencja na papierosy, to ja domagam sie takiej samej licencji dla pijakow (a nawet pijacych), dla cpaczy i dla lekomanow! A czemu nie pojsc dalej? Czemu nie pozaznaczac, kto jakiego jest wyznania? I czy nie mowi brzydkich slow! Posegregowac, ponaklejac etykietki na czolka i zaraz bedzie porzadeczek w kazdym kraiku.
willow / 212.160.87.* / 2008-06-16 10:41
A zastanawiałeś się ile kosztują choroby spowodowane truciem przez dym papierosowy? Rak krtani, płuc, niedorozwoje płodu... to tylko bardzie nośne przykłady. Ile to dla ciebie warte? Jeszcze gdyby palacze szkodzili tylko sobie to nie widziałbym problemu, ale niestety praktycznie trudno zjeść obiad w restauracji, żeby nie być uraczonym smrodem praktykującego swoją wolność do smrodu palacza.
mariok / 87.205.202.* / 2008-02-17 07:30
co za tłuk jest autorem tego artykułu....'wykupywać'??? ja zawsze wiedziałem, ze mówi sie 'wykupować' - wstyd dla portalu
sarkafarka / 2008-07-25 10:07 / Tysiącznik na forum
" * Czy poprawne są wyrazy "znajdywanie" i "wykupywanie"? (600917188@sms2mail.eranet.pl)

W polszczyźnie występują czasowniki znajdować, kupować i ich odpowiedniki wielokrotne znajdywać, wykupywać (samogłoska o przechodzi wówczas w y). Znajdywać znaczy inaczej 'natrafić na rzecz pozostawioną gdzieś', wykupywać zaś to inaczej 'kupować coś na zapas' albo 'odzyskiwać swoją własność' (Uwaga! Nie wolno mówić kupywać!). Słowniki języka polskiego (nawet te najnowsze) nie odnotowują jednak form rzeczownikowych znajdywanie, wykupywanie (w Wielkim słowniku ortograficznym PWN pod redakcją prof. Edwarda Polańskiego można jedynie natrafić na znajdowanie). Mimo to spotyka się je w gazetach, informacjach telewizyjnych, np. Rozpoczęło się wielkie wykupywanie towarów po obniżonych cenach; Znajdywanie wciąż nowych okazów roślin stało się niemożliwe. Myślę, że skoro są czasowniki znajdywać, wykupywać, mogłyby być i rzeczowniki znajdywanie, wykupywanie (mnie nie rażą)."


ja zawsze wiedziałem, ze mówi sie
'wykupować' - wstyd dla portalu

no to juz wszystko jasne... najmadrzejszy we wsi jestes?
man13 / 2008-02-17 13:23 / Tysiącznik na forum
Poprawnosc w zamian za madrosc?
aaaaaaaaaaaa / 83.15.71.* / 2008-02-17 08:33
Ktoś napisze jakiś ciekawy artykuł, a ty znajdziesz jeden błąd, Brawo panie idealny!!!! najlepiej to od razu przestań wchodzić na ten portal, bo ten błąd jest strasznie rażący i przez niego setki, tysiące a nawet miliony ludzi mogą czuć sie urażeni i zniesmaczeni taką niekompetencją autora tekstu.
Dziecko neostrady, weź idź do psychiatry.
ruku / 212.76.37.* / 2008-02-17 02:18
no sukinsyny... zaczyna się - ideały hitlera, ktory chcial uczynic Europe wolną od tytoniu wchodza w zycie.... Czas stąd uciekac, szkoda, taki fajny kontynent - ale w koncu doprowqadzą do totalnego zamordyzmu, ech...
szczypiur / 2008-02-16 23:31
Nie jestem palaczem, ale uważam że ten pomysł jest absurdalny. Z jednej strony jest to problematyczne z etycznego punktu widzenia - rejestracja osób palących - człowiek może być potraktowany w ten sposób jako ktoś z problemem (nałogiem), nawet z tego powodu ten pomysł wydaje się nierealny. Po drugie, może się wzmocnić nielegalna sprzedaż papierosów (z innych krajów) - co może spowodować że pomysł ten nie przyniesie żadnego pozytywnego skutku.

Najnowsze wpisy