Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Chcę zacząć inwestować

Chcę zacząć inwestować

kuba18p / 2007-02-04 13:01
Witam!
Mam 18 lat i nieco kapitału. Chciałbym mądrze zainwestować te pieniądze. Od niedawna interesuję się giełdą, ale nie jestem jeszcze gotów samodzielnie iwestować, bo nie mam jeszcze wystarczającej wiedzy.
Myślałem o funduszu akcyjnym, bo z tego co wiem, to na giełdzie hossa trwa i być może potrwa jeszcze długo ;)
I w związku z tym moje pytania do doświadczonych inwestorów:
- czy należy dywersyfikować portfel przy inwestycjach w fundusz akcyjny? Na jednej ze stron czytałem, że inwestując w fundusze należy zainwestować w kilka, ale nie wiem czy ma to jakiś sens, bo wiadomo, że większy zysk przynoszą fundusze akcyjne (podczas hossy oczywiście) niż np. zrównoważone.
- w jaki fundusz akcyjny najlepiej zainwestować, jeżeli myślę o inwestycji na 2-3 lata? Wiem, że dobrze prezentuje się DWS TOP 25, ale czy można jeszcze nabywać jego jednostki uczestnictwa?
Z góry dziękuję za odpoweidzi na moje pytania.
Wyświetlaj:
msz_bossa / 2012-03-26 20:25
Najlepiej uczy sam rynek. Jako podstawę wiedzy polecam lekturę następujących pozycji: Elder- Zawód Inwestor Giełdowy. Murphy- Analiza Techniczna Rynków Finansowych. Plummer- Psychologia Rynków Finansowych. Następnie praktyka. Sukcesów życzę. Pamiętaj, zdewersyfikuj portfel.

Pozdrawiam.
MSZ.
glebas / 212.96.244.* / 2012-03-26 12:48
Najpierw duży kapitał, a później inwestowanie. My inwestujemy w hale i magazyny. Głównie współpracujemy z Jartomem. W ciągu roku można wypracować na jednej nieruchomości nawet kilkanaście procent. Trzeba tylko wyczuć moment...
aga72 / 83.29.10.* / 2007-03-02 16:44
Jeśli nie masz doświadczenia w inwestowaniu najlepiej powierz swoje środki komuś kto się na tym lepiej zna. .Jeśli jednak chcesz sam inwestować najlepiej zdywersyfikować portwel . Rozkładając portfel na kilka funduszy inwest. w razie większej korekty nie odczuwasz tak spadków jakbyś inwestował w jeden tylko fundusz np.akcyjny. Daj sobie spokój z DWS,lepsza jest Arka,Legg Mason lub, też ING Subfundusz Budownictwa i Nieruchomości.
Natali / 62.104.220.* / 2007-03-02 11:35
Na gieldzie inwestuje juz od ponad 10 lat i musze napisac,ze poczatki byly super.Ale potem przyszedl krach 2000-2001 rok.Jezeli masz troche pieniedzy do zainwestowania,to radze Tobie zainwestowac w uran.Obecnie 454 gramy uranu kosztuja 75 USDollar,eksperci zapowiadaja dalszy wzrost ceny do 100 US dol..Cena napewno wzrosnie.bo planuje sie budowe 40 nowych elektrowni jadrowych.a wiec zapotrzebowanie na uran wzrosnie niesamowicie.Ja tez zainwestowalam w akcje urankoncernow.Podaje Tobie kilka akcji do wyboru.Cameco(CA13321L1085),Strateco Resources(CA86269M1068),Forsys Metals(CA34660G1046).To sa kanadyjskie akcje.Cameco jest najwiekszym koncernem .zajmujacym sie eksploatacja uranu.Niektorzy eksperci widza cene uranu w przeciagu 5 lat wgranicach 300 US dollarow.Dodam jeszcze australijska firme Paladin Resource(AU000000PDN8).Zycze dobrego inwestowania.Akcje kupuj najlepiej koncem lata,albo poczatkiem jesieni.Wtedy zaplacisz za nie najmniej.W maju najczesciej inwestorzy wychodza z akcji,a dopiero jesienia kupuja nowe.Lato na gieldzie jest bardzo nudne,kursy leca w dol....Pozdrawiam i owocnego inwestowania
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy