Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Brytyjczycy ostro tną świadczenia socjalne

Brytyjczycy ostro tną świadczenia socjalne

Money.pl / 2010-11-15 06:55
Komentarze do wiadomości: Brytyjczycy ostro tną świadczenia socjalne.
Wyświetlaj:
asww34d5 / 193.22.252.* / 2010-11-15 10:59
można skutecznie reformować-owszem, można...i robi je tak bogaty kraj jak UK. U nas w biedolandzie nadal mamy wspaniały socjal-całe zdrowe pokolenia na garnuszku państwa, bo po co pracować jak mi sie należy!! Syf, kiła i mogiła-juz nikomu nie wierzę-cała ta polityka to jedna wielka obłuda!!
k aczordonald / 109.157.220.* / 2010-11-20 21:28
OSIOLKU, w UK rodzina nierobow na zasilkach zyje na poziomie rodziny ze srednia krajowa w Polsce.Najpierw pomieszkaj kilka lat za granica, a potem wroc do Polski ogladac wiadomosci.
Wtedy zrozumiesz.
wsp. isaeel / 94.254.251.* / 2010-11-16 01:05
Ale porównanie, zasiłek w polsce to taka fortuna?
Jak zwykle, chetnych do wyzysku niigdzie nie brakuje.
Nie mam na myśli, super apanazy, ale byłem w takich regionach Polski, gdzie ludzie za bardzo cięzką pracę, czesto grubo ponad 8 h, dostaja zaledwie kilkaset złotych (500 - 700). Czy to ma byc ten raj dla pracodawców?
Kazda praca powinna byc godziwie opłacana.
Kiedyś pojechałem do poznanego w Warszawie "przedsiebiorcy" który na stołecznych salonach szukał dojśc do ludzi którzy pomogli by mu w jego interesach. Pojechałem tam jako znajomy kogoś w miare ważnego. tzn pojechalismy tam obaj. Ja krajoznawczo a mój polski znajomy zorietować sie w sytuacji.
Mnie poniosło w tzw "teren", a obaj panowie tzn gospodarz i mój ważny znajomy zostali aby obgadać to i owo.
Nie napisze nawet jaki to region Polski, ale to co zobaczyłem , budziło mieszane uczucia, grozę, litosć, współczucie dla mieszkajacych tam i pracujacych dla naszego gospodarza ludzi. Wówczas pracowali jak sami mówili 12 godzin, i dostawali kobiety 500 zł na m-c a mezczyżni 550 zł na miesiac. To musiało im starczac na wszystko, a tylko w nielicznych rodzinach pracowało dwie osoby. Obejzałem też i "zakład pracy".
Po jakim casie dostrzegł mnie chybajakiś straznik czy ochroniaż, i przepedził mnie grzecznie , tzn stanowczo aczkolwiek łagodnie odprowadził mnie do domu gdzie byłem goszczony.
W drodze powrotnej opowiedziałem o swoich wrazeniach mojemu waznemu znajomemu i wyraźnie dałem do zrozumienia, ze interesy z gospodarzem moga nie wyjśc mu na zdrowie, jak wyjdzie na jaw jak traktuje swoich pracowników, tzn jak dowiedza sie o tym media i nagłośnia sprawę.
Media sie dowiedziały i nagłasniały podobno , w kazdym razie usiłowały, nie wiem dokładnie jak było, bowiem w tym czasie przez dłuzszy czas nie było mnie w Polsce.
pisze o tym jedynie dlatego, aby zawsze starac się zachowac pewna równawagę, bez wpadania w skarajności.
man13 / 2010-11-15 10:05 / Tysiącznik na forum
A w Polsce rządy ostatnich 20-tu lat przekazały Watykanowi ziemię o wielkości województwa opolskiego.
realista **^^^ / 212.14.47.* / 2010-11-15 08:48
zbyt dużo kosztowały. W krajach okupowanych przez USA i U.K. ludność żyje w skrajnej nedzy na skutek totalnego zniszczenia przez okupantów infrastruktur cywilnych natomiast w USA I W.B. trwa zaciskanie pasa i totalne oszczędności na wydatkach społecznych aby mieć srodki na dalszą militaryzację i utrzymywanie wojsk okupacyjnych.
Jednym słowem zabawa w demokrację skończyła się. Prawica Brytyjska i Europejska i Amerykańska odsłoniła kły i pokazały wilcze mordy.
core_saint / 83.0.189.* / 2010-11-15 11:28
Proszę Cię wytłumacz mi jak fakt, że zamiast płacić ZUS dostajesz te pieniądze do kieszeni to
zaciskanie pasa bo nie rozumiem twojego toku myślenia.
kordek / 79.184.93.* / 2010-11-15 08:33
Dlaczego w Polsce nie ma konserwatywnych liberałów tylko PO, PSL, PIS i SLD. Z tego co się orientuje to SLD to socjaliści PSL - nie wiem chyba to rolnicy więc konsewatyści PIS - nie mam pojęcia PO - mówili o nich liberałowie albo neoliberałowie więc coś tu nie gra.
W UE rządzą socjaliści wiec raczej ludzie wybierają socalizm!
ojro / 91.193.208.* / 2010-11-15 15:41
Trochę mylisz pojęcia. W ekonomii mamy dwa główne kierunki - interwencjonizm i liberalizm.
Interwencjonizm reprezentują SLD, PiS i PSL. Uważają one, że państwo powinno ingerować w rynek, ponieważ jest on wadliwy - ingerencja następuje głównie przez wprowadzanie różnych dotacji (np. rolniczych), dopłat, zasiłków, ulg itd. Ich zdaniem po prostu ludzie i przedsiębiorstwa sobie nie radzą, więc trzeba im koniecznie pomóc; uważają też, że wszystkie dobra społeczne powinny być finansowane przez państwo.
Liberalizm natomiast zakłada, że rynek poradzi sobie sam, a państwo nie musi (i nie powinno) ingerować, bo ingerencje te będą i tak spóźnione w stosunku do sytuacji. PO reprezentuje interwencjonizm "z przymusu" - ponieważ domagają się tego partie opozycyjne oraz sami obywatele, którzy zdecydowanie odrzucają liberalne pomysły typu np. zmniejszenie zasiłków i dotacji oraz prywatyzacja niektórych obszarów. Trzeba przyznać wprost - PO boi się swoich liberalnych reform, bo wie, że ludzie wywieźliby ją na taczkach. Zamiast tego woli się (trochę nieudolnie) przystrajać w piórka interwencjonistów, bo tego chcą obywatele.
Interwencjonizm jest dobry, ale tylko w sytuacji kryzysu, ponieważ dzięki niemu możliwe jest ograniczenie bezrobocia, inflacji i innych negatywnych skutków. Liberalizm zaś ma zastosowanie tylko wtedy, gdy gospodarka rośnie i jest dobra koniunktura na rynku. Niestety Polacy (i chyba inne narodowości również) mają tendencję do odwrotnego wybierania polityków w wyborach, co niestety nie kończy się dobrze.
core_saint / 83.0.189.* / 2010-11-15 11:25
Proszę Cię wytłumacz mi jak fakt, że zamiast płacić ZUS dostajesz te pieniądze do kieszeni to zaciskanie pasa bo nie rozumiem twojego toku myślenia.
core_saint / 83.0.189.* / 2010-11-15 11:28
sorki to nie był komentarz do ciebie
gonzo_m / 217.96.21.* / 2010-11-15 09:39
Oczywiście że są!!!
WiP oraz UPR!!!
Reszta to czerwoni, w różnych odcieniach oczywiście
MMMMMMM / 188.222.75.* / 2010-11-15 06:55
Kto nie pracuje ten nie je.

Z drugiej strony Polacy mieszkajacy w anglii ( nie znajacy dobrze jezyka ang.) moga napodkac wieksza konkurencje ze stony osob ktore utracily lub w najblizszym czasie nie dostana zasilkow.
gvhxcfb / 79.184.238.* / 2010-11-15 10:31
nowy konfikt światowy

Najnowsze wpisy