Forum Forum inwestycyjneFundusze

Chyba kiepsko zainwestowałem? Co proponujecie?

Chyba kiepsko zainwestowałem? Co proponujecie?

kaktus77 / 195.145.13.* / 2007-04-10 11:15
Witam,
dałęm się namówić doradcom bankowym z ING i Deutsche Bank na zainwestowanie w nowe fundusze i oto co z tego wyszło:
ING Bud. i Nier. jak również Selektywny kupiłem 19.01.2007 po 70 tys. PLN każdy.
Natomaist 13.02 kupiłem DWS Top 50 MiŚ za 120 tys. PLN.
Zarobiłem na nich około 3-4% i mam z tego powodu niezłego doła, zwłaszcza porównując do funduszy akcji Fortis czy PKO, które w podobnym okresie zarobiły około 16%-19%.

Czy moje fundusze jeszcze się rozkręcą czy jest to słaby portfel? Na pewno do bezpiecznych nie należy bo większość jest w akcjach i w lutym ostro poleciały wyniki w dół. Co proponujecie zrobić? Ja chciałbym zostawić raczej fundusz budowlany jako bezpieczny, natomaist pozostałe chciałbym lepiej zainwestować, bo ewidentnie tracę sporo kasy.
Możecie coś doradzić?
Wyświetlaj:
gippo / 84.205.196.* / 2007-05-18 14:47
na dzień dobry, tak jak jeden z przedmówców - mbank i SFI bo szkoda marnować $ na prowizje :) po 2 może warto by bardziej zdywersyfikować portfel. Np. jakiś legg mason akcji, do tego coś zrównoważonego, plus coś bezpiecznego np Unikorona Obligacji lub Aktywnej Alokacji bo nieźle sobie te fundusze radzą. Możesz akcyjnych dać kilka różnych. mbank daje ci możliwość bez prowizji, więc można dowolnie budować portfel z jednostek różnych funduszy.
gippo / 84.205.196.* / 2007-05-24 19:28
dodam także, że niedługo bo 15 czerwca rozpoczyna się nowy okres rozliczeniowy dla funduszu UniStoProcent BIS. jest to fundusz z ochroną 100% kapitału właśnie przez rok od 15 czerwca. po pół roku ma 6.45% więc z poprzedniego roku na około 10-12% powinien przynieść - a jak na fundusz z ochroną kapitału to całkiem nieźle.
rewolwer345 / 80.53.173.* / 2007-05-18 09:22
wez pod uwage nowy fundusz ktory zostanie uruchomiony w skarbcu - sektora nieruchomosci, przy takich kwotach jakimi dysponujesz niestety przerzucibym kase do SFI mbanku aby uniknac prowizji....
ARTS / 83.24.229.* / 2007-05-09 15:40
Co do ING to nie jest fundusz na 3-4 m-ce. ten fundusz ruszył w grudniu i dopiero zaczyna sie rozkręcać. Pozyskał masę środków . Nie jest problemem szybko kupic, ale dobrze kupic. Z założenia jest to fundusz zrównoważony o dość płynnym udziale akcjii (od 30 do 70%). W chwili obecnej będzie zachowywał się jak fundusz stabilnego wzrrostu , gdyz udział akcjii jest bliski dolnej granicy. W miae upływu czasu będzie przesuwał się w górę. wtedy powinna rosnąć jego rentownośc , ale i ryzyko. Jakbyś chciał więcej porozmawiac o tych funduszach jestem mailem i telefonem 601-28-77-30.

p.S. zawodowo zajmuję sie finansami od ponad 10-ciu lat (Banki, teraz fundusze0
TaS / 2007-04-25 09:54 / Tysiącznik na forum
pojęcie malego zysku i straty dla wielu są tożsame... to to przecież nie to samo. Pamiętaj, że fundusze to nie drukarki do pieniędzy, które raz drukuja szybciej, a raz wolniej :) Przyznam szczerze, że z oferty tych dwóch bankow/tfi doradzili Ci niezle. Sam bylem troche w selektywnym - mało spada czasem rośnie ;)

natomiast przy tak dużej kwocie lepiej było to mocniej zdywersyfikować - np na 7-8 funduszy :)
usrednilbys wtedy zysk... lub strate :)

ale w chwili obecnej - po zapłaceniu prowizji - powinieneś być cierpliwy. To dobre firmy, bedzie zysk :)
radziej / 2007-04-15 08:25 / Bywalec forum
kaktusie, kasy nie tracisz, po prostu jej nie zarabiasz:):):) masz doła, bo są lepsi na rynku i to wszystko, trzeba samemu przyglądać się rynkowi i nie miec za złe tego co doradza finansjera, bo takie ich zadanie i z tego żyją, a niektórzy jeszcze jakąś dodatkowo prowizję dostaną od takiego inwestora jak ty:):):). zapraszam do dyskusji nad lepszymi rozwiązaniami, pisz na maila, pozdrawiam
Elkana 1 / 83.21.2.* / 2007-04-17 06:53
Prosze o e maila- wyślę Panu ciekawepropozycje.
Elkana 1 / 83.21.2.* / 2007-04-17 06:11
Prosze o e maila- wyślę Panu ciekawepropozycje.
jertom / 2007-04-10 16:00 / portfel / Bywalec forum
banki sprzedają swoje produkty i zawszebędą je popierać czasmi wchodzą w układ z jednym lub dwoma TFI i w ten sposob poszerzają swoją ofertę
masz niezy portfel ing nieruchomości młody fundusz bodaj od 13 12 2006 dostepny na rynku ostatnio przedstawiono benchmark wg wewnętrzny wskażników ale 50% rynek nieruchomości a 50 % średnia z oligacji i bonów o 1 rocznej zapadalności czyli typowy fundusz zrównważony o średniorocznej stopie zwrotu na poziomie 15-25% a im więcej wyciągnie to lepiej dws 5o miś to mumer one w tej chwili wg rocznej stopy zwrotu co do selektywnego plus to nie mam wyrobionego zdania za duża rozpiętośc mozliwości chce byc akcyjnym ale działa trochę jak hedging ale nie do końca i tu może bym sie zastanawiał
marekekonomista / 212.2.99.* / 2007-04-10 12:54
Tak to jest jak Pan korzysta z doradców konkretnego banku. Wiadomo, że oni będą namawiać do swoich produktów. Ja jestem niezależnym doradcą, robię przegląd wszystkich produktów dostępnych na rynku i wybieram najkorzystniejsze dla konkretnego klienta. Jeżeli miałby Pan jakieś pytania proszę się do mnie odezwać na e-maila marek0084@op.pl
jertom / 2007-04-10 15:29 / portfel / Bywalec forum
a wiesz chociasz ile jest w polsce funduszy inwestycyjnych
kaktus77 / 195.145.13.* / 2007-04-10 14:35
Byłem też u niezależnych doradców, ale okazało się że nie są do końca niezależni. Poza tym miałem wrażenie, że bez względu na to co się do nich mówi zawsze prpoponują ten sam produkt (moja siostra potrzebowałą innego produktu a zaoferowano jej to samo co mi). Kiedy postanowiłem zainwestować samodzielnie spotkały mnie nieprzyjemności w formie maili z pretensjami.
TiBO / 2007-04-10 13:32
No to życzę powodzenia w robieniu przeglądu WSZYSTKICH produktów na rynku. Jak w takim razie znajdujesz czas dla swoich klientów?
mw44 / 83.18.79.* / 2007-04-10 20:03
3-4 % w trzy miesiące, i tymówisz o dole? Włóż na lokatę w banku. To może poprawisz sobie humor.
radziej / 2007-04-15 08:27 / Bywalec forum
cenna uwaga mw44, na mnie to działa poprzez zasade kontrastu:):):)
f.5 / 62.179.31.* / 2007-04-19 00:29
dodam ze moja mama ma ponad 500 000 na ing gotowkowym od ponad 2 lat i nie płacze w zwiazku ze stosunkowo niskiej stopy zwrotu - widocznie jej to pasuje!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy