Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co Myślicie o Skandi?

Co Myślicie o Skandi?

Xebrii / 2006-08-08 20:00
Witam Serdecznie.
Prosze was o jakies informacje na temat skandi.
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
KK30 / 83.12.71.* / 2011-03-03 08:06
złodzieje i tyle... chcesz utopić pieniądze... wrzuć je do wisły :)
Konsultantka / 188.147.55.* / 2011-02-24 17:37
Witam,
Chciałabym zaproponować porady dla obecnych posiadaczy fuduszu w Skandii. Oferuję konsultacje w zakresie funkcjonowania programu Złoty Wiek, oraz szkolenia dla tych, którzy chcieliby sami efektywniej zarządzać własnym kapitałem. Dodatkowo, dla nowych klientów mam do zaoferowania całkiem nowy produkt PM6 niedostępny w placówkach skandii, na którym pieniądze pracują wraz z pieniędzmi najbogatszych Polaków.
Przemodance / 188.146.218.* / 2011-08-13 15:54
Proszę o kontakt . Przemodance@gazeta.pl
tadeo1972 / 82.170.7.* / 2011-06-26 16:59
To proszę o kontakt.Moi agenci nie mają ochoty mi pomagać,ponieważ już na mnie zarobili.Mój mail:tadeo1972@interia.eu
NIKOLE / 108.72.112.* / 2010-12-25 03:42
JA OSOBISCIE MAM SKANDIE OD KWIETNIA 2008 ROKU IMOJA ZONA TEZ
. SKLADKA MIESIECZNA 250 ZL OD OSOBY . NA POCZTKU BYLEM W PLECY JAKIES 10 % ALE W ZLYM OKRESIE ZACZALEM BO BYL POCZRTEK REESJI I WSZYSTKO LECIALO NA DOL NO I UCZYLEM SIE JAK TO SIE JE. Z CZASEM PRZEZUCILEM NA OBLIGACJE A POTEM GDZIES NA POCZATKU 2009 ZACZALEM STOPNIOWO PRZEZZUCAC NA INNE FUNDUSZE. SKLADKI MAM TROCHE NADPLACONE . MOJ PORTFEL NA 24.12.2010 TO WPLATA 10.500 ZL A ZYSK 13.300 ZL CZYLI 2.800 NA PLUSIE. MOJ PORTFEL PODZIELILEM NA 6 FUNDUSZY(HSBC 4, ML 7, ML 5, ML 6 , TEMP 3, TEMP 4) JAK NARAZIE WSZYSTKO NA PLUSIE. ZONA JEST DO PRZODU JAKIES 1300 ZL .PORTFEL TROCHE INNY.
POZDRAWIAM
ARTUR

...

';' / 83.26.50.* / 2010-12-08 13:47
Jeżeli powiem, że mam pół na pół akcje Arka 3 i Kaha 2 (co usłyszałam ostatnio, że jest niemądre) i straty przez okres 4 lat...(jeszcze nie miałam żadnego zysku) to czy ktoś mi powie na jakie mam zmienić i mniej więcej kiedy? Wpakowałam się w Skandię nie mając o tym bladego pojęcia ale w końcu trzeba się tym zainteresować...:/
Pomóżcie!
Grzegorz Pietrzyk / 2011-03-17 13:46
Może warto byłoby zainteresować się narzędziem jakim jest multinavigator udostępniany w usługach dodatkowych. Zobacz na http://www.skandia.pl/?mod=page&id=1073&show=small. W razie pytań oferuje konsulting po kontakcie na maila, zdradzę kilka strategii świetnie działających na funduszach! Sama Skandia jest OK, te osoby które szczekają na forum to albo mają mentalność pod tytułem dzisiaj mam złotówkę jutro chce mieć milion i zupełnie nie zważają na to, że uruchomili inwestycję długoterminową (która w długim terminie daje konkretne zyski) albo ktoś im nie wytłumaczył dostatecznie dobrze zjawiska kryzysu i ogólnych zasad rządzących rynkami finansowymi i teraz są zdziwione.
max1224 / 2010-12-08 13:55 / Tysiącznik na forum
obserwuj wątki tygodniowe tam znajdziesz wskazówki już kilka osób meldowało odrobienie strat
alixgator / 83.9.171.* / 2010-11-13 09:11
Nie rozumiem tego całego zamieszania. Opcje zarobku w skandii są praktycznie takie same jak u innych pośredniaków. Jeśli któs pozostaje przy PM to takie są efekty. W moim portfelu nie ma już praktycznie żadnego z PM i to jest jedyna słuszna opcja. Rzeczywiście jest bogata oferta dostępnych fundudszy a dodatkowo także walutowych. Trzeba troszkę sie postarać np. popatrzyć choćby na TOP 5 funduszy w Skandii i w takie fundusze dodawać do portfela.
DrDRE / 80.51.9.* / 2010-11-13 21:52
Ja jestem w Skandii dokładnie rok , wpłacam po 200zł (delikatnie) miesięcznie , likwidując inne fundusze wpłaciłem do Skandii dodatkowo 2000 zł . Codziennie sprawdzam, analizuję , nawet zrobiłem w Excel-u własny wykres który codziennie zmieniam. Nie chcę chwalić za wcześnie ale 13% na plusie to chyba nieźle. Ale nie podniecam się, spokój to podstawa
sjkander29 / 81.190.238.* / 2010-11-04 16:50
Powiem tak! Skandia jest dardzo dobrym rozewiazaniem. Tu poprostu nie da sie stracic, tylko trzeba posiedziec i poczytac, bo chodzi o pieniadze, nie? Zasada jest prosta, zanim sie w tym polapiesz, a nie jest to trudne, do portfela dajesz multinawigator lub inne opcje, ktore pracujš "za ciebie". Zasada 2, na spadkach sie zarabia!! w jaki sposob? jesli gielda zaczyla spadac w dol, czekasz do 10% wartosci poprzedniej i przerzucasz kase na rozwiazania nie majac nic wspolnego z notowaniami, czyli w obligacje (6-8%), a jak sie zaczna wzrosty to wskakujesz. To chyba jestescie w stanie pojšć.
Bezplatna konwersja, ubezpieczone pieniadze, ominiecie belki i wplacanie regularne, ktore pozwala usredniac ceny zakupu jednostek!!! tego nie ma w bankach ani w BM.

Zachecam wszystkich bo warto. Zalozylem portfel w 2007, skladna roczna juz jest podniesiona do 300 zl miesiecznie. Przez 3 lata roslo, bedzie prawdopodobnie jeszcze tak przez 3-4, a potem zalamanie....i wlasnie na to sie czeka!! by kupic cos po 30zl, a sprzedac po 330!!
lukasiu74 / 178.212.162.* / 2011-02-11 22:56
zalozylem portfel w2002 wplacilem 20000pln po SIEDMIU latach wybralem 17000 byl to zysk ale dla skandi
max1224 / 2011-02-11 23:40 / Tysiącznik na forum
i po dwóch latach zebrało Ci się na żale?
lukasiu74 / 178.212.162.* / 2011-02-11 23:55
nie sa to zale dla mnie to byl duzy szmal i raz na jakis czas go wspomne tak i skandie ja zadziej
DZK / 188.147.43.* / 2011-02-24 16:51
witam,
Z tego co mi wiadomo to Skandia oferuje inwestycje długoterminowe minimum na 15 lat wiec nie wiem do kogo ty masz pretensje wybierając pieniadze przed czasem i myslac ze jeszcze zyskasz. Przez 7 lat wplaca sie składki regularne które są kapitałem bazowym. Dopiero dodatkowe pieniadze wplacane po tych 7 latach oraz te wpłacane na konto dodatkowe są do wyciagnięcia przed skończeniem okresu trwania polisy. Wybranie wszystkich srodków przed końcem inwestycji wiąże się z opłatą likwidacyjną. Ja posiadam Skandię od początku tego roku, i jak dla mnie nie ma lepszego programu na rynku. Bo on ma nauczyc ludzi przede wszystkim oszczędzac, bo ten kto nie wyrobi w sobie tego nawyku, nigdy nie dojdzie do finansowej niezależności!
lml / 79.191.245.* / 2010-12-07 20:03
Hej! Czy może mi ktoś pomóc? mam wpłacam już 4 lata składkę 200 zł miesięcznie i przez ten cały okres mam spadek. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać...na jakie akcje zmienić i kiedy to zrobić?
Niezalezny finansowo / 217.153.173.* / 2011-03-13 13:14
nie ma się co dziwić, bo masz bardzo maly program. efektywny program zaczyna się od 250 zł miesięcznie. taki program jak masz, to po kilku latach dopiero zacznie pracować. agent Ci to musiał źle wytłumaczyć
max1224 / 2010-12-07 20:36 / Tysiącznik na forum
jest tu mnóstwo informacji jak na razie pozycje zajętę jak coś będziemy zmieniać damy znać podepniesz się i jazda poczytaj wątki tygodniowe tam najwięcej się dzieje pozdrawiam
max1224 / 2010-11-04 17:07 / Tysiącznik na forum
OK tylko czemu z takimi nerwami i po co za każdym wpisem zmieniasz nick
PWSU / 83.13.2.* / 2010-10-26 20:18
Witam,
Mam polise w skandii równy rok. Wpłacam po 400zł miesięcznie. Suma wpłaconych składek 4800zł. Wartość rachunku 5750zł. Czas pokaże jak będzie dalej.
sc / 77.253.188.* / 2010-11-18 09:29
witaj mam prośbe czy jesteś w stanie zdradzic jakie fundusze obsadziłeś i w jakich proporcjach - niestety ja systemacznie odnotuje straty wiec chetnie zaciagne od CIebie informacje o ile oczywiście masz ochote zdradzic:)
bzik / 149.156.31.* / 2010-10-18 11:25
Powiem tak. Był u mnie akwizytor i nawet nabrał mnie na podpisanie umowy. Na jego nieszczęście żona też ma polisę w skandii wiec na spokojnie sprawdziłem jak to wygląda w realu. Otóż okazało się że zona po 9 latach wpłacania ma zgromadzone ok 1,5% więcej niż wpłaciła. Masakra toż to nawet inflacji nie pokryje. Zaraz jak przyszła mi polisa odesłałem ją i odstąpiłem od umowy a tą kasę co planowałem wpłacać wpłacam do banku na lokatę (przynajmniej jest gwarancja tych 6%). Żona w najbliższym czasie przechodzi na polisę bezskładkową i spróbujemy coś kasy wyrwać skandi.
Grzegorz Pietrzyk / 2011-03-17 13:48
Tak to się kończy jak ktoś inwestuje pasywnie przy aktywnie zmieniającym się rynku.
TOMAS25 / 81.190.238.* / 2010-11-04 16:25
POWIEM TAK, TO ZE ZONA I ZAPEWNE TY NIE POTRAFICIE WYBRAC Z OFERT 72 PROPONOWANYCH FUNDUSZY DZIESIECI, TO JUZ WASZ PROBLEM A NIE SKANDII. STOPA ZWROTU 64 FUNDUSZY, KTORE WYSZLY NA PLUS SREDNIO WYNIOSL PONAD 20%, WIEC TRZEBA BYC TOTALNYM TUMANEM BY WYBRAC TE POZOSTALE. POZA TYM KLANIA SIE CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM, TO SA INWESTYCJE DLUGOTERMINOWE 20-30 LAT! CO TY CHCIALES MILION PO 9 LATACH?
lukasiu74 / 178.212.162.* / 2011-02-11 23:21
skandia wiec po co oferuje takie produkty w ktorych ludzie traca poza tym piane bija agenci a zwykli ludzie w to wierza co im TOTALNE TUMANY mowia. rozwiazanie jest jezeli klijent traci 2miesiace powiadomic sms -em [ wlascicielu zmien to ] lecz dla TOTALNYCH jest to zbyt trudne bo wszyscy przeciez sledza STOPY ZWROTU 24 godziny na dobe jak np tomas25 oooooj
Placek. / 89.73.209.* / 2011-05-14 15:08
kupujesz program skandii za 500 zł + opiekuna inwestora (gratis) i dostajesz sygnały stop-loss SMSem
max1224 / 2011-02-11 23:41 / Tysiącznik na forum
typowe ledwie kryzys bessa to obraąm się na świat cały biorę zabawki idę do domu a reszta to TOTALNE TUMANY sorry chłopie ale postąpiłeś jak totalny ....
lukasiu74 / 178.212.162.* / 2011-02-12 00:13
maksio1224 Ty to chyba jakis agent jestes co?
London / 2011-02-12 10:07 / Bywalec forum
max jest bossem agentów ;)))))
max1224 / 2011-02-12 12:06 / Tysiącznik na forum
o kurka wydało się;-)))
u2mart / 2011-02-12 12:11 / Tysiącznik na forum
EEE już dawno było wiadomo, że to boss wszystkich bossów ( jak Krzysio Jarzyna ze Szczecina - z Poranku Kojota ))))))
lukasiu74 / 178.212.162.* / 2011-02-12 00:09
poza tymi 20-udziestoma wyzej zona miala 10 w wintertur wybrala 8500 rok wczesniej byl tam zupelnie inny produkt wzielismy zabawki bo agent skandi pokazal nam symulacje ze z 20000 za 10 lat bedzie 40000 nie moglem uwiezyc w 2-ie dychy w dwa lata u zony bylo podobnie no i ciao bella
max1224 / 2011-02-12 00:23 / Tysiącznik na forum
nie noo ustalmy jedno jesli w 2009 miałeś 17000 to Twoja strata wyniosła w tym czasie 15% zależy jeszcze kiedy te pieniądze wybrałeś nie obraź się ale pretensje powinieneś mieć tylko do siebie w 2010 roku dostępne fundusze w skandii dały zarobić od 12% ALL3 do CU3 26% a fundy tzw. MiŚS ponad 30 a i jeszcze jeśli ktoś w 2002 roku wiedział że w 2008-2009 będziemy mieli kryzys finansowy na taką skalę to.... słowem tak realnie winą sprzedawcy jest jedynie nadmierne rozbudzenie oczekiwań.. resztę możesz sobie przypisać jako koszty lekcji że nic łatwo i darmo nie przychodzi
PS. możesz prześledzić moje wpisy od kilku już lat na tym forum wiele błędów popełniłem ale nigdy nie zwalam winy na tego kto mi produkt sprzedał pozdr
jack299 / 81.190.34.* / 2010-10-28 15:36
1,5 %...????? Kolego... Skoro Twoja żona ma Skandię i przez 9 lat zarobiła 1,5%, tzn że ktoś, kto jej sprzedał polisę nie wytłumaczył dokładnie o co w niej chodzi... Jeśli faktycznie wygenerowała przez 9 lat taki zysk, to muszę powiedzieć, że dokonała rzeczy praktycznie niemożliwej (w Skandii taki zysk można robić w miesiąc)... Ale cóż, każdy popełnia błędy... Gdybyś miał jakieś pytania, pisz śmiało, służę pomocą... Ale nie rezygnujcie ze Skandii ponieważ to byłby jeszcze wiekszy błąd... Pozdrawiam
piryan / 2010-10-20 22:31
>>>bzik: znasz powiedzenie "sami nie wiecie co posiadacie"?
skoro Twoja żona ma Skandię i satysfakcjonuje Was w banku 6% (minus belka), to czemu przez ostatnie 3-4 lata nie wrzuciłeś żonie całego portfela na GWN (gwarantowany zysk ok.8% i to bez belki) ??? nie wiem jaki drogi masz program, ale nawet jak odliczysz najdroższą wersję jakieś 3,8% opłat, to i tak zostaje Ci 3x więcej niż piszesz! i to za ostanie 3 lata, a nie wierzę, ze za 6 poprzednich nie zarobiłeś przynajmniej z 50%...
Oczywiście znam życie i pewnie Twój pożałowania godny agent nic Ci o tym nie powiedział, a jak już wziął na Tobie prowizję, to o Tobie zapomniał. Ale to że on jest sk... nie znaczy że Ty możesz sobie odpuścić zajmowanie się swoją kasą! prawda? - oczywiście to nie moja bocha, ale jak chcesz, to mogę Ci coś podpowiedzieć (na privie) ...za friko :-)
max1224 / 2010-10-21 08:08 / Tysiącznik na forum
szkoda zachodu też kilku "nadającym" oferowałem pomoc oczywiście bezpłatnie ale jak ktoś woli pomarudzić ??? cóż świata nie zbawimy ale jeśli ktoś chce to doskonale wie jak znaleźć pomoc na tym forum i dodam że wielu jednak korzysta pozdrawiam ;-))
audi43 / 2010-10-18 14:35 / portfel / Bywalec forum
...dwa słowa komentarza...żona ma 1,5% więcej niż wpłaciła...warto się zastanowić dlaczego tak jest...może została wybrana zła strategia inwestycyjna i przez to wyniki są takie kiepskie...bez wiedzy w jakie fundusze zostały alokowane pieniądze trudno się wypowiadać...po drugie lokata w banku jest jedną z form "inwestowania"...specjalnie napisałem to w cudzysłowie gdyż lokata bankowa jest typową "skarpetą" zaraz wyjaśnię dlaczego:
6% w skali roku gdzie inflacja jest na poziomie 2,5 do 3% pozwala tak na prawdę na zysk ok 3% odejmijmy jeszcze 19% podatku belki i realnie otrzymamy ok 1-1,5% zysku...dlatego uważam, że lokata to typowa skarpeta która pozwala tylko na to żeby moje pieniądze nie straciły na wartości...a gdzie ty w tym wszystkim inwestycja?
pinocchio / 2010-09-27 10:17
Znowu parę słów na ten temat.
Tego typu fora powinny według mnie dać przede wszystkim pomoc i wiedzę. Jeśli ktoś popełnił błąd - pomóc mu, jak go naprawić, jak uniknąć podobnego błędu w przyszłości.
Na razie nie otrzymałem od nikogo pocieszającej informacji, sądzę więc w dalszym ciągu, że Multiportfel w Skandii to był niewypał i nie ma już teraz dobrego rozwiązania.

A oto kilka słów komentarza z Serwisu Inwestora:
"Systematyczne odkładanie i inwestowanie mniejszych kwot to dla wielu osób często jedyna droga, aby uzbierać większy kapitał. Nierzadko podnoszony jest przy tym argument, że jest to również bezpieczniejszy sposób na inwestowanie, bowiem dzięki rozłożeniu inwestycji na raty, ogranicza się ryzyko wejścia na rynek w najmniej odpowiednim do tego momencie. W ostatnich 10 latach, co trzeci fundusz akcji przy inwestowaniu systematycznym przyniósł jednak realną stratę."

Tu jest jednak mowa o wynikach brutto. Jeśli odejmiemy od tego wysokie koszty zarządzania tymi funduszami, wniosek nasuwa się nieodparcie.
Reasumując - systematyczne oszczędzanie w fundusze akcji jest samo w sobie bardzo dyskusyjnym rozwiązaniem. Natomiast czynienie tego przez pośrednika - jest już ewidentnym błędem. Myślę, że Skandia zdaje sobie z tego sprawę i między innymi dlatego modyfikuje, wzbogaca swoją ofertę. Ale uczy się przy tym na mnie i mnie podobnych klientach i jeszcze - każe sobie za to słono płacić.
pinocchio / 2010-09-13 13:25
Najpierw krótko.
Jeśli traktować lokowanie pieniędzy w Skandii jako ubezpieczenie - jest ok. Choć chętnie bym przeczytał wypowiedzi tych, którzy byli beneficjentami Skandii. Praktyka najlepiej obnaża wady i zalety rozwiązania.
Jeśli traktować lokowanie w Skandii jako inwestycję - jest to nieporozumienie. Są tańsze i sensowniejsze sposoby inwestowania.
Dlaczego? Ano, dlatego, że strategia inwestowania w Skandii opiera się na założeniu długoterminowych wzrostów na giełdzie. Najlepsze nawet zarządzanie, przy założeniu, że giełda po 30 latach pozostanie na tym samym poziomie, albo odnotuje spadek, nic nie pomoże. Nie liczcie na grę giełdową, manipulowanie akcjami. Założenie jest takie - trzymasz swoje pieniądze na takim, czy innym funduszu i wypłacasz je po, powiedzmy, trzydziestu latach. Jeśli indeksy giełdowe po tym okresie będą na tym samym poziomie - nie zarobiłeś nic! Natomiast Skandia pobiera coraz wyższe (proporcjonalne do zgromadzonych środków) opłaty, które obciążają nasze konto. Czyli - nawet jeśli giełda utrzyma się na stałym poziomie, nasze środki pieniężne drastycznie się skurczą.
Nie patrzcie na wzrosty na giełdzie w okresie kilku - kilkunastu miesięcy. Przyjdzie bessa (bo zawsze przychodzi) i zarobki zostaną połknięte przez spadki giełdowe. A po 10 latach inwestowania kwoty np. 200zł miesięcznie wpłata miesięczna zostanie pomniejszona o koszty obsługi w wysokości ok. 80zł, czyli na nasze konto wpłynie tylko 140zł. Jak ta inwestycja ma przynosić zyski, skoro na początek trzeba odrobić te 80zł? Problem polega na tym, że podpisuje się "cyrograf" - wcześniejsza wypłata środków w trakcie trwania umowy jest bezsensowna, bo opłata za wykup jest dramatycznie wysoka.
Na pytanie "jak zmienić sposób zarządzania środkami" doradca odpowiada, że środki są ulokowane właściwie, a jedynie jest problem spadków na giełdzie. Przy czym mówi to w okresie wzrostów! Bo opłaty za zarządzanie pochłonęły wszystkie wcześniejsze zyski... Za co więc płacimy opłatę "za zarządzanie", skoro w zasadzie włożyliśmy śrdoki w fundusze ogólniedostępne (i za niewielką, jednorazową opłatę). Lepiej kupić np fundusz Arka i trzymać (oczywiście upraszczam, ale przy kilku funduszach wychodzi na dokładnie to samo). W Skandii mam to samo, tylko, że co miesiąc płacę za "zarządzanie" kilkadziesiąt złotych! Za co? Przecież oni nic nie robią z moimi środkami - tylko pośredniczą.
I to jest właśnie klucz do sprawy - Skandia wchodzi "między wódkę a zakąskę" - bierze nasze pieniądze i daje komuś innemu, pobierając potem za to nieuzasadnienie wysokie stałe opłaty.
Jak można zarobić na giełdzie? Na przykład - inwestując samemu długoterminowo w Biurze Maklerskim (opłaty są niewielkie, tylko za prowadzenie konta, a porady co do zarządzania swoimi środkami - bezpłatne!). Albo - kupując akcje w dołkach i sprzedając na wzrostach.
Ja robię to drugie - równolegle do inwestowania w Skandii. W Skandii po 5 latach mam na rachunku 93% wpłaconych pieniędzy (a mamy teraz wzrosty na giełdzie, część moich składek wpłacona w dołkach, część na wzrostach). Opłaty miesięczne wynoszą 64zł i rosną z każdą kolejną wpłaconą składką.
Druga część moich pieniędzy idzie na mój rachunek w Biurze Maklerskim. Po 5 latach mam na nim 200% zainwestowanych środków. Mógłbym mieć dużo więcej, ale dopiero się uczę, jak bezpiecznie i mądrze inwestować - w wielkim uproszczeniu - w akcje na dołkach, w waluty na zwyżkach. Mając wieloletnią perspektywę inwestowania wystarczy podzielić swoje pieniądze na kilka części i trzymać się twardo zasady - nigdy nie sprzedaję taniej, niż kupiłem. Nie kupować akcji spółek spekulacyjnych. Skandia robi to właśnie mniej więcej, ale nie umożliwia przekształcenia funduszy na gotówkę na wzrostach, przez co w wieloletniej perspektywie całe inwestowanie się spłaszcza i zależy tylko i wyłącznie od stanu giełdy na początku umowy i potem na jej końcu. Tyle, że oni za to biorą comiesięczną wysoką i coraz wyższą opłatę!
Za co??????
Za pośrednictwo? Dziękuję...
Bardzo odradzam Skandię, chyba, że mamy na myśli tylko i wyłącznie ubezpieczenie. Wtedy jest szansa, że w przypadku szybkiej śmierci skorzysta na tym nasza rodzina.
My sami nie skorzystamy z tego w żadnym przypadku :)
Pozdrawiam wszystkich skandiowiczów - jesteśmy nabici w butelkę. Oczywiście - widziały gały, co brały. To prawda. Nauczka przyjęta z pokorą.
dronka32 / 79.184.252.* / 2011-01-06 21:37
Skandia to jest legalna mafia, nabierają ludzi na dobre oszczędzanie, a póżniej się okazuje, że opłaty za zarządzanie są straszliwie wysokie. Pytam się jakim prawem zabierają moje ciężko zarobione pieniądze. Doradcy są oszustami, nie mówią nic o wykupie przedwczesnym polisy, gdyby o tym szczerze powiedzieli, to nikt by im nie podpisał umowy. Uważam , że taki proceder powinien być ścigany i powinna się tym zająć prokuratura. Zostało nabranych tysiące osób i tym ludziom powinny zostać oddane ich pieniądze!!!!!!!!!!. Nie łudźcie się ludzie, że zarobicie w skandii, na pewno stracicie duże pieniądze, bo z waszych pieniędzy żyje sztab ludzi w skandii bardzo dobrze. Jeszcze raz powtarzam - skandia to legalna mafia, uciekajcie z niej jak najszybciej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Ja mam zamiar nagłośnić tzw. "oszczędzanie w skandii" w telewizji, u rzecznika ubezpieczonych oraz w komisji nadzoru finansowego! Niech wszystkim otworzą się wreszcie oczy!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie pozwólcie się okradać w imieniu prawa!!!!!!!!!!!!!!!!. Proszę wszystkich pokrzywdzonych o kontakt ze mną, im więcej będzie nas, tym lepiej.
Kriswroclaw / 81.190.238.* / 2010-11-04 16:35
ale ty jestes tepy! Jak sa spadki, to masz mozliwosc ZA DARMO!!! dywersyfikacji na pieniezne, czy obligacyjne. Czekasz az gielda podskoczy 10% i przezucasz na akcyjny!! w ten sposob nie tylko nie tracisz, ale zaczynasz z wysokiego pulapu!! Ale w biurze maklerskim czy w banku, taka operacja kosztuje krocie, a w Skandii nie! A ze sa oplaty? chcialbys aby twoimi pieniedzmy ktos zarzadzal za darmo? ja nie. Aha, 200 - 80 to jest 120. Matematyka sie klania
audi43 / 2010-10-18 15:01 / portfel / Bywalec forum
...kolego coś mi się nie zgadza w tym co piszesz...dlaczego?...po pierwsze jeżeli w biurze maklerskim przyjąłeś pewną strategię która dała Ci 200% zainwestowanych środków to dlaczego takiej samej strategii nie przyjmiesz w Skandii?..też byś miał 200%....a druga sprawa to kwestia ubezpieczenia...Skandia nijak się ma do ubezpieczeń bo nie ma sumy ubezpieczenia a jedynie wypłacane jest świadczenie z tytułu śmierci osobom uposażonym tj.
albo kwotę równą wartości rachunku powiększoną o kwotę równą 10% wartości części bazowej lub kwotę równą sumie wpłaconych składek regularnych i dodatkowych zmniejszoną o wartość środków odpisanych z rachunku jednostek funduszy w związku z częsciowymi wypłatami świadczenia wykupu...tak więc czegoś tu nie rozumiem
max1224 / 2010-09-13 20:02 / Tysiącznik na forum
mam kilkuletnie doświadczenie ze skandią i jest to dla mnie czas wielkich planów i marzeń ale co ważniejsze ogromnej satysfakcji (kto dłużej śledzi wątek może potwierdzić) pytanie skąd taki wniosek że na skandii musisz siedzieć w FA wystarczy aktywować dostęp internetowy i możesz sobie sam wybierać fundusze jak w typowym rachunku maklerskim akcje a skoro to potrafisz to i z fundami sobie poradzisz i nikt nie każe Ci siedzie w FA podczas spadków co do opłat to Twoje rozumowanie jest wielkim uproszczeniem i nie do końca tak to wygląda to raz a dwa masz rachunek maklerski za darmo? no i jeszcze podatek belki i podatek dochodowy ten pierwwszy odroczony a tego drugiego nie ma pozdr
pinocchio / 2010-09-22 12:47
To tak konkretnie - ile lat jesteś w Skandii i jaka jest wartość twojego portfela w odniesieniu do sumy wpłaconych składek?
Pozdrawiam
max1224 / 2010-09-27 11:11 / Tysiącznik na forum
tak konkretnie to mam skandię od 13.04 2006 liczony procentowo stosunek wartości polisy do wkładu wynosi na dzień 23.09. 2010 +26,96% przy czym jest to bardzo uproszczone liczenie bo w trakcie trwania umowy dokonywałem wypłaty na spłatę raty samochodu w systemie 50/50 więc i podatek belki był dla mnie istotny
w listopadzie 2009 założyłem drugą polisę dla żony gdzie teraz dość intensywnie buduję kapitał zwłaszcza na koncie dodatkowym gdzie każda wpłata na wejściu kosztuje 2% i tam na dziś też mam mimo tych opłat plusik 0,36% więc trudno uwierzyć mi że się nie da pozdrawiam
anna klaczyńska / 83.238.74.* / 2011-01-09 16:46
Ja dostałam ostatnio wyliczenie kwot wpłaconych do skandii na multinavigator oraz opłat poniesioncyh z tytułu zarządzania Skandią. Okazało się, że w ciągu półtora roku jestem na minusie 36 zł. czyli wypracowali zysk, abym mogła pokryć koszty zarządzania. mam w nosie takie zarządzanie! rezygnuję ze skandii.
opiekuninwestora_pl / 2011-01-21 21:54 / -
Polisa Skandia, tak jak inne, jest tworem czysto inwestycyjnym - umożliwiającym inwestowanie w kilkadziesiąt różnych funduszy.

To czy zarobimy czy nie zależy wyłącznie od tego kiedy i jak będziemy funduszami zarządzać. Sami. Korzystanie z portfeli modelowych, "uśredniania" w funduszach akcji, "dywersyfikacji" miedzy różne klasy funduszy nic nie pomoże. Warto to sobie uświadomić - i spojrzeć co na ten temat mówią fakty: www.opiekuninwestora.pl/raporty

W polisach płaci się dodatkową opłatę, zupełnie błędnie nazwaną "opłatą za zarządzanie". W ramach tej opłaty nikt za inwestora nie zarządza funduszami. Stąd wiele osób dało wprowadzić się w błąd, wierząc, że w ramach opłaty za zarządzanie mogą po prostu polisę schować do szuflady.

Opłata ta powinna nazywać się opłatą za możliwość korzystania z korzyści prawnych (nie dla wszystkich są istotne) oraz korzyści podatkowej - czyli braku podatku przy konwersjach.

Jeżeli ktoś posiada polisę, nie korzysta z tych możliwości (konwersje bez podatku) to niejako świadomie płaci za coś z czego nie korzysta.

W polisach czysty zysk po uwzględnieniu opłaty za zarządzanie oraz podatku na końcu inwestycji potrafi być nawet ponad 30% większy niż inwestowania w identyczny sposób (w te same fundusze) poza polisą. Siłą jest to ile niezapłaconego od razu podatku dalej pracuje. Ale ... pod warunkiem, że pracuje i zarabia. A tego bez zarządzania nie da się zrealizować.

Multinawigator - też niewiele pomoże, jeżeli ktoś wybierze "profil agresywny". Wtedy świadomie godzimy się na to, że w trakcie spadków i tak nasze pieniądze inwestowane będą agresywnie. Co najgorsze - nie mamy na to żadnego wpływu.

Warto wziąć sprawy w swoje ręce.

Zapraszam na warsztaty: www.funduszetonielokata.pl z Gwarancją zwrotu pieniędzy wydanych na szkolenie jeżeli nie spełni oczekiwań. Dedykowane głównie dla osób, które już posiadają polisy inwestycyjne. Także dla początkujących.
robertkajzer / 2011-01-24 16:58 / Bywalec forum
Zgadzam sie w 100%. Po prostutrzeba sobie oszacowac co wychodzi lepiej oplaty polisy, ale odroczenie pdoatku belki czytez inwestowanie bez polisy, ale od kaxdej zyskownej transakcji w momencie realizacji zysku placenie podatku belki. Trzeba rowniez pamietac, ze takie polis sa na min. 10 lat. Jezeli zerwie sie umowe wczesniej, poniesie sie bardzo wysokie koszty za zerwanie umowy.

Nie ma roznicy czy to polisa czy samodzielne inwestowanie no. poprzez mbank, zawsze tylko Ty zarzadzasz swooja inwestycja i to od Ciebie zalezy czy osiagniesz zysk czy strate. Doradca finansowy ma za zadanie sprzedac polise. Nie ma obowiazku, prawa a nawet umiejetnosci inwestycyjnych aby opiekowac sie Twoimi inwestycjami.

---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
max1224 / 2011-01-09 20:06 / Tysiącznik na forum
a co masz dobranego do portfela multinawigatora ? może wystraczy dokonać lekkiej korekty wportfelu i będzie znacznie lepiej ponadto jest jeszcze jedna kwestia przy regularnej polisie aby w pierwszym roku wyjść na zero stopa zwrotu powinna wynieść ok 12% brutto jeśli więc jesteś 36 pln w plecy to coś koło tego powinno być a zyski pojawią się wystarczy tylko trochę cierpliwości chyba że wściekasz się bo ktoś naobiecywał niestworzonych rzeczy a na razie czytaj wątki tygodniowe lub jeśli wolisz pisz na priva ja odpowiadam i z tego co wiem kilka innych osób z tego forum też nie odmawiają pomocy;-))
max1224 / 2010-09-13 20:04 / Tysiącznik na forum
sorry z podatkami przegiołem mając na myśli rozliczenie PIT chodzi o samą czynność rozliczenia
pinocchio / 2010-09-22 12:16
Do max1224.
Nie ma problemu z podatkami, bo Multiportfel po 5 latach jest i tak na stratach. Oby były kiedyś zyski, to podatek bardzo chętnie zapłacę.
Natomiast jeden z głównych argumentów akwizytorów, to właśnie brak podatku Belki - okazuje się - nieistotny. Takimi jednak argumentami posługują się akwizytorzy, jakie stawiają Skandię (w moim przypadku Multiportfel) w korzystnym świetle. Chyba zrozumiałe, że zachęcając do uczestnictwa w systemie przedstawiciel Skandii nie przedstawia żadnych jego wad.
Natomiast w rozmowie dotyczącej zmiany sposobu zarządzania portfelem w czasie bessy, w czasie hossy - opiekun mojego konta informuje mnie (zgodnie ze stanem faktycznym), że nie ma możliwości jakiejś istotnej zmiany portfela. A bessa dotyczy zawsze całego rynku akcji - w różnym stopniu, ale wszystkie akcje, czy fundusze przecież idą w dół. Można więc dokonywać tylko "kosmetycznych" korekt, nie mających istotnego znaczenia w czasie, kiedy spadki na giełdzie są duże.
Wracam więc do tego, że "zarządzanie", za które się płaci, i to sporo, faktycznie nie istnieje.

Zwracam uwagę co bardziej zapalczywym rozmówcom, że instrumenty finansowe Skandii są kierowane w zasadzie do osób niebędących finansistami, a w większości przypadków wręcz do osób w ogóle niepotrafiących merytorycznie zweryfikować oferty przedstawionej przez akwizytora.
Natomiast, ponieważ instytucja finansowa jest z założenia instytucją zaufania publicznego (sorry - powinna być), to klient ma prawo wierzyć w rzetelność oferty. Tu leży, według mnie, sedno rzeczy, że tak nie jest, a wręcz przeciwnie - zaufanie klientów jest wykorzystywane, nadużywane.
dumniy niezalogowany / 83.7.116.* / 2010-09-22 20:31
Tutataj z tą ofertą i obłudnością tkz doradców muszę sie z tobą zgodzić.
To naprawdę tak jest że wciskają za wszelką ( chociaż jak zawsze nie wszyscy). Jak pisałem przed podjęciem decyzji przez miesiąc analizowałem pytałem i odbyłem parę spotkań z tkz agentami. Jeden chciał jechać do mnie nawet z Warszawy po jednym telefionie i podpisywać umowę. Mógł przyjechać chętnie po 2 godzinach paplaniny bym, go wyprosił ( a o dziwo proponował Skandię). Powiem tak paru zwiedziłem, ale trafiłem w końcu na konkrętnego gościa z babką ogólnie odbyłem 4 spotkania z nimi po 1-2 godziny. Przedstawili mi wszystkie zalety, wszystkie wady, Pokazali w jaki sposób to działa, jakie są opłaty wszystkie , co gdzie i ile na żywym przykładzie. Jakie mam fundusze do wyboru,gość mi pogrupował fundusze pod różnymi względami w końcu jest ich trochę, Mówił ,że muszę mieć strategięi trzymać się jej za wszelką cenę mimo emocjom,że mam darmowe konwerje z których mogę, a nawet powinienem korzystać, mówił co robić gdy giełda spada, gdzie uciekać w które fundusze , nawet powiedzieli ze mogę próbować grać pod walutę. Razem wsród 3 polis wybrałem AXE ze wzgledu na szybka możliwość wyjścia bez opłat w moim przypadku po 2 latach , małą opłatę za zarządzanie 1,95% bo z modelowych nie korzystam i niską opłatę poczatkową wynosiła 1 % bo jeden utargowałem.Gość mi powiedział na spotkaniu przed podpisaniem umowy , że za mój portfel i wynik odpowiadam ja sam i ja podejmuje ostateczną decyzję ,a on czasem mi coś doradzi , mówił ze mogę dzwonić i pytać ale nigdy tego nie robiłem. Maile z propozycją portfeli (takji ogólny do wszystkich) wysyłają raz na kwartał . Czasem wysyła również taki mail od siebie, że on by na dzień dzisiejszy zredukował akcję do 10-20% ,że to jest dobry moment na wieksze zaangażowanie w f.akcji. Przyznam sie szczerze ,że rzadko go słucham bo zazwyczaj wyprzedzam swoim działaniem jego maile.
Ale muszę przyznać że trafiłem na takich ( a ze już trochę sie orientowałem ) którzy obiecywali takie bzdury że szkoda gadać, wszystko aby tylko opchnąć.
audi43 / 188.47.134.* / 2010-09-14 08:40
...z ubezpieczeniem w Skandii też przegiołeś
gest / 81.190.238.* / 2010-11-04 16:56
ubezpieczone to sš pieniadze a nie Wy!!! umów nie czytacie?? jesli kipniesz, to twoja stara dostanie 100% i 10% bo skandia ma gest!
max1224 / 2010-09-14 09:02 / Tysiącznik na forum
rzecz względna a ocena ostatecznie zależy od stanu portfela i nie musisz się ze mną w tej kwestii zgadzać;-))
tedchom / 2010-09-13 17:36 / Tysiącznik na forum
Napiszę brutalnie i sorki za szczerość pinocchio. Trzeba być głupkiem by swoją kasą zarządzać na giełdzie a przez skandię siedzieć w fundach akcji, ale widocznie taką strategię wybrałeś:) jeśli nie chcesz tym zarządzać to weź sobie multinawigator a nie siedź w akcjach jak spada. Tragedia. Widziały gały co brały ale teraz widząc co się ma zamiast to wykorzystać piszesz takie głupoty pomyśl kolego myślenie nie boli pozdr.
pinocchio / 2010-09-22 11:55
Do Techdom. "Dziękuję" za obraźliwe słowa. Oczywiście, że źle wybrałem. Ale nie zmienia to faktu, że Multiportfel jest niewłaściwym instrumentem, czy ktoś "daje się nabierać" i czy "widziały gały co brały".
Dla przykładu - jeśli ktoś straci pieniądze w grze w trzy karty na giełdzie, to fakt czy jest "głupkiem", czy nie, nie zmienia tego, że ktoś, kto go "oskubał", jest oszustem karcianym. Przykład daleko idący, ale przykłady powinny być wyraziste.
W pewnym sensie sam potwierdzasz, że mam rację, skoro polecasz mi wybrać inny instrument finansowy.
Natomiast co do dalszej części twojej wypowiedzi, to informuję uprzejmie, że arogancja i chamstwo nie oznaczają inteligencji. Myślę, że na ogół nie idą z nią w parze. Życzę, żeby ci się w życiu jeszcze lepiej układało, niż dotąd i żebyś nie musiał stresów odreagowywać w necie.
Pozdrawiam.
cogdziekiedy / 81.190.238.* / 2010-11-04 17:00
glupkiem jest ten kto gra w trzy karty, tak samo glupiem jest ten kto siedzi w akcjach na szczycie hossy! Multinawigator jest tylko po to bys mial czas sie poduczyc, podszkolic i bys zaczal sam inwestowac i wybierac instrumenty, a jak ty siedzisz w nim przez 5 lat na marnym procencie rzędu 5, to miej pretensje do siebie. Ja mam skandie od kilku lat, i wartosc jest powiekszona o 34%, dlatego ze wiem co, gdzie i kiedy! dziekuje
pinocchio / 2010-09-22 12:29
Jeszcze jedno - proszę spojrzeć, jak wiele jest opinii typu: "ja już inwestuję 9 (albo 5, albo 3, albo 12) miesięcy i na razie jestem zadowolony/a/". Te wypowiedzi świadczą o tym, że te osoby po prostu nie mają pojęcia, co będzie się działo dalej.
To wszystko są zwykli klienci banków, towarzystw ubezpieczeniowych, a także Skandii. Czy oni wszyscy są "głupkami"?! Nie, oni są wprowadzeni w błąd.
Proszę na przykład forumowiczkę SKANDIA_GÓRĄ o wpis na forum w końcowym okresie kolejnej fali bessy, być może będzie to już niedługo...
dumniy niezalogowany / 83.7.116.* / 2010-09-22 19:55
Ja siedze w polisie AXA prawie 10 miesiecy. Siedzsę na forum raz aktywniej raz mniej ,pozatym gram na giełdzie tegorocznymi oszczędnościami. Wcale nie czuje sie nabity w butelkę, o dziwo nikt mnie nie wprowadził w błąd sam zdobywałem wiedzę przed założenie tej polisy przez prawie miesiąc o funduszach i polisach inwestycyjnych i jestem bardzo zadowolony. Są wpisy na formum kiedy wychodzę z funduszu akcji i kiedy zamierzam do nich wejść z powrotem, a kiedy przymierzam sie na obliogacje w dolarach , Przecież konwersję są za darmo co to za problem jednym ruchem ze 100% zaangazowania w akcę wejść w 100% pieniężne, w tym roku zmieniałem pozycję już chyba z 8 razy. Nie wiem ,ale dla mnie widać kiedy należy wychodzić ,a kiedy wchodzić w akcje. Zreszą prawie zawsze jestem 100%akcje lub 100% pieniężne zależnie od krótkoterminowej (2-3 miesięcznej) koniunktury z okresami przejściowymi kiedy transzami pozbywam sie f.akcji gdy przewiduje spadki lub odwrotnie (nabywam ) gdy giełda jest w dołku np po 9% spadku średnio robię to w trzech transzach 2x po40% i raz 20%. Opłaty są bardzo niskie coś około 1,9% rocznie to NIC!! Grając na giełdzie za każdym cyklem kupno/sprzedaż leci około 0,7% kapitału. Zakładając ,że powiedzmy robię miesięczny obrót o równowartości mojego portfela to na samych prowizjach dla biura maklerskiego tracę 8% rocznie!! Do tego ewentualne zyski/straty i podatek!!
Moim zdaniem Polisy są z******** dla osób potrafiących je wykorzystać i nikt i nic nie zmieni mojego zdania. W polisie jestem od stycznia ,a na giełdzie gram od czerwca
Na polisie znacznie wiecej do przodu natomiast na giełdzie może ze 4%- podatek. Dziwne jest to ,że prawie tyle samo wydałem już na prowizje biura maklerskiego co za tkz "opłaty za zarządzanie" w polisie mimo iż w na polisie mam trzy krotnie w większy kapitał.

Sorki może nie wiem tego czym jest ta polisy Multiportfel w SKANDII (bo mnie mało to interesuje:)) , ale nie ma tam funduszy pieniężnych tkz gwarantowanych?? Jak nie ma to rzeczywiście ch***** z grzybnią ,
pinocchio / 2010-09-22 20:15
No, nie da się, muszę siedzieć w takich, czy innych funduszach, o przeczekaniu bessy na gotówce nie ma mowy...
Cytuję (dyspozycja sprzedaży):
"Dyspozycja sprzedaży części lub całości funduszy Dyspozycja umożliwia zbycie dowolnej ilości funduszy lub portfeli modelowych znajdujących się w portfelu inwestycyjnym w określonej części (10%-90%) lub w całości (100%) oraz nabycie za te środki jednostek funduszy w innych ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych lub portfelach modelowych. "
Cytuję (zmiana struktury):
"Dyspozycja umożliwia zmianę struktury portfela inwestycyjnego w całości. Dotychczasowe aktywa w portfelu są sprzedawane i w zamian za nie następuje zakup nowych, wskazanych jednostek funduszy lub jednostek funduszy w portfelach modelowych. Jeżeli zostanie zaznaczona opcja dyspozycji stałej, będzie to oznaczało, że wpłacane kolejne składki będą inwestowane zgodnie z nową strukturą portfela inwestycyjnego. Brak zaznaczenia opcji dyspozycji stałej spowoduje zmianę struktury portfela inwestycyjnego, ale będzie ona obowiązywać tylko do momentu wpłynięcia kolejnej składki (wpłacona składka zostanie zainwestowana zgodnie z wcześniejszą dyspozycją). "

Jak mawiali starożytni: tertium non datur

Moja decyzja dotycząca wyboru Skandii wynikała z chęci stałego odkładania pewnej gotówki na fundusz, którym ktoś będzie mądrze zarządzał. Taki miałem kaprys, chciałem mieć trochę gotówki odkładanej regularnie i na którą nie musiałbym poświęcać czasu, powierzywszy ją fachowcom (ja jestem fachowcem od czego innego i umarłbym ze wstydu, gdyby mój klient musiał się czegoś uczyć z mojej profesji, albo, gdyby był niezadowolony z mojej pracy. Wyobraźcie sobie!). I trafiła się wtedy Skandia, która mnie zapewniała, że będzie mądrze i skutecznie zarządzać tymi groszami. A potem się okazało, że jakoś zawsze mam "dobry portfel" i nic nie trzeba robić. Jak się bliżej przyjrzałem sprawie, to przejrzałem na oczy, że nikt tu nie zarządza, tylko pośredniczy za fajne pieniądze. A nawet, gdyby ktoś chciał coś zawalczyć, to w tym interesie niewiele może zrobić.
ndumniy niezalogowany / 83.7.116.* / 2010-09-22 20:57
Ale nie możesz wykonać konwersji w fundusz pieniężny ?? Nie ma takiego fundusz u tym Multipoltferlu ??
Przecież pieniężny nigdy nie traci bo 80% śrtodków trzyma na lokatach 10% w gotówce i z 10% w obligacjach państwowych. Zarabia rocznie średno 4,5% jak była bessa to zarabiał z 7% rocznie z tego wzgledu ,że pod koniec 2007 były bardzo wysoko lokaty oprocentowane. Co do tych modelowych funduszy Aktywnej alokacji czy mieszanych czy jak sie to zwie ,że niby sami tak zarzadzają i uciekaja przed spadkami i wykorzystuja wzrosty dla mnie to jest h*****.
-Są drogie bo życza sobie nawet 3,5% za tkz zarządzanie ,a tak naprawdę małpy w zoo lepiej zarządzają. Gdzieś czytałem, że taki jeden fundusz modelowy ,który ma w statucie napisane ze może mieć od 10-90% akcji zaleznie od koniunktury to fakt zredukował akcje do 10% ale w marcu 2009 kiedy giełda maksymalnie odbijała. Te fundusze AA to bujda tam nikt nie zarzadza, a na p[erwno nie robi tego skutecznie.

Niestety ja mogę powiedzieć jedno jak ktoś nie chce sie nauczyć trochę rynku kapitałowego i reagować na zmianę koniunktury cóż innego wyjścia nie ma -LOKATA. Fundusze to nic innego jak gra na indeksach które takowe reprezentują jak ktoś ma f.akcji polskich to jak WIG spada to wszystkie f.a.polskich lecą. Mocnych nie ma
mscislaw38 / 81.190.238.* / 2010-11-04 17:07
Popiersam, portfele modelowe dobre sa poki nie poznasz prawidel, nie zaczniesz tym zyc, uczyc sie, itp. Potem sam kierujesz, widzisz w wiadomosciach, ze spada-uciekasz, jak idzie w gore -wracasz, to proste jak budowa cepa. Polecam skandie chocby z tego wzgledu, ze masz za darmo konwersje, unikasz belki, a oplaty sa minimalne w stosunku do tego co mozesz "ugrac" Ludzie!! 2,3 % rocznie??? chcielibyscie by waszymi pieniedzmi zarzadzano za darmo jak tam gdzies wyczytalem? ja tez bym nie chcial.
max1224 / 2010-09-22 20:41 / Tysiącznik na forum
i nie rozumiem w czym problem kiedyś drążyłem temat i co nie co udało mi się ustalić jest więc tak że potencjalny sprzedawca każdego produktu jest pośrednikiem a nie doradcą i jako taki kończy swoją pracę w momencie podpisania umowy (dlatego znikają) jeśli więc chciałeś uzyskać to co powinieneś to albo zostałeś wprowadzony w błąd albo nie do końca udało Ci się wysądować czy ten sprzedawca to coś więcej niż sprzedawca i czy można na niego liczyć zresztą to bez znaczenia może warto zadzwonić do skandii i zapytać o osobę z którą mógłbyś mieć kontakt i choć nie będzie to zapewne licencjonowany doradca to przynajmniej osoba która podpowie raz na jakiś czas co w portfelu zmienić a już to:
Moja decyzja dotycząca wyboru Skandii wynikała z chęci stałego odkładania
pewnej gotówki na fundusz, którym ktoś będzie mądrze zarządzał

leży w sprzeczności z kompetencjami pośredników mylnie zwanych doradcami bo portfelami klientów zarządzać może jedynie Mariusz Staniszewski poprzez PM-y sprzedawca może natomiast dbać o klienta w sensie nie zostawiać go samego a jeśli to możliwe to po prostu doradzić
głowa do góry kilka lat temu miałem podobnie nic jeszcze starconego wszak to program wieloletni pozdrawiam
max1224 / 2010-09-22 20:13 / Tysiącznik na forum
jest ich mnóstwo mam skandię ponad 4 lata poznałem produkt na wylot też opisuję na forum inwestycje do sprawdzenia też jestem zadowolony (choć nie zawsze skuteczny) i też inne produkty mnie nie interesują wystarczy że mam możliwość inwestowania w większość tego w co warto w świecie inwestować a od października mam mieć nowinkę w postaci NOBLE FOUNDS AFRICA
Skandia_górą / 84.10.126.* / 2010-05-18 21:57
Mam Skandie od 9 miesięcy i jak narazie zauważam same wzrosty na mojej polisie, jestem bardzo zadowolona i nie załuję iż mam pieniadze własnie w Skandii, a jak czytam co niektórzy tu piszą to aż włosy sie jeżą od tych bzdur, jestem przekonana że te głupoty wypisuje konkurencja zeby zniechęcić klientów do tego produktu, bo wie że obecnie jest to najlepsze rozwiazanie finansowe na rynku
DoradcaMOS / 2010-05-05 15:11
ktoś tu na tym forum ładnie napisał : Można mieć nawet najlepszy odrzutowiec i nie umieć na nim latać, tak samo jest ze skandią... To tylko Platforma która oferuje nam Nieograniczone możliwości mając w swojej ofercie 72 wyselekcjonowane Fundusze inwestycyjne... Trzeba wiedzieć w co inwestować, Osobiście pracuję w centrum finansowym, jak sądzę, znam się na rzeczy i mój zysk w przeciągu ostatnich 7 miesięcy wyniósł ponad 20 proc. Wystarczy wiedzieć w co inwestować... jak ktoś chce porady w tej sprawie, bądź chce założyć taki program i nie wie w co inwestować niech dzwoni 502089202
thty / 83.238.229.* / 2010-05-01 09:46
jak kogoś interesuje polisa Skandi na 2.800zl moze ja kupic za 500zl

http://allegro.pl/item1015815425_polisa_skandia_2800zl_bcm.html
www.mako.keep.pl / 109.243.62.* / 2010-03-25 19:08
Ja równiż 6% na plusie zobaczymy co dalej.
dd1 / 80.51.9.* / 2010-03-25 18:55
JAK TO WSZYSTKO PONIŻEJ PRZECZYTAŁEM TO CAŁY CIERPNĘ - SAM JESTEM W SKANDII OD 5 M-CY - NA RAZIE CAŁY CZAS NA PLUS JAKIEŚ 12% , WIĘC SORKII ALE 12% NA 5M-CY TO MI NAWET 2 BANKI PRZEZ ROK NIE DADZĄ . OBY TAK DALEJ
pinocchio / 2010-09-22 12:33
Ok, napisz na tym forum za dwa lata, ile Ci zostało z twoich pieniędzy. Jestem bardzo ciekaw. Ja też miałem duże wzrosty na początku, a teraz nie mogę "dogonić" nawet tylko tego, co wpłaciłem...
dumniy niezalogowany / 83.7.116.* / 2010-09-22 20:00
Za dwa lata? Nie wiem za ile ,ale gwarantuje ci jak tylko dolar dojdzie do poziomu 2,20 to od razu wchodzę w obligacje amerykańskie wyceniane w USD (aby zarobić na kursie walut) do momentu ,aż dolar będzie kosztował 3,60 i obniecuje że ani razu nie zmienie pozycji (chyba ze bedzie fundusz pieniężny wyceniany w USD)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy