Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co sądzą państwo o funduszach Noble funds? Głównie mieszany i akcji?

Co sądzą państwo o funduszach Noble funds? Głównie mieszany i akcji?

kipps / 89.77.52.* / 2008-02-07 16:29
Witam. Mam zamiar na dniach wykupić jednostki w funduszu noble funds - subfundusz mieszany, i akcji (mają calkiem niezłe wyniki za ostatni rok). Co państo sądzą o tym funduszu inwestycyjnym... czy warto w niego zainwestować czy lepiej pójść pewniejszą drogą i wybrać arkę któr istnieje na rynku duzo dłuzej i ma wiecej aktywów?
Wyświetlaj:
Staszek375 / 37.30.34.* / 2021-10-07 16:29
Przedpotopowa platforma inwestycyjna, stosują jakieś kody, na które czekam już 10 dni i pewnie się nie doczekam bo wysyłają pocztą zwykłą.
Próbowałem się kontaktować przez czat odpowiadają po 2-3 dniach, traktując klienta jak piąte koło u wozu. Od miesiąca próbuję rozwiązać problem i żadnej pomocy. Nie radze korzystać, bo jak coś zmienią to miesiącami nie odzyskacie pieniędzy!!!
Stanisłaaw / 194.147.108.* / 2014-05-21 14:01
Fajne fundusze, bardzo dużo się zmieniło, poniższe wpisy są już trochę nieaktualne. Nie ma już opłaty za zakup, wynosi ona 0zł jeśli kupimy je online czyli przez stronę www.noblefunds.pl . Poza tym fundusze miały świetne wyniki, ciekawe czy je powtórzą ....
primax / 83.242.112.* / 2014-11-25 11:55
Ostrzegam przed grupa GETinBANK NOBLE Bank i LOKAT POWIĄZANYCH Z FUNDUSZEM Noble Securities 50/50(rachunek w noble bank-fundusze). Zawarłem taka lokate na 10% (przez swoje niedoinformowanie-i brak wiedzy n.t) ktora byla na krótki okres lecz pracownik nie poinformowal mnie że lokata jest tylko na krótki okres a fundusze sa na 4 LATA-(przeczytany regulamin za późno przez dodatkową lokate promocyjna:/ -niemozliwy sposób wypowiedzenia) (pieniadze zamrożone na 4 lata strata bo te pieniadze nie przyniosly mi zadnego zysku ,jedynie strate-za wykup fuduszy 1,95% od całości (po zakończeniu okresu 4 lat-pieniadze przepadają )Odzyskane tylko pieniadze wpłacone w dniu zawarcia lokaty minus opłaty za wykup funduszy. Pieniądze zamrożone na 4 LATA.
Nie warto wierzyć doradcą:( Opinie pozytywne chyba sa pomyłką
wojtek1966 / 83.3.87.* / 2008-02-15 12:00
Nadmieniam że z wyników byłem bardzo zadowolony . Problem w tym że nie ma ich w mbanku a bezpośrednio opłaty za wejście wysokie
wojtek1966 / 83.3.87.* / 2008-02-15 11:53
Ostrzegam przed kupowaniem noblefunds bezpośrednio przez internet . Na odkupienie swego czasu oczekiwałem 5!!!!! dni . Rozbój w biały dzień chociaż niby zgodny z regulaminem . Nie chcę więcej mieć z nimi nic wspólnego
kipps / 89.77.52.* / 2008-02-20 12:19
Utworzyłem ten temat, bo wachałem się przy zakupie, zdecydowałem się aby wpłacić tam pieniądze....i sie zawiodłem !!! Nie polecam!!! Wyczekałem na odpowiedni moment, wpłaciłem pieniadze na poczatku poprzedniego tygodnia, po czym czekałem na wycenę przez 7 dni!!! (SIC!) No i oczywiście sie nie doczekałem. W tym czasie giełda akurat miała odbicie, że na koniec tygodnia fundusz zyskał ok. 3,5 proc. więc praktycznie zwórciłaby mi się prowizja pobierana za wejście - 4%. W momencie braku wyceny, powołałem się na zapis z prospektu emisyjnego, pozwalającego na złożenie rekalmacji w sytuacji braku wyceny w czasie przekraczającym 7 dni, lecz fundusz się wypiął i powiedział że to rzekomo nie jego wina, i nie ponosi on odpowiedzialności za zaistniałą sytuację !!! W takim momencie zacząłem się zastanawiać za co pobierane są tak wysokie opłaty dystrybucyjne, skoro fundusz nie prezentuje za grosz profesjonalizmu. Zaproponowano mi wycene po aktualnej stawce, jednak się na to nie zdecydowałem, gdyż w tej sytuacji na wejściu tracę 8% (4-prowizja, dodatkowe prawie 4 wynikające z sytuacji) więc zarządałem zwrotu wpłaconych środków. I uzyskałem je po dwóch dniach. Na szczęście bez probranej opłaty manipulacyjnej. Całej operacji dokonywałem przez oddział Open finance, więc jak widać, nie tylko robiąc zlecenia przez internet trzeba się naczekać!!

Wniosek z całej mojej wypowiedzi to PRZESTROGA DLA WSZYSTKICH CHCĄCYCH KORZYSTAC Z USŁUG NOBLE TFI. Nie polecam ze względu na opieszłość związaną z wykupem jak i sprzedażą jednostek.
wojtek1966 / 83.3.87.* / 2008-02-20 14:01
No cóż potwierdza się to co pisałem poniżej pare dni temu . Myślałem że może miałem pecha ale jak widać u nich to standard. Tak jak wspomniałem : Omijać szerokim łukiem
mariac / 2008-02-10 18:07
jeśli chcesz inwestować o fundusze otwarte, to faktycznie Noble są super. To są jedyne fundusze na naszym rynku, które płaca zarządzającemu prowizję od zysku, więc zarządzający ma osobisty interes w tym, aby osiągać jak najlepsze wyniki. Biorąc powyższe pod uwagę, jak również to, że funduszami zarządzają wysokiej klasy fachowcy oraz że te fundy mają jeszcze małe aktywa, naprawdę warto w nie zainwestować. Odnośnie bezpieczeństwa noble - jest dokładnie takie samo, jak i w innych funduszach - Komisja Nadzoru Finansowego i bank depozytariusz. Jeśli chodzi o koszty - nie wiem, bo ja inwestuję bezkosztowo :-)
A jeśli chodzi o doradców, to nie ma niezależnych - maja prowizję od sprzedanego towaru, a które tfi da wyższą prowizję, to będą promować
Bolchar / 83.28.43.* / 2008-02-10 12:06
Uważam,że fundusze inwestycyjne warto i należy kupować. Dzięki temu akcje na giełdzie osiągają bardzo wysokie wartości. Z drugiej strony akcje na giełdzie można bardzo tanio kupić, gdy fundusze są umarzane przez drobnych inwestorów.A więc fundusze inwestycyjne to jest bardzo wspaniały produkt.
Pilsener / 2008-02-09 23:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

wykupić jednostki w funduszu noble funds
- warto dywersyfikować, nie polecam przywiązywać się do jednego funduszu

mają calkiem niezłe wyniki za ostatni rok
- jest to jakiś wymiernik, ale należy uwzględnić wszystkie czynniki - fundusz który ładnie rósł, może jeszcze więcej spaść. Warto przeanalizować strategię funduszu i wyniki ZWŁASZCZA w czasie spadków - to więcej powie o strategii zarządzających niż prospekt.
Jeśli chcemy zainwestować jakąś większą kwotę powiedzmy w akcje, warto podzielić pomiędzy co najmniej trzy fundusze.
Warto też zwrócić uwagę na takie rzeczy jak wyceny, konwersje, prowizje etc.
tkotyla@dtsfinance.pl / 83.30.169.* / 2008-02-19 14:35
Zgadzam się w 100% portfel należy dywersyfikować i warto mieć platformę skupiającą wiele fundów.
Jeśli chodzi o Noble to polecam nowe możliwości w ramach platformy Skandia gdzie właśnie wchodzi nowa oferta związana z Funduszem Gwarantowanym Noble Bank z oprocentowaniem 7%. Jest to dobra alternatywa dla niepewnej sytuacji i na krótki termin.
Pozdrawiam
Pawel100 / 83.22.191.* / 2008-02-09 09:51
Miałem kontakt z doradcami Noble Banku. Bardzo mało profesjonalni. Ich głównym zadaniem jest właśnie wciskanie klientom funduszy Noble Banku. Gdzieś w połowie listopada 2007 roku, tuż po tym jak giełda odbiła się trochę po poprzedniej korekcie przekonywali mnie zawzięcie żeby zbudować portfel oparty w 80% na ich funduszach
(czyli same polskie akcje) i to jak najszybciej bo stracę niesamowitą okazję. Przekonywali
że teraz wszystko wskazuje na to że będzie rosło i że koniecznie trzeba małe i średnie
spółki kupić. Dodam, że w tym samym czasie doradcy Private Bankingu BRE mówili
dokładnie coś odwrotnego :) Na szczęście swój rozum mam i nie dałem się namówić.
Ale zdanie o Noble Banku wyrobiłem sobie raz na zawsze. Jeżeli na prawdę chcecie
żeby ktoś profesjonalnie i uczciwie zajął się waszymi pięniędzmi to polecam BRE.
A najlepiej samemu myśleć i podejmować decyzje, bo konsekwencje i tak zawsze ponosi sam inwestor.

Pozdrawiam
ktos_tam / 83.4.253.* / 2008-02-08 19:38
Zastanowiłbym się, zanim Pan zaufa Czarneckiemu. Przypominam przekręt z LCcorp.
Facet zrobi wszystko, aby tylko zarobić, stąd początki funduszu pod publiczkę.
Jeżeli Pan zapytan w OF o kredyt hipoteczny, dostanie Pan odpowiedź: DomBank i Noble, fundusz inwestycyjny: Noble Funds. Tacy doradcy, że ... szkoda słów.
Jeżeli ma Pan czas sugeruje przeanalizować investors fiz, w tym szczególnie styczeń, który pokazuje kunszt zarządzających.
Pozdrawiam
kipps / 89.77.52.* / 2008-02-08 20:37
faktycznie straciłem poczucie obiektywnego doradztwa, w sytuacji gdy dowiedzielme sie o powiazaniu obu tych spolek - (OF i Noble) jednak przegladajac analizy z ostatnich 12mcy to faktycznie fundusze noblowskie wychodziły naprawde dobrze, takze zastanawiam sie czy to tylko tak jak mowisz na "pokaz" i jakies przekrety, chociaz w sumie to kpwig wydala pozytywna rekomendacje, wiec nie wyglada to na przekręt... co do funduszy zamkniętych na wejsciu odrzucilem taka opcję, poniewaz wolabym miec pelny dostep do moich srodkow, a FIZ moze mi to ograniczac - (stad chyba ciut lepsze wyniki FiZow np. opera za 3 grosze, gdzie instynkt stadny i masoa panika nie wystepują bo nie ma jak wyplacic pieniedzy.
Czy polecja panstwo jeszcze jakies inne rozwiazania, jak dobrze zdywersyfikowac portfel inwestycyjny? W co warto obecnie zwinwestowac?
uzi / 213.158.196.* / 2008-02-10 22:04
bez przesady, każda firma doradcza jest z kimś lub czymś powiązana, GE Money -Expander, OF -Getin, a do tego dochądzą jeszcze zróźnicowane prowizje jakie płacą różne banki, fundusze danemu pośrednikowi za sprzedaz produktów. Dombank płaci dużo bo ma drogie kredyty ale też kredyty te posiadają ciekawe rozwiązania jakich nie mają kredyty innych banków, tak więc dla niektórych to dobre wyjście. Doradca, który wciska na siłę to za co mu najlepiej płacą szybko straci zaufanie klientów, nie będzie miał polecień itp., tak więc w długim okresie straci więcej niż zyska początkowo. No i na koniec w każdej instytucji finansowej są dobrzy i źli doradcy w OF też tak jest, w wyborze doradcy nie kieowałbym się marką firmy w której pracuje tylko rekomendacjami znajomych oraz własną trzeźwą oceną sytuacji. Pozdrawiam!
ktos_tam / 83.4.253.* / 2008-02-08 22:49
Jeżeli odrzuca Pan z góry FIZ to ciężko coś polecić. Może warto odwiedzić jakąś mniejszą firmę doradczą. Tam Pana trochę odpytają i przygotują ofertę specjalnie dopasowaną do Pana potrzeb i nie usłyszy Pan wyuczonych na pamięć frazesów ze szkoleń dla pracowników firm typu OF lub Expander. Coś o tym wiem...
Ja osobiście co kwartał kupuje kilka certyfikatów INVFIZ na GPW i jestem bardzo zadowolony i w razie czego w każdej chwili można sprzedać. A przy średnich spadkach za styczeń - 17% wśród funduszy 5% na plusie wyglada wręcz magicznie.
Tak czy owak odradzam czegokolwiek co jest powiązane z naszym nowym blue chip'em (Getin Holding). Nie znam osoby, która raz zetknęła się z tą firmą i chciała ponownie skorzystać z jej usług... chyba, że jest doradcą lub pośrednikiem to jak najbardziej. Getin płaci do 3 x lepiej niż inne banki za pozyskanie klienta.
W ostateczności można podzielić między noble fund i coś innego, ale wszystkiego bym tam nie lokował.
Tak na marginesie wspomniane 3 lata to troszkę krótki okres jak na fundusz akcyjny, szczególnie w obecnej sytuacji.
Pozdrawiam
kipps / 89.77.52.* / 2008-02-09 00:56
A czy mógłby Pan polecić mi jakąś inną, rzetelną i niezależną firmę doradczą? Mieszkam w Gdańsku. Czy w takich firmach doradczych, o których Pan wspomniał należy płacić za konsultacje i pomoc w prowadzeniu inwestycji? Jeszcze raz przeanalizuje sytuacje FIZów na rynku i przemyśle to, bo to co od Pana słyszę jest ciekawą alternatywą dla zaproponowanych mi rozwiązań. Glownie na chwilę obecną myślałem o ulokowaniu pieniędzy w fundusz mieszany z mozliwością konwersji na akcyjny w sytuacji, gdy giełda unormuje swoje zachowanie, stąd planowany czas inwestycji na 3lata. Czesto przy sprzyjajacej koniunkturze oczekiwana stopę zwrotu mozna osiągnąc w krótszym horyzoncie czasowym ( tylko problem polega na tym ze jak na razie perspektywy sa raczej nieciekawe, ale uważam, ze mimo wszystko jest to niezły moment na ponowne wejście do gry.) Pozdrawiam i proszę o sugestie co do niezależnych firm doradczych
dober28 / 87.96.49.* / 2008-02-09 21:21
polecam doradcę:
www.doradcafinansowy.net.pl. Facet zna się na rzeczy
fifka / 85.89.183.* / 2008-02-09 16:11
polecam Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA które to ma fantastyczny plan inwestycyjny nie pobierają prowizji za konsultacje doradzają w co zinwestowac można korzystac ze stałego doradztwa
ktos_tam / 83.28.188.* / 2008-02-09 10:43
Jak ktoś mądrze napisał u góry "najlepiej samemu myśleć i podejmować decyzje, bo konsekwencje i tak zawsze ponosi sam inwestor". Posiedzieć weekend przed monitorem i wszystko przeanalizować. Jedna wskazówka, dobry fundusz poznać po tym jak sobie radzi z ciężką sytuacją na giełdzie, a prawdopodobnie przez minimum 2-3 kwartały takowa będzie. Noble radził sobie dobrze przez ostatni rok, gdyż są to początki tego funduszu, a więc nie musiał zarządząc dużym kapitałem, z czym teraz będzie musiał się zmierzyć, dzięki nagonce w OF. Druga sprawa to wspomniane już wcześniej wyniki pod publiczkę - w mojej opinii oraz brak obiektywizmu i profesjonalizmu doradców co nie tylko ja zauważyłem (patrz post u góry). Ja ze swojej strony mogę odesłać na www.investors.pl jako jedna z opcji dywersyfikująca inwestycję.
Pozdrawiam i życże owocnej analizy
gosikon1 / 90.156.88.* / 2008-02-08 00:04
Faktycznie polecam. Byłam ostatnio na spotkaniu z Mariuszem Staniszewskim. Przekonał mnie do Nobla. Ale po raz kolejny powtarzam ...... akcyjny - 10 lat, mieszany 5 lat :)
I to nie tylko odnosi się do Nobla :)
Pozdrawiam
Małgorzata Konowałek
+48603291301
klubbe / 87.205.215.* / 2008-02-07 23:24
najlepszy funudusz polskich akcji w 2007 roku

wiecej informacji na temat funduszy i nie tylko na gg 3411914
gosikon1 / 90.156.88.* / 2008-02-07 22:35
podstawowe pytanie: jak długo ma trwać ta inwestycja??
wojtek1966 / 217.144.207.* / 2008-02-07 19:52
A chcesz kupować bezpośrednio czy przez jakiś program lub mbank? Pytam bo jak bezpośrednio to pragnę zwrócić uwagę na bardzo wysoke opłaty manipulacyjne w obu tych fundach
kipps / 89.77.52.* / 2008-02-08 06:54
dziękuje wszystkim państwu za odpowiedzi. Generlanie fundusz polecili mi w open finance ( z tym ze okazuje sie ze zarowno noble funds jak i open finance to spólki siostry holdingu getin - zatem troche brak obiektywizmy w open finance - ale to tak na marginesie) dlatego chcialem sie zapytac czy jest tak zeczywiście ze ten fundusz jest dobry (po wynikach za ostatni rok faktycznie wyglada obiecujaco) czy istnieje sznasa na mniejsza oplate manipulacyujna przy wykupie jednostek - bo niby 4 procent przy wplacie jest pobierane, inwestycje planuje na dluzszy okres ok 3 lata
kurka_wolna / 83.6.234.* / 2008-02-08 10:55
Z wchodzeniem w fundusze akcji jeszcze bym poczekała. Tak jak każda inwestycja powinna być pod kontrolą. Czasami trzeba ciąć straty. Gdybym w listopadzie nie wyszła to w tej chwili miałabym nie 20% a 45% w placy. W tej chwili jest szansa że dotrzemy do fundamentów i w takim dołku warto wchodzić. Jak mówią nie trzymaj wszystkich jajek w jednym koszyku. Wejdz w różne fundy, akcji, zrównoważony..trochę Arka, trochę Noble....Ja jestem w Arce i jest OK. Przede wszystkim wygodnie. W fundusz mogę wejść i wyjść w każdym banku BZWBK i to po wycenie dnia następnego a nie któregoś tam niewiadomo kiedy. Jest to zdecydowanie wygodniejsze niż szukanie domu maklerskiego rozprowadzajacego dany fundusz i który nie bierze odpowiedzialności za termin realizacji zlecenia. Jeszcze jedno, nie laduj odrazu calej kasy, wchodz stopniowo. Ja uwazam ze bedzie jeszcze 5-ta fala spadkowa.
Pozdrawiam.
Bogna 567 / 87.205.86.* / 2022-03-01 19:38
Fundusze Fund Noble,to taki sam szajs jak wszystkie inne,gdybym nie zrezygnowała,to by wszystkie pieniądze znikły,a znikały w zaskakującym tempie.Że na tych oszóstów nie ma żadnej kary,złodziei.Co robi prezes NBP,nic w tym kierunku,wolno im oszukiwać ludzi i kraść,nawet tyle tysięcy potrafią zajumać ludziom.Pracownik banku,oczywiście nie winny,tylko mówi że to dobry wybór,bo ma nie złą prowizje.Przestrzegam przed FUNDUSZAMI w każdym banku to samo.
max1224 / 2008-02-07 20:34 / Tysiącznik na forum
i ograniczone możliwości ochrony
i ograniczone pole manewru przy obecnej zmienności rynków
jaroslaw.koczynski / 212.76.37.* / 2008-02-09 10:47
to juz lepiej platforma inwestycyjna axa aegon scandia gdzie masz kilkadziesiat funduszy miedzy innymi arke i noble mozesz przenosisc pieniadze bez oplat wewnatrz platformy to najlepsze rozwiazanie na inwestowanie dlugoterminowe
kipps / 83.3.76.* / 2008-02-11 13:27
a gdzie mozna zakupic jednostki nalezace do tej platformy? jakie wiązą się z tym opłaty manipulacyjne i prowizje oraz wszystkie inne ukryte :)...bo to co Pan mówi jest ciekawe o tyle ze jest to taki fundusz parasolowy w duzej skali... i bnylym nim zainteresowany. Proszę o odpowiedz
casper / 2008-02-18 21:45
Witam interesują mnie opinię na temat funduszy pod parasolem do mojej pracy. Czy mogę liczyć na podanie za i przeciw jeśli są takie tego typu inwestowania. Z góry dziękuje.
gosikon1 / 87.105.190.* / 2008-02-11 14:08
można kupić np. u mnie. Mam dostępne 4 platformy: skandię, axę, aegon i generali. W zależności od tego co Cię interesuje polecę najlepszą.... Pozdrawiam i zapraszam na telefon, gg lub maila.
Małgorzata Konowałek
+48603291301
gg 1439741
gosikon@wp.pl
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy