Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co na mażec >robeco a moze coś w ameryce południowej

Co na mażec >robeco a moze coś w ameryce południowej

kein001 / 83.16.6.* / 2008-02-27 11:55
Witam wszystkich wiosna za pasem studenty zadowlone wylegają z mieszkań na ulice, sesje pozaliczane i jak co roku pozostaje garstka co bierze kredyt studencki. Tak więc do rzeczy, nie mam zamiaru przeznaczyć go na konsumpcję.
Obecnie mój przekrój przez fundusze to:
Pionieer Rynków Wschodzących: 63%
Pionieer Pieniężny:37%
Inne : grunty; budowlane prawdopodobnie do zbycia w tym roku, z rolną czekam na plan zagospodarowania i nie wcześniej niż 3 lata aby nie zapłacić podatku ponieważ przekroczy mi dochód i wtedy zniknie mi social który dostaje z uczelni.
Giełda również odpada ponieważ zyski też się liczą do dochodu a 460 zł miesięcznie PEWNEGO dochodu z socialu szkoda odpuścić.
Po przybliżeniu moje osoby grubo zastanawiam się nad Robeco, lustrowałem to forum i ten wątek prawie w ogóle był nie poruszany.
Rynki Wschodzące – chyba wszystkim wiadomo o co chodzi.
Akcji spółek wzrostowych – dość przyjaźnie on teraz stoi ( durzą część portfela stanowi „NOVEL” a on natomiast przejęty przez jest „MICROSOFT” a on nie zabije swojego dziecka mimo iż sprzedaje ‘Linuxy’ dotarłem ostatnio do raportu gdzie szacowany rynek hybryd „Windows-linux” ma wynosić w 2009 190mld USD z tendencją wzrostową na następne lata)
Nieruchomości- planuje horyzont na 5 lat a to chyba troche za mało.
Chiny – W USA robili ostatnio sondaż nie pamiętam dokładnych danych ale większość osób na pytanie o najpotężniejszą gospodarkę świata wskazało Chiny a tylko część USA gdzie ten słynny patriotyzm. Ale ‘małe żółte rączki’ chyba zabardzo są już napompowane.
Reszta ich oferty jest mało atrakcyjna i GŁÓWNE PYTANIE warto kupywać jedności w Euro, czy to już jest odpowiedni moment.

Mam jeszcze jedno pytanie polecacie jakieś fundusze inwestujące w Ameryce Południowej? Zabardzo nie mogę ich tu znaleźć.
miki3d / 2008-02-29 12:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Robeco ma dość szeroką ofertę, która jeszcze się powiększy. Jak dla mnie to ta firma w kontakcie wygląda obiecująco. Często moja firma gości ich przedstawicieli i zawsze dowiadujemy się od nich bardzo pożytecznych rzeczy. Natomiast nie sądzę a propos Novela, żeby akcvje 1 spółki mogły stanowić więcej niż 5% portfela funduszu jakiegokolwiek TFI.
Ameryka Łacińska - no to Franklin Templeton oraz Black Rock. Alternatywą dla Latamu i rynków wschodzących jest fundusz BRIC.
Co do walut - nie obawiam się inwestowania w EUR. Warto wziąć pod uwagę fundusze w EUR hedżowane, lub w PLN hedżowane. Wtedy odpada ryzyko kursowe.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy