Forum Forum dla firmZakładanie firmy

chce wystawic stragan na rynku

chce wystawic stragan na rynku

skarbus / 2007-10-24 00:31
Witam. Mam pytanie. Chciałabym wystawić stragan na rynku z odzieżą używaną, przeczytałam tu wszystkie posty a i tak nie wiem o co chodzi. Czy każda mała firma musi mieć regon? Jak długo trwa załatwianie wszystkich papierkowych robótek łącznie z regonem wpisem do ewidencji, zus itd? Niektórzy piszą ze jeden dzień inni że 3 tyg a jeszcze inni ze miesiąc albo i dłużej. i ile muszę przygotować na to pieniędzy. Zgóry dziękuję za radę i wyrozumiałość.
Wyświetlaj:
kinika / 78.152.8.* / 2007-10-25 14:16
czas załatwiania formalności zależy od tego w jakim mieście mieszkasz. w Poznaniu np. trwa to około 3 godzin. tyle czasu przynajmniej zajeło to mnie. regon jest niezbędny, musisz go miec (czas oczekiwania około 20 min). koszt ałożenia firmy to 100zł w zus + koszt pieczątki. możesz też te formalności zgłaszac przez internet lub pocztą ale wtedy czas oczekiwania faktycznie może wynieśc miesiąc, ponieważ muszą Cię powiadomic pocztowo, musisz pojechac złożyc podpisy itd, itp. nie warto. lepiej i szybciej jechac załatwic wszystko osobiście. najwięcej czasu zabrało mi założenie konta bo to około dodatkowe 1,5 godz.
Offandon / 212.87.244.* / 2007-11-05 23:57
A co jeśli firma np Agencja Pośrednictwa pracy nie ma Regonu nawet w KRS??? tzn że ściemnia???

Najnowsze wpisy