Forum Forum nieruchomościBudowa

Budowa domu czy kupno mieszkania?

Budowa domu czy kupno mieszkania?

Roman01 / 2012-05-24 12:27
Mam pewien dylemat. Kupno mieszkania w Krakowie kosztuje ponad 350 tysięcy złotych... jak nie więcej... czy nie lepiej za te pieniądze kupić sobie małą działkę na obrzeżach Krakowa i postawić dom? jakie macie opinie na ten temat?
Wyświetlaj:
milecOs / 46.169.84.* / 2018-07-22 16:34
Zgodzę się, ze dom to za dużo problemów a co do notariusza to u nas z kolei sprawdził się pan Mariusz Cebulski http://www.notariuszcebulski.pl/ z Gliwic. Szybko, fachowo, sprawnie no i na taksę także oczywiscie zwracaliśmy uwagę.
luiza500 / 79.184.131.* / 2018-06-29 12:14
Polecam Kielecka Fabryke Mebli jeżeli bedziesz szukał wyposażenia
luiza500 / 79.184.131.* / 2018-06-29 12:12
no ja bym wybrała tańszą opcję bo dla mnie i tak najbardziej liczy sie wnętrzem, wystrój.. W końcu żyje sie w tych pomieszczeniach :) i właśnie dlatego zainwestowałam w projektantów z Perfect Construction
Piotr Bujanek / 78.11.159.* / 2016-11-20 22:08
Jak dla mnie jeśli fundusze pozwalają, to zdecydowanie budowa domu, ale koniecznie z dobrym, sprawdzonym projektantem i fachową ekipą i budowlaną i wykończeniową.
werka1 / 188.146.238.* / 2018-06-26 23:24
To jest też ciekawy etap tej inwestycji http://metropolitan.kupswoje.pl
Zalezało nam na tym zeby było ono 3 pokojowe to trafilismy naprawde super.Obejrzyjcie sobie…no i maja tez mieszkania wykończone pod klucz.
magdal1500 / 2016-02-10 14:59
Odwiecznie pytanie i wciąż ta sama odpowiedź, mianowicie trzeba dobrze przemyśleć swoje oczekiwania i sprawdzić ile ma się w portfelu i zgodnie z tym dokonać wyboru. Podsyłam małą ściągę: http://www.dopoznania.pl/poznan/pl/znajdz_idealne_m.html
agatena111 / 89.76.234.* / 2016-02-01 18:29
Wybrałabym złoty środek, czyli mieszkanie na przedmieściach, podobają mi się takie śliczne kameralne jak ma w ofercie Arkadia Łomianki. Sporym atutem tej inwestycji jest też atrakcyjna lokalizacja i oczywiście niska cena.
krakuss / 37.156.218.* / 2015-11-13 09:49
Moim zdaniem mieszkanie. Mi w sumie takie w fajnej oklicy wystarczy, ale ja też w sumie nie potrzebuję tak dużego metrażu jak dom, 60 m wystarczy :) zresztą kilka ciekawych inwestycji jest np. Kopnicka city park - dla mnie liczy się też bliskośc miasta :)
AlicjaSan / 81.190.235.* / 2015-10-05 18:43
Moim zdaniem zdecydowanie budowa domu jest lepszym rozwiązaniem :) My wybudowaliśmy dom i jestem bardzo zadowolona. Zastanawialiśmy się nad kupnem mieszkania ale żadne wystarczająco nam nie pasowało. Zobacz może na budpartnerzy http://budpartnerzy.pl bo jest tam wiele przydatnych teksów i opinii na temat budowy.
domminika2 / 188.147.40.* / 2018-10-28 19:58
Kiedy szukacie 3-4 pokojowego mieszkania, takie jak na tym osiedlu https://mokoconcept.pl/
to mysle ze naprawde nic innego o takim metrażu i w takiej lokalizacji się Wam nie trafi.
MAREK667 / 79.184.204.* / 2015-09-30 19:34
Dziś koszty budowy domu są bardzo atrakcyjne - podobne do kupna mieszkania. Warto się zastanowić. Ja bym budował dom , bo zawsze to było moje marzenie. Przydatne porady znajdują się na tym blogu http://www.mgprojekt.com.pl/blog/
werka394 / 5.174.4.* / 2014-12-23 17:33
Moim zdaniem mieszkanie jest lepsze od domu. Człowiek ma spokój z pielęgnowanie ogródka i paleniem w piecu. Ja mieszkam w domu u rodziców i mam dość. Po nowym roku chcę kupić mieszkanko na Ołtaszynie we Wrocławiu i mieć spokój. Strasznie męczą mnie dojazdy do szkoły i do pracy:/
Prismus / 212.244.190.* / 2014-10-22 08:08
Myślę, że lepiej budować dom. My budowaliśmy i udało nam się nie dość, że wydać tyle, ile planowaliśmy (baliśmy się, że będzie "jak zwykle" czyli koszty przerosną prognozy"), to jeszcze trafiliśmy na dobrych fachowców. Skąd takich brać? Pytać, pytać, pytać - i to najlepiej ludzi z branży pokrewnej (nie tej samej) np. kupując dachówkę portugalkę (swoją drogą stosunkowo tanią i naprawdę trwałą) w jednych składach dachowych w Warszawie dostaliśmy kontakt na dobrego wykonawcę dachów. Itd. Życzę powodzenia :)
Ozimak / 89.231.119.* / 2014-10-20 20:51
W mojej opinii lepiej wybudować nowy dom. Dom dostosujesz do swoich potrzeb na co mieszkanie nie pozwoli. Dodatkowo budując nowy dom możesz zakupić materiały, które kiedyś nie były tak dostępne, technologia poszła na przód. Np taki beton komórkowy teraz pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania, bloczki Termalica pozwalają uzyskać U nawet na poziomie 0,173 W/m2K, żadna ceramika nie da Ci takiego wyniku a jest to spora oszczędność na wysokich kosztach ogrzewania, więc rozważając swój wybór zwróć uwagę na koszty eksploatacji.
OKRE / 87.205.59.* / 2014-06-12 14:54
Szanowni Państwo,
mieszkanie w mieście wielu osobom kojarzy się z ciągłym pośpiechem, gwarem i tłokiem. Z tym stereotypem z pewnością nie zgodzą się mieszkańcy osiedli usytuowanych poza ścisłym centrum, szczególnie, jeśli są to mieszkania znajdujące się w pobliżu terenów rekreacyjnych, takich jak las, duży park lub jezioro. Dobrą alternatywą dla tych, którzy cenią sobie ciszę, spokój i sąsiedztwo terenów zielonych, a jednocześnie nie chcą mieszkać tak daleko od miasta, jest zakup mieszkania na jego obrzeżach. Ceny takich lokali są zazwyczaj niższe niż tych, znajdujących się w ścisłym centrum, a jednocześnie ich bliskie połączenie z miejską infrastrukturą sprawia, że wciąż wydają się atrakcyjniejszą ekonomicznie perspektywą, niż mieszkanie znacznie oddalone od centrum. W mieście jest dostęp do dużej liczby przedszkoli i szkół. Rodzice mogą wybierać między wieloma ciekawymi profilami tych placówek – językowym, artystycznym lub językowo-artystycznym. W razie nagłej potrzeby niedaleko jest także do przychodni, gabinetów specjalistycznych i szpitali. Miasto oferuje także szeroki wybór usług. Blisko stąd do kina, teatru, na zakupy do centrum handlowego czy galerii.

OKRE Development
Grusia / 91.206.211.* / 2014-03-27 21:21
Odwieczny dylemat, ale zdecydowanie dom, zwłaszcza jak udałoby się znaleźć działkę w dobrej cenie. Potem już tylko najtrudniejsze czyli kredyt.
Ozimak / 195.117.255.* / 2013-08-06 12:22
Uważam, że najkorzystniejszą rzeczą jest postawienie własnego domu. Warto wymurować ściany z materiału, który zapewni realne oszczędności na ogrzewaniu czyli z betonu komórkowego. W zakupionym mieszkaniu już nie będzie miał Pan na to wpływu a wiekszość takich mieszkań na rynku jest droga w utrzymaniu. Budowa domu pozwala na przewidzenie takiego rozwiązania i poźniejsze oszczędności.

Najnowsze wpisy