Forum Polityka, aktualnościGospodarka

CV w Power Poincie i czarny garnitur? Nie oddzwonimy. Jak uniknąć kompromitacji w pracy?

CV w Power Poincie i czarny garnitur? Nie oddzwonimy. Jak uniknąć kompromitacji w pracy?

Wyświetlaj:
Waniek / 2015-06-07 09:24 / Bywalec forum
Podstawowe pytanie brzmi czy szukając kandydata na techniczne stanowisko powierzyli, byście rekrutację osobie z tekstu powyżej?? Czy jakiś pracodawca przy zdrowych zmysłach jest w stanie powierzyć tak nieodpowiedzialnej osobie rekrutowanie pracowników? Chyba tylko w polsce.
Waniek / 2015-06-07 09:34 / Bywalec forum
A jak jestem w stanie napisać cv w latex-ie to też jestem zły?
gngddfg / 89.70.53.* / 2015-06-07 12:28
Ale jestes super. Na niektorych uczelniach jest on wymagany i nie kazdy student sie tym chwali...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
qetttDD / 89.68.60.* / 2015-06-07 12:24
ejże. w lateksie to możesz co najwyzej wsadzic :P.
Mówi się w latex-u
Waniek / 2015-06-07 09:56 / Bywalec forum
Dla nie znających napiszę że "latex" to program do osadzania wzorów. Nie to o czym wszyscy myślą.
a.......................... / 78.10.196.* / 2015-06-07 09:03
- Panowie nie powinni ubierać na rozmowę czarnego garnituru i białej koszuli. To zbyt oficjalny strój i nadaje się raczej na wyjście wieczorowe. Z drugiej strony należy też unikać zbyt swobodnego ubioru - twierdzi Dorota Szcześniak-Kosiorek, doradca wizerunku i etykiety z DSK Consulting.

Pani Doroto, proszę wrocić do szkoły podstawowej na lekcje języka polskiego
p525 / 89.79.251.* / 2015-06-07 10:27
Dokładnie. "Nie powinni ubierać się w..." albo "nie powinni zakładać czarnego garnituru...". Szkoła podstawowa...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wkurzony / 77.254.136.* / 2015-06-07 09:00
Do pracy gdzie proponują umowę zlecenie i marne 1200 zł netto szkoda nawet CV dawać i się wysilać jaka płaca i umowa takie traktowanie pracownika przez pracodawcę !!!!!
ewka 820 / 89.70.247.* / 2015-06-07 06:09
nie dostałam pracy , bo przyszły pracodawca stwierdził na "rozmowie" kwalifikacyjnej, ,ze mi stringi nie pasują do klipsów a lakier do paznokci do długopisu...
Lysy 35 / 77.254.65.* / 2015-06-07 08:26
Pewnie mu się po prostu nie spodobalas.
I tak był uczciwy i powiedział co myśli (np w USA ktoś mógłby się zechciec za takie stwierdzenie sądzić).
Zazwyczaj w takiej sytuacji rekrutujący "zauważy" brak kwalifikacji albo dowiesz się że jest jeszcze parę osób w kolejce do rozmowy kwalifikacyjnej a później będzie cisza w eterze albo list z odmową ze względu na to że jednak znalazł się lepszy kandydat.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pipek177 / 89.70.247.* / 2015-06-07 09:28
wyluzuj, człowieku, przecież ona sobie robi jaja
Andreas1982 / 92.217.93.* / 2015-06-07 06:06
Inny problem: jak nie dostac g...nej, zle platnej roboty, do ktorej wysyla Urzad Pracy. Mozna: na rozmowe przyjsc skacowany i niegolony, rekrutorowi walic na Ty, glupio sie usmiechac i mrugac do rekrutorki, nazwac poprzedniego szefa wredna swinia, puscic pawia, powiedziec, ze czeka sie na operacje, kustykac i przewracac sie. Skutkuje. Mieszkam w Niemczech.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dudek1000 / 89.74.70.* / 2015-06-07 06:01
Zaniedlugo bedą patrzec na majtki i podkoszulki nie dajac wyboru a sami płaca grosze i wymagają od ludzi by byli wewszyskim najlepsi żenada HR to ludzie czubki psycholog to zbyteczne przedstawienie samego siebie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Sitwa / 95.41.29.* / 2015-06-07 05:43
To zwykle pier...lenie. W Polsce poprostu prace dostaje sie po znajomosci , a te dyrdymały jak sie zaprezentować dobre sa dla nieopierzonych studenciakow którym jeszcze da sie wmówić ze jak wyślą jedno dopasowane CV to sie załapią , sitwa PO zniszczyła rynek pracy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pigwa321 / 217.99.112.* / 2015-06-07 05:02
Mam jeszcze jedno pytanie czy kolor majtek ma znaczenie podczas rozmowy z pożal się Boże rekruterem.
Lysy 35 / 77.254.65.* / 2015-06-07 08:30
Jeżeli starasz się o posadę pracownicy agencji towarzyskiej (takiej bardziej ekskluzywnej) to podejrzewam, ze tak.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pigwa321 / 217.99.112.* / 2015-06-07 04:53
Potwierdza to moją teorię że światem rządzili technokraci, po drugiej wojnie biurokraci a obecnie kompletni idioci. Panienka w mini i dekoltem przez który można jej stopy oglądać decyduje o fachowości kogoś po tym jaki nosi garnitur lub jak napisał CV.
panX. / 219.90.176.* / 2015-06-07 03:36
"specjalista od wizerunku", "doradca wizerunku i etykiety", "specjalista doradztwa personalnego", "specjalistka HR", "ekspert od public relations" i podobne rekruterskie gnioty, którym się wydaje, że są bogami. Pogonić to całe o niczym nie mające pojęcia towarzystwo wzajemnej adoracji.
J.Carmack / 217.99.244.* / 2015-06-07 02:06
Fascynujące, że największym problemem rekruterów jest jaki mam kolor koszuli czy na jakie stanowiska wysyłam CV (ze względu na to, że od 12 lat pracuję w małych firmach mam doświadczenie od pracy przy kserokopiarce aż po członka zarządu czy właśnie HR) a nie to co umiem. Już nie raz widziałem te kręcenie głową na widok dżinsów do marynarki (co w Niemczech czy Holandii nie było dla moich szefów problemem) przy czym "specjalista" nie znał specyfiki stanowiska o którym usiłował ze mną dyskutować czy czasem olbrzymie wręcz błędy merytoryczne (8/10 pracowników HR z którymi rozmawiam nie wiedzą jaka jest różnica między językiem Java a JavaScript ale rozpoznają, że moja koszula nie pasuje do garnituru co mnie przekreśla na stanowisku technicznym). Marnowanie czasu pracodawcy to odpowiadanie na każde ogłoszenie? Czy spotkanie z nieprzygotowanym rekruterem nie jest marnowaniem czasu kandydata? Niestety - ten artykuł pokazuje jak bardzo szkodliwi są tacy "specjaliści" - w miarę możliwości rozmowy powinien prowadzić doświadczony pracownik działu który potrafi ocenić umiejętności kandydata i to czy wpasuje się w zespół a nie osoba dla której największym problemem jest format CV, kolor garnituru czy to gdzie pracowałem wcześniej. W poprzedniej firmie zajmowałem fascynujące stanowisko specjalisty ds. baz danych a w obecnej specjalisty ds. marketingu i rozwoju. Osoby wypowiadające się w artykule w tym momencie prawdopodobnie mają zawał i w ramach uspokojenia analizują wytyczne HR ich firmy. A najlepsze - nie mam skończonych studiów gdyż ciężkie warunki w domu zmusiły mnie do rozpoczęcia pracy w wieku 17 lat i nigdy nie pozwoliły ich ukończyć.
asdasda / 2.247.102.* / 2015-06-07 01:48
pracuje w niemczech 5 lat, produkuje silniki odrzutowe do samolotów firmy royce rolls, dzwoni do mnie baba z polski czy szukam pracy , mowie ze tak, i ona do mnie ze ok to sprawdzimy poziom mojego niemieckiego , mowie no ok , i laska do mnie kanciastym niemieckim , WAS MACHEN SIE BERUFLICH ? tzn co robie zawodowo , pyta mając moje pełne cv gdzie od 10 lat robie jedno i to samo. cokolwiek bym jej odpowiedzial to ona by nic nie zrozumiala ale by se posluchala jak mowie po niemiecku i tak ona ocenia czy ktos daje rade z jezykiem czy nie , jakbym jej w odpowiedzi podyktował wiersz to by nie zauwazyła różnicy nawet , wiec bez odpowiadania podziekowałem za rozmowe i pomyslalem sobie ze skoro takich maja rekruterów to pewnie taka sama jest ta praca , czyli jakis nieuk bedzie mnie sprawdzał samemu nie posiadając wiedzy.
Staś 0214 / 78.8.216.* / 2015-06-06 23:56
"Takiej aplikacji nie można ani wydrukować, ani swobodnie przeglądać - komentuje Monika Cichocka, specjalistka..." "Specjalistka żartuje czy jednak nie ma pojęcia o możliwościach MS Office?
student1046 / 83.23.150.* / 2015-06-06 23:53
powiem tak, aplikujac na stanowiska cos znaczace, w zasadzie wyglad nie ma znaczenia. tylko konkretne umiejetnosci.
the end / 94.240.34.* / 2015-06-06 23:44
Smutną normą OD LAT jest niesłychanie niski poziom intelektualny większości tych pożal się boże rekruterów. To są z reguły niedouczone słoiczki, ściągnięte przez starsze słoje zasiedziałe w różnych firmach. I te miernoty intelektualne , napuszone "stanowiskiem kadrowym" wypowiadają się na temat kandydatów, bredzą coś o czarnych garniturach, cv ,czy sposobach konstruowania stron internetowych.
fsdfsdf / 79.97.104.* / 2015-06-06 23:47
a jeszcze wioskowe zyczenia aby bylo zdjecie w CV zenada ci rekruterzy zdjecie w CV podlega paragrafowi o dyskryminacje tak samo jak podawanie wieku

Najnowsze wpisy