Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Cameron wziął się za socjal. Wydźwignie z nędzy milion Brytyjczyków?

Cameron wziął się za socjal. Wydźwignie z nędzy milion Brytyjczyków?

Wyświetlaj:
marynarz098 / 2011-02-20 16:10 / Tysiącznik na forum
Doswiadczenie i zarobki sa powodem dla ktorego ludzie siedza w UK, i standart zycia, ale odwrocmy monete..... Czy uda sie pospolitemu Kowalskiemu pracujacemu jako kelner kupic mieszkanie w UK, czy latwo jest uzbierac na dom, na dzialke, mowie o rzeczach trwalych, zycie konsumenta jest lzejsze niz w Polsce, wezmy naprzykald wyplate 1500 PLN i kupmy buty adidasa, ile wydamy... okolo300 pln, a teraz wezmy £1500 i wydaje mi sie ze za 99 funa juz buty adidasa dostaniesz ( nie przeliczjcie na PLN prosze) ile procet z twojego dochodu zostanie ci w Polsce, a ile w U.K......oczywiscie wiecej z przychodu zostanie ci w U.K.....to co ci zostanie mozesz oczywiscie wydac w restauracji...........Jesli nie bedziemy przeliczac to zycie jako konsument lepiej wyglada na wyspie.

Ale jesli dojdziemy do nieruchomosci, wydaje mi sie ze sprawa jest trudniejsza. Na wyspie Kowalskiemu jest trudno, byc konsumentem i w tym samym czasie splacac hipoteke, zaczyna byc trudniej, i mniej milo. W przykladzie urzylem nieruchomosci bo wydaje mi ze kawalek ziemi lub domu lub mieszkania w bloku warto miec.

A teraz wezmy funciory i przeliczmy na PLN, zaczyna byc latwiej kupic i splacac przykladowa nieruchomosc. I w dodatku zostanie jeszcze na konsumpcje, czego wszystkim zycze.
marynarz098 / 2011-02-20 15:48 / Tysiącznik na forum
Zarabjajcie na wyspie i przywozcie do kraju, minimum wydatkow konsumenckich na wyjezdzie, a za reszte inwestycje w kraju, poki co przwalutowanie na PLN bardziej sie oplaca niz wydatki konsumenckie u Krolowej.
sdfasfdaf / 92.237.186.* / 2011-02-20 00:13
Siedzę w UK i to wszystko prawda co się mówi u nas - pracy nie mają tylko lenie.
grau_42 / 188.33.63.* / 2011-02-17 20:51
A ja nie mam zamiaru babrać się w tym polskim chlewiku i wyjeżdżam. :)
EURO STUDENT / 2011-02-17 19:26
Ten artykuł jest po to żeby nie uciekać do UK. Mój koleżka mieszka w UK i nie ma zamiaru wracać do Polski.
Budyń / 89.79.116.* / 2011-02-17 20:28
Chyba odwrotnie - to powód żeby TAM UCIEKAĆ.
KLOSES / 87.114.223.* / 2011-02-17 20:48
WIELKA BRYTANIA DLA POLAKOW JUZ SIE NIE OPLACA!!!!CHYBA ,ZE KTOS TU CHCE ZYC NA STALE ,TO POWIEM KROTKO NIE ZAZDROSZCZE!!!WYJECHALEM Z UK PO 8 LATACH I NIEZALUJE\
James Cameron / 94.197.185.* / 2011-02-17 23:29
ja znam, i zgadzam sie z przedmowca. Zarabiam tu tyle co w Polsce, 13 tys ale standard zycia za te pieniadze tu i w Polsce jest nieporownywalnie nizszy. Jedyny powod dla ktorego warto tu przyjechac to doswiadcznie ale nie zarobki
baton2012 / 2011-02-20 11:04
Jak tak możecie pisać... że zarobki są tutaj niskie?a nawet porównywalne do tych polskich ? Wiecie co , wydaje mi się że jesteście tymi ludźmi którzy wpadli w bagno i swoim niedołęstwem próbują wciągnąć w nie innych. Taka jest prawda że Ci co czują się coś warci, chcący żyć godnie, zwykle podejmują decyzję o wyjeździe.. oczywiście że praca nie zawsze jest wymarzoną ,ale czy nie jest wystarczająca aby godnie żyć ? I nie chodzi mi tylko o UK. Większość krajów UE pozwala swoim obywatelom zaspokoić podstawowe potrzeby. Ty co wróciłeś do polski możesz oglądać mój profil na Fotce.pl i żałować że wyjechałeś.
dbdbsaj / 202.156.11.* / 2011-02-18 03:07
A pracuj sobie i na Grenlandii. Że tobie jest gdzieś dobrze, to nie znaczy, że automatycznie przekłada się to na wszystkich.

Najnowsze wpisy