Forum Forum inwestycyjnePortfel

co mi jeszcze brakuje w portfelu money ...

co mi jeszcze brakuje w portfelu money ...

Zielarz / 2008-03-19 23:25
Witam
Mam madzieje ze pisze w dobrym miejscu i ze nie dubluje czyis starych znanych pomyslow. W kazdym razie portfel bylby jeszcze lepszy gdyby bylo tam:
- zbior linkow z tytulami do wszystkich komunikatow ze spolek ktore znajduja sie w portfelu, dla osobnych spolek i dla calego portfela chronologicznie. Chodzi generalnie o ultawienie i przyspieszenie dostepu do danych
- komunikaty ze spolek zaznaczone na wykresie z mozliwoscia wylacznia tego zaznaczenia - gdyby bylo ich za duzo. Umozliwiloby to zaobserwowanie zwiazku komunikatow ze zmiennoscia ceny.
- mozliwosc narysowania na jednym wykresie kilku przebiegow np porownania spolki z indeksami - analogicznie jak jest na za-przeproszniem stooq.com

na koniec "rodzynek"
- pokazanie na wykresie "znormalizowanego" przebiegu zyskownosci calego portfela (a nie tylko pojedynczych spolek) w czasie,z naniesionymi operacjami na skladowych spolkach i rowniez z mozliwoscia porownania go m.in z indeksami (procentowo oczywiscie). zdaje sobie sprawe ze taka funkcjonalnosc jest skomplikowana i wgenerowanie takiego wykresu wymaga "przemielenia" wiekszej ilosci danych ale tez wlasnie dlatego bylo by to tak cenne narzedzie, ulatwienei i pomoc naukowa w inwestowaniu.
Pozdrawiam.
Zielarz / 2008-03-25 09:49 / Uparty Gracz Giełdowy
.... i jeszcze zysk procentowy na tabelce przeliczony do skali roku.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy