Carbon

Jesse L / 2010-11-27 21:35
Bardzo interesujący wykres, szczególnie te obroty rzędu prawie 2mln z 27października dają do myślenia, aby się ujawnić z 5% należy mieć 2,14mln akcji. Więc jak na spółkę z ujemnym wynikiem finansowym dość dużo się ostatnio działo na niej.
Wyświetlaj:
Jesse L / 2010-12-04 20:53 / Tysiącznik na forum
Czy ktoś z forumowiczów zna może drugi podmiot zainteresowany kupnem pakietu Carbo Invest od Veno? Gdyż jak czytamy:

'Zarząd VENO S.A. informuje, iż w dniu dzisiejszym otrzymał ofertę nabycia całego pakietu akcji spółki Carbon Invest S.A. w której obecnie Emitent posiada 31,49% akcji. Negocjacje dotyczące ostatecznej ceny zakupu zakończyć się mają do dnia 25/10/2010'

oraz

'Zarząd VENO S.A. informuje, iż w dniu dzisiejszym otrzymał drugą ofertę nabycia całego pakietu akcji spółki Carbon Invest S.A. w której obecnie Emitent posiada 31,49% akcji. Oferta jest ważna do dnia 26/10/2010. Negocjacje oraz decyzja dotycząca wyboru kupca akcji spółki Carbon Invest S.A. zostanie podjęta do dnia 25/10/2010'

Decyzja została podjęta, nabywcą został Blumerang Pre, ale jak widać były dwie oferty. 27 października ktoś włączył się do gry, być może owy drugi podmiot tylko po co? Skoro pakiet większościowy poszedł do Blu Pre.
Jest dużo niejasności na tej spółce, dlaczego Blu Pre kupuje nierentowną firmę płacąc za nią po 0,15gr kiedy jej cena rynkowa wynosi 0,13gr? Blu zajmuje się nabywaniem udziałów i akcji w spólkach, które charakteryzują się wysokim potencjałem wzrostu ich wartości, czyli wyrwać tanio opchnąć drogo. Jak więc stopa zwrotu ich interesuje? Myślę że nie sprzedadzą taniej niż 0,20 -0,25gr za akcję tylko najpierw należałby coś zrobić z kursem i samą spółką, a jak na razie to na stronie Carbo mamy info:

'Prosimy o wyrozumiałość - nasza strona jest w trakcie rozbudowy i systematycznie będą się na niej pojawiać nowe informacje. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z działem aktualności" ---- gdzie informacje są bardzo nieaktualne!
Ogólnie to nie wiadomo o co chodzi, a jak mówi porzekadło: jak nie wiadomo o co chodzi to zapewne chodzi o pieniądze.
Jesse L / 2010-12-04 21:03 / Tysiącznik na forum
Jeszcze nasunęło mi się pytanie kto najlepiej zarobi na tej transakcji? Będzie to zapewne Blu Pre - ostatnia transza zapłaty za zakupione akcje upływa w terminie 12 miesięcy od zawarcia umowy. Więc zapewne sprzedadzą pakiet za który tak naprawdę jeszcze nie zapłacili. Czysty biznes!!! Oczywiście kurs musiałby iść ostro do góry, ale o to już bym się nie martwił.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy