COMPENSA - opinie

Gosu25 / 156.17.227.* / 2012-03-27 22:12
Witam,
co sądzicie o tym towarzystwie ? Podpisałem z nimi umowę TopFundusz na 20 lat, ale poczytałem teraz trochę na internecie i zastanawiam się czy to była rozsądna decyzja :/
(wpłaciłem dopiero ratę za pierwszy miesiąc - 100 zł)
Wyświetlaj:
nigdycompensa / 176.221.122.* / 2019-02-06 10:46
To najgorsze TU z jakim mieliśmy styczność - na nasze nieszczęście kilka razy. Likwidacja szkody z OC sprawcy to nie tylko droga przez mękę, ale też zwykłe oszustwo. Firma zatrudnia skrajnie niekompetentnych ludzi, którzy lekceważą swoje podstawowe obowiązki. Przykłady można można i mnożyć np. zwykłe przepisanie oc ze zbywcy na nabywcę trwało u nas kilka miesięcy (nieprawidłowe przeksięgowanie składek, niesłuszne pisma windykacyjne) i kosztowało nas masę nerwów i czasu. A już skrajną bezczelnością wykazała się Compensa, gdy złożyliśmy odwołanie do sprawy osobiście w jednym z oddziałów na kilka dni przed upływem terminu. Firma odrzuciła odwołanie powołując się nie na datę wpływu do jednostki, a na termin wysłania dokumentów pocztą z oddziału do centrali...śmieszne. Poza tym wysyłając odp. na nasze odwołanie sami przekroczyli ustawowy termin - w takiej sytuacji (zgodnie z prawem) odwołanie uznaje się rozpatrzone na korzyść osoby odwołującej się. Wysłaliśmy na to stosowną odpowiedź, a firma nas olała - odpisali że nic więcej się nie należy i tylko w jednym zdaniu stwierdzili, że faktycznie był błąd w datach. Kolejny błąd z ich strony - nie dość, że nie przeprosili, to wręcz olali ustawę i udają głupa... Dobrze wiedzą, że spora cześć ludzi nie zdecyduje się na drogę sądową i tak oszukują ludzi... żałosna firma, która myśli, że jest ponad prawem.
magggic / 87.199.18.* / 2015-01-02 19:03
Lepiej odkładać w skarpecie pieniądze.. każe marne konto oprocentowane nawet na 2% przynosi większe zyski niż ich propozycje funduszy
Jaroslaw Grazka / 92.244.36.* / 2014-05-27 10:46
To jest dopiero ubespieczyciel nie uczciwy zona moja miala wypadek w pracy po zakonczeniu leczenia zglosila roszczenie w sprawie odszkodowania nie dosc ze ciezko sie telefonicznie zlapac tam osobe odpowiedzialna to jeszcze odsylaja od jednego numeru do numeru Ale to jeszcze nic bo sa oni jak taki { ROBIN HUDD}biora kase od ubezpieczonych i maja wszystko w czterech literach ale ja sie nie poddam jak trzeda bedzie pujde do sadu nie daruje takiej bandzie niech im sie nie wydaje ze zjedli wszystkie rozumy
blazjo / 80.53.195.* / 2013-09-18 00:01
Totalne dno. Po śmierci mamy ojciec trzy formularze wypełnił zanim nie zadzwonił do siedziby do Warszawy i nie powiedział co myśli o kompetencji Katowickich pracowników siedziby firmy.
Anonim 1573 / 81.219.244.* / 2013-02-14 14:26
Chciałabym ostrzec wszystkie osoby, które zastanawiają się nad pracą w firmie Compesna. Jest to nierzetelna i nieuczciwa firma, która bierze pod uwagę tylko korzyści, które może zyskać na swoich pracownikach. Umowy na kilkanaście stron są sporządzone w bardzo niekorzystny dla pracownika sposób. Ilośc stron ma na celu jedynie zniechęcenie pracownika do szczegółowego przeczytania ich, a haczyki w nich zawarte to kompletne nieporozumienie. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie - jest bardzo źle. Nie dość, że stawki są maksymalnie zaniżone, może się okazać, że podpisana przez nas umowa zmusi nas do pracowania praktycznie za darmo. W moim przypadku, po latach od odejścia z firmy okazało się, że jestem winna firmie pieniądze! Mało tego - firma nie informuje o należnościach byłych pracowników aby wyciągnąć maksymalne odsetki z tytułu należności. Cytując panią przedstwiciel: "Niech się Pani cieszy, że odezwaliśmy się po trzech latach a nie po dziesięciu". Wszystkim rozważającym zatrudnienie w tej firmie wybijam to z głowy ciężkim młotkiem - zaszczędzicie czas, pieniądze, zdrowie psychiczne i honor. Nie polecam z całego serca!!
annaja / 83.144.65.* / 2015-01-20 11:31
było czytać umowę..
privy / 2012-03-27 22:59 / Tysiącznik na forum
Proste pytanie: czytałeś OWU?
Gosu25 / 156.17.227.* / 2012-03-27 23:11
Czytałem, ale tak średnio zrozumiale jest to opisane - 0,75% opłaty za każdy element, 8 zł co miesiąc itp.(ale doradca powiedział, że opłaty za zarządzanie nie są ważne, bo to jest dobry produkt i ważniejsze są zyski).
Można dokonywać zmian w portfelu (12 zmian w roku jest za darmo) i trwają tylko 6 dni (3 na sprzedaż i 3 na zakup funduszy).
Chciałem się też spytać, czy te fundusze w ofercie są dobre i można z nimi coś więcej zdziałać, bo tutaj na forum, wszyscy operują na innych.
Michał___ / 178.212.172.* / 2012-04-20 22:45
Sprawa wygląda w sposób następujący:
każde towarzystwo pobiera opłaty, jedno więcej, drugie mniej. Compensa w porównaniu do Nordei lub do Skandii (Skandia chyba ma najwyższe opłaty z możliwych) posiada niższe opłaty za zarządzanie (% od aktywów) oraz administracyjną (8zł). Jeżeli chodzi o rankingi funduszy UFK to liderami są Nordea oraz Compensa. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy