Forum Forum nieruchomościRemont

budowa domu a remont starej nieruchomości

budowa domu a remont starej nieruchomości

garek32 / 2011-05-13 11:42
witam,
zastanawiam się nad wybudowaniem domu, nie mam jeszcze działki, więc koszta mogą być wysokie, ale w tej samej miejscowości do kupienia jest stara nieruchomość, która musiałaby być odremontowana praktycznie od początku, czy myślicie że ta druga opcja będzie bardziej opłacalna?
Wyświetlaj:
Marcin887 / 188.146.66.* / 2017-12-18 09:17
Ja niedawno remontowałem stare mieszkanie , miałem parę rzeczy ale cześć rzeczy zapomniałem kupić, kolega polecił mi firmę odadoz.pl , powiem szczerze że kiedyś ich produktów używałem i byłem zadowolony i tak jak tym razem nie zawiodłem się na produktach do remontu.
majki_em / 2017-11-26 20:04
Ze starym budownictwem jest tak, że kiedyś nie budowali jeszcze myśląc o utracie ciepła, trzeba by pewnie dodatkowo ocieplić, po jakimś czasie może też wychodzić pleśń.Ja bym budował nowy, po swojemu.
Budziński / 188.146.176.* / 2017-11-24 09:38
Moim zdaniem lepiej wyremontować starą posiadłość. My tak właśnie zrobiliśmy, kupiliśmy stary dom i ściągneliśmy sprawdzoną ekipę remontową (Raf-Bud Rafał Biernat), która nam wszystko pieknie wyremontowała i do tego niedrogo. Więc wyszło to dużo taniej niż budowa nowego domu.
daisy2610 / 178.42.124.* / 2017-09-18 15:28
Remontującym polecam wkręty Spax www.spaxcentrum.pl Wieliczka :)
koprobo / 2017-09-15 11:28
Trzeba sprawdzić, w jakim stanie jest konstrukcja. Jeśli ściany i stropy są stabilne, to opłaca się remontować. Moi rodzice mieli taką sytuację. Kupili stary dom, chcieli go wyburzyć i zbudować nowy, ale okazało się, że konstrukcja domu jest bardzo stabilna i opłaca się go remontować. Fachowcy z d&d projekt zrobili im z tego domu cacko :) i to za nieduże pieniądze.
ania_swaj / 2017-05-03 13:52
Miałam na oku nieruchomość, również bardzo starą. wydałam mnóstwo pieniędzy na rzeczoznawców, dom nie był w dobrym stanie, więc w sumie dobrze się stało, że to sprawdziliśmy. To jest jednak ryzyko. Ostatecznie po wielu porównaniach dom wybudowaliśmy z firmą budowlaną i jestesmy mega zadowoleni :)
radzio84 / 46.229.149.* / 2016-08-22 15:42
Nic nie remontować, tylko stawiać od podstaw. Z remontami są najczęściej problemy. Jak wiadomo łatwiej jest coś od nowa zrobić niż przerabiać...
Jeżeli jednak interesuje Cię remont to polecam [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Prismus / 212.244.190.* / 2014-10-22 08:24
Myślę, że lepiej wybudować nowy dom. Wtedy wiesz dokładnie, co w tym domu tkwi. No i wyjdzie taniej, bo kompilacja pewnych materiałów może pomóc Ci zaoszczędzić - jeśli remontujesz, nie możesz pozwolić sobie już na pełną dowolność w tej kwestii. Nam się przykładowo udało wybudować dom z parametrami nieomal pasywnego z ekologicznych materiałów, które dobrze współgrają nam z systemem ogrzewania - np. izolacja dachu z płytami K12 6cm + dachówka staroklasztorna, ładna i naturalna - mamy dach skośny, więc musieliśmy się ustrzec przed na przykład "mostkami termicznymi". Tam, gdzie kupowaliśmy tę dachówkę staroklasztorną, w jednych warszawskich składach dachowych gościu nam naraił dobrych wykonawców ocieplenia, którzy dostosowali się do projektu.A w gotowym domu do remontu trzebaby było dostosowywać dach do wymagań. Co oczywiście zwiększa koszt.
malwinaee / 188.147.2.* / 2014-01-26 16:50
To prawda - tu najwazniejsze też przy takich zakupach zeby robić je w sprawdzonym miejscu, i nie po jakiś wielkich kosztach.
gemik / 83.27.161.* / 2013-12-10 13:29
zależy od stanu nieruchomości, jej powierzchni itd. taki remont to może być też studnia bez dna a dom jak od zera budujesz to możesz oszacować mniej więcej wydatki. jak będziesz kupować materiały on line, wyposażenie też, do łazienek polecam szczególnie lazienkaplus.pl to możesz sporo zaoszczędzić :)
darrr / 46.76.53.* / 2013-05-09 18:38
Nam mówiono że lepiej budować samemu.
Durak / 87.205.173.* / 2013-05-09 14:50
Stara nieruchomość to stare rozwiązania, i mnóstwo niespodzianek przy remoncie, któy może być bardziej kosztowny niż postawienie domu od podstaw. U mnie cieżko położyć nawet płytki- mam podłogę na legarach drewnianych, a na to deski. Swoją drogą polecam kupować z marketów budowlanych w internecie (ja wykończeniówkę brałem głównie od megastore) sporo można zaoszczędzić i łatwiej porównać ceny.
Anton_ / 178.235.246.* / 2012-03-03 13:45
Zdecydowanie lepiej wybudować dom od początku, dokładnie pod siebie, taki jaki chcesz. Jak zaczniesz remontować, to nie będziesz wiedział kiedy skończyć. W starych domach ciągle wychodzi coś nowego, a to jakaś instalacja, a to dach itd. Wybierz dobrą technologię typu Ytong czy Porotherm, a będziesz miał nowoczesny dom, który w przyszłości pozwoli Ci zaoszczędzić sporo kasy. Może materiały teraz nie są tanie, ale jak poszukasz w necie np. na www.hurtowniabudowlana24.pl, to zobaczysz, że spokojnie można ze 30% zaoszczędzić, tylko wcześniej trzeba pojechać do jakiegoś sklepu stacjonarnego i wszystko obejrzeć.
xxxxxxxx / 2011-12-16 13:27
nie ma co inwestować w stare, lepiej sprzedać
klopon / 89.76.150.* / 2011-09-19 21:00
A nawet czasem lepiej kupić nową niż remontować starą. Tym bardziej, że są teraz te programy deweloperów "Dom w cenie mieszkania" itd. Jak się sprzeda coś starego w jakiejś lokalizacji blisko centrum to może wystarczyć na coś nowego w jakimś bardziej zacisznym miejscu.

Najnowsze wpisy