Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Budżet 2016. Rozkrut: Nie ma co liczyć na niższy VAT w 2017 roku

Budżet 2016. Rozkrut: Nie ma co liczyć na niższy VAT w 2017 roku

Wyświetlaj:
asdfghjk / 94.254.224.* / 2016-01-21 11:16
jedynym sensownym działaniem rządu byłoby zmniejszanie wydatków budżetu. Niestety od prawie 30 lat nikt tego wyzwania nie podjął. Wszystkie kolejne rządy zajmują się tylko zwiększaniem obciążeń podatkowych lub quasipodatkowych obywateli. Cały czas wzrasta bezsensowne rozdawnictwo pieniędzy na różne bzdury i dotacje dla nierentownych przedsięwzięć: górnictwo, rolnictwo, ubeckie emerytury, biurokracja, kościół itd, a leży służba zdrowia, nauka, opieka społeczna, czyli to czego potrzebuje zwykły Polak.
borek133 / 62.141.195.* / 2016-01-21 11:15
Obniżka WAT nic nie zmieni. Ceny zostaną takie same. Obniżono fryzjerom,na kosmetyki i co ,ceny jeszcze wyższe jak były przed obniżką. Przeciętny Polak nic na tym nie skorzysta. Zarobią ci co już mają pałace a więc bogaci.
Odważny ,ale nie głupi / 37.248.22.* / 2016-01-21 11:09
Tworzenie miejsca pracy ,to ostatni element fobii pracodawcy ,aby cokolwiek stworzyć ,czyli wyprodukować ,sprzedać . Jeżeli ktoś zakłada ,iż takie fobie u pracodawcy nie występują to z góry zakłada że potencjalny pracodawca to złodziej.System podatkowy w naszym kraju odstrasza pracodawców z uwagi na to że zakłada z góry ,iż przedsiębiorca uzyska lub uzyskuje dochody od pierwszego dnia działalności . Działania skarbowe w stosunku do podatnika powinny być skierowane odwrotnie do stosowanych obecnie ,czyli zatrudniam ewentualnie pracownika , produkuję ,sprzedaję ,opłacam pośredników ,rozliczam podatek VAT ,opłacam pracownika , nie płace Zus-ów i podatków co najmniej trzy kwartały.Następnie rozliczam cały ten okres działalności(jeżeli jestem na rynku)- minimalną stawką podatkową , i podejmuję decyzję o dalszej działalności wchodząc w system rozliczenia jw. przy zastosowani progresywnej stawki podatkowej . To tylko moja wizja ,ale przy takiej konstrukcji progresywnego opodatkowania w korelacji do wyników miałby odwagę odpowiedzialnego dla wszystkich ,również pracobiorcy (czyli siebie i ewentualnie innych zatrudnionych ) ,podjęcia działalności gospodarczej . Można powiedzieć tak, obecnie Fiskus działa tak jak parkingowy przy wjeździe na parking gdzie np. 1 godzina kosztuje 10 zł . Wjeżdzam jak muszę bo nie mam innego wyjścia ,ale jak nie muszę to parkuję na dziko przecznicę dalej ,a parking w następnych dniach omijam szerokim łukiem . Po prostu biznes musi się opłacać wszystkim stronom ruchu gospodarczego.
jAN159 / 79.191.123.* / 2016-01-21 10:57
Obniżka wieku emerytalnego spowoduje chwilowy wzrost liczby emerytur, ale emerytury te będą niższe. Suma summarum wyjdzie na to samo, w dalszej perspektywie. mam wyliczenia z Zus, jeśli przejdę w wieku65 lat dostanę 2.700 brutto, jeśli w wieku 67 - dostanę 3.200 brutto. Ci co przejdą wcześniej będą mniejszym obciążeniem dla budżetu w następnych latach. Statystyczna kwota do wykorzystania jest taka samai zwie się kapitałem.
jAN159 / 79.191.123.* / 2016-01-21 10:50
Obniżka VAT jest bezcelowa, bo ceny w sklepach nie spadną. Jak paliwa drożały to musiała być podwyżka cen pieczywa. Paliwa staniały i co? Gdzie obniżki? Nie będzie ich, pomimo, że oprócz paliw, potaniały zboza i energia. Nie potanieja, bo ludzi przyzwyczajono do tych cen. Tak samo byłoby z VAT. Szkoda obniżać, bo zysk z tego przechwycą sklepy.
kazimierz -przedsieb. / 31.6.212.* / 2016-01-21 10:48
jak tak będą gnebic na każdym kroku -tych co ich utrzymują(zobaczcie jakie obciążenia poatkowe) to narobią kupę na taka polske i rząd i tez pojdą narzekac jak w Polsce bebe!!!!.Tu trzeba urzadasow pogonić a nie armie nowych zatrudniać, Urzedas nie wypracowuje zysku o tym pamiętajcie. Teraz dac szybko 500+ hahahaha nawet bogatym (ale jaja)==a ja proponuje ich dzieci do zlobka i przedszkola i tam dac 500+ i to będzie sprawiedliwe===mysle ze te głupoty rządu zmieni mądrzejszy parlament o ile tamfaktyznie madrzjeszy???
A co do emerytur i innych zapowiedzi - to może tak pozostawić banki w spokoju a lepiej niech na kase zloza się ze składek pisowskich.Skoro tacy wspaniali to niech pokaza a nie jak obecnie ze banki zabiorą to młodym z mieszkan podwyszajac odsetki i prowizje =bo tak to zrobia.Jaka tu rola rządu ????niezaradnym daje a pracowitym odbiera==tez mi laska.Ja firme jak będą mnie gnebic -zamkne i do swidania.Wyjade z rodzina z wariackiego kraju do Irlandii do corki a wroce jak normalny kraj będzie i inna wladza madrzejsza!!!Nie się dalej tluka ale miedzy sobą hihihi -bo tak będzie!!!!
jarosław29 / 93.105.249.* / 2016-01-21 10:43
Jednym słowem wg rządu płatnik-przędsiębiorca w Polsce to frajer. Od tego momentu będę prowadził działalność jak dotychczas z tą różnicą, że bez wystawiania fv i płacenia podatków. Brawo My.
asdewq / 178.36.122.* / 2016-01-21 10:28
PIS zapowiadał w Warszawie Budapeszt. To ja się pytam które z reform wprowadzonych przez Orbana zamierza zrobić PIS. Dla niewtajemniczonych podaję jak Orban zreformował Węgry. Podatek dochodowy od obywateli liniowy 15% (nie progresywny jak w Polsce a PIS chce tę progresję jeszcze zwiększyć) Podatek dochodowy od firm liniowy 10% !!! ( u nas mówi się o 16% CIT dla małych przedsiębiorstw ale małe przedsiębiorstwa w większości płacą PIT !!!) Redukcja urzędników w tym skład samego gabinetu do uwaga !!! 8 ministrów. Ulga podatkowa na dziecko (sprzyja to wychodzeniu z szarej strefy, u nas rozdawnictwo z progiem dochodowym co sprzyja wejściu w szarą strefę) Podwyżka wieku emerytalnego o 3 lata !!! (u nas obniżka). Weryfikacja wszystkich wcześniejszych rent i emerytur. Likwidacja emerytur mundurowych i innych uprzywilejowanych !!!!. 100% likwidacja OFE. Orban to prawicowiec z krwi i kości. Bardziej jak Korwin niż jak Kaczyński. Kaczyński to SOCJALISTA. Dlatego, niestety Budapesztem nie będziemy. I to nie my będziemy potęgą tylko Węgry bo one idą gospodarczą droga Chin, Turcji, Brazylii etc.
123204 / 194.181.8.* / 2016-01-21 10:10
Oooooo ale będzie źle!!!! A pod rządami PO byłoby cudownie!!!!!!
jana 404 / 89.74.173.* / 2016-01-20 23:46
Wyższy ZUS to większa szara strefa mniej pracy ,wyższe ceny słowem głupota . To ilośc wpływów, nie jednostkowa wysokośc generują większe kwoty gdyskładka niska lub mniejsze gdy wysokie. Czzemu Niczemu nie słuzące urzędy Pracy nie pełnią roli rejestratora miejsc pracy? łatwo policzyć ile osób musi zatrudniac firma /wiedząc ile godzin pracuje zakład, ile ma stanowisk/ . Wystarczy by każdy wakat musiał być zgłaszany w urzędzie pracy i każdy zatrudniony musiał mieć potwierdzone zatrudnienie w tymże UP . Inspekcja pracy np. sklepie łatwo oceni ile osób musi być zatrudnionych i sprawdzi ile faktycznie ma odpowiednie potwierdzenia z UP..z miejsca wiadomo czy przekroczone są normy godzin pracy lub pracują osoby "na czarno" bez odprowadzenia podatku.Taka firma powinna natychmiast zapłacić wszelkie zobowiązania wobec pracownika i ZUS i US wraz z karą na rzecz ZUS.
Kolin1122 / 79.191.88.* / 2016-01-21 10:38

Taka firma powinna natychmiast zapłacić wszelkie zobowiązania wobec pracownika i ZUS i US wraz z karą na rzecz ZUS

I wracamy do PRLu, brawo. Trzeba skasować te urzędy pracy. Zapotrzebowania na pracowników zamieszczać w Internecie i koniec. ZUS niestety sam padnie za kilka lat więc tu nic nie trzeba robić. Coraz więcej kontroli, wyższe podatki spowodują zwijanie działalności drobnych przedsiębiorców a nie ich rozwój. Kiedy w końcu ludzie zrozumieją że socjalne obietnice będą wypłacane z zabranych im pieniędzy. Prosta zasada im więcej zasiłków tym więcej podatków
jacek_456 / 5.172.247.* / 2016-01-20 21:01
A możemy za to podziękować PO i Nowoczesnej rozgrzebującej własne brudy na ringu EU.
jjj306 / 109.173.213.* / 2016-01-21 10:19
Jakoś za PO tych problemów nie było. Kochanie, autor pisze o ty, co będzie jak PIS Wam to wszystko, co obiecał da:-) Życzę powodzenia!!!! Ha, ha, ha.
ZK590 / 37.128.101.* / 2016-01-20 17:36
"cienki lód" to obniżenie wieku emerytalnego i zwolnienie miejsc pracy dla młodych. Rozdawnictwo 500+ to już jest OK.
mielonka / 37.47.110.* / 2016-01-21 10:54
Nie wiem na jakim swiecie zyjesz czlowieku na kazdej budowie wiekszej teraz prauja ukrincy w co drugim tirze jedzie ukrainiec nie ma ludzi do pracy na bezrobociu to wiekszosc tych co nie chca pracowac i ci co kombinuja i na czarno robia.juz pis zmienil zdanie ze ruiny nie ma w kraju tylko super gospodarka jest.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
LBK / 84.157.27.* / 2016-01-20 10:58
Szkoda, że nie można oficjalnie mówić jakie koszty będzie musiała ponosić Polska na imigrantów i wzrost przestępczości. I niech mi nikt nie mówi, że dostaniemy z UE na nich - bo to co wpłynie do kasy to tylko na uciszenie na początek. PO zostawiło PISowi zgniłe jajo, które dopiero ma być zniesione i jakie skutki utylizacji tego zapachu poniesiemy - czas pokarze...
bob333 / 46.238.120.* / 2016-01-20 10:31
pis tyle warte co po.dajecie sie dzielic.obie te partie sa szkodnikami.same ustawy by nas gnebic,kasowac-mam rachunek za wode i scieki,25% do gory by miejscowe szmaty w ratuszu i komunalce mialy sie dobrze.przerost administracji i kontrolujacych.APEL DO WAS-naciskajcie gdzie sie da by ta swolocz przepedzic.nie kloccie sie miedzy soba.
Onnna87678 / 88.156.7.* / 2016-01-20 10:16
Wina PIS. Jak oni odejdą, a odejdą ze wstydem nie dociągniąwszy do końca kadencji. Sami zrezygnują z niemocy gospodarczej i zostawią kraj w ruinie, to Polska będzie pośmiewiskiem świata i dziurą ekonomiczną pełną niewykształconych, a za to religijnych żebraków, których jedyną szansą na godne życie będzie zmywak w Londynie.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy