Forum Forum prawneBudowlane

Chce tylko zburzyc scianke...

Chce tylko zburzyc scianke...

peer / 2009-02-04 23:34
Witam, nieciekawa sprawa.

Jestem zainteresowany lokalem na parterze bloku mieszkalnego, wczesniej dzialalnosc handlowo-uslugowa (monopolowy). Chce tu zrobic gastronomie, co wiaze sie ze zburzeniem jednej scianki (wlasciwie to wybicie futryn co 'narusza strukture budynku') i podciagnieciem kilku rur z pionu do urzadzen, przez co jest to przebudowa a nie adaptacja. Generalnie nie ma technicznych przeszkod, by taka dzialalnosc byla tam prowadzona (w rurach jest odpowiednia ilosc wody/ gazu, w przewodach odpowiednia ilosc pradu, kominy tez sa ok:-).

Problem w tym, ze lokalu i budynku nie ma w mpzp. Pani z wydzialu urbanistyki stwierdzila, ze potrzebna bedzie... decyzja o warunkach zabudowy.

Czy naprawdę do wybicia futryny w ceglanej sciance, podłączenia się do pionu i postawienia kilku ścianek z gipsu musze skladac taki wniosek? Na moje oko, wszystkie te prace (poza podlaczeniem rur) mieszcza sie w definicji adaptacji lokalu.

Nie buduje przeciez Burj Dubai w centrum miasta, czy musze przechodzic przez podobne procedury, jak osoba stawiająca budynek na pustej dzialce?

Moze jakies praktyczne porady:)
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
etude / 62.21.12.* / 2009-02-08 23:21
witam, niestety będzie potrzebne nowe pozwolenie na budowę. Decyzja o warunkach zabudowy wydaje się niepotrzebna nie zminiesz funkcji - lokal ciągle będzie usługowo- handlowy. Będzie potrzebny projekt architektoniczno- budowlany wraz z technologią i inwentaryzacja. Pozdrawiam, etude
po / 93.105.86.* / 2009-02-05 20:40
Odbior lokalu musi być dokonany przez wszystkie służby (sanepid .straż.gazownia ,energetyka).Sanepid nie przystąpi do dzialania bez projektu adaptacji pomieszczeń.I chyba tego nie przeskoczysz.Długa droga ale jedyna.
peer / 2009-02-05 21:39
Witam

Projekt adaptacji pomieszczeń? Masz na myśli projekt technologiczny?
Jeśli tak- to nie jest problem (dla architekta, branzysty i elektryka zrobienie niezbednych projektow to kwestia kilku tygodni, projekt technologiczny jeszcze szybciej), mam na mysli decyzje o warunkach zabudowy przy braku planu miejscowego, tu jest pies pogrzebany. Na taka decyzje czeka sie miesiacami...
po / 93.105.86.* / 2009-02-07 05:44
Wiem.Ale chyba tej procedury nie przeskoczysz tylko możesz nieformalnymi kanałami przyspieszyć.Powodzenia.

Najnowsze wpisy