Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Cymański: Bat na urzędników to propaganda

Cymański: Bat na urzędników to propaganda

Money.pl / 2009-01-09 08:28
Komentarze do wiadomości: Cymański: Bat na urzędników to propaganda .
Wyświetlaj:
jacek102 / 89.72.58.* / 2010-06-22 13:16
Jak jest, każdy wie, dlatego musimy działać wspólnie. Zapraszam na pierwsze w Polsce forum spraw lokalnych - www.niebojtasiewojta.pl !
bblue / 151.92.176.* / 2009-01-12 12:00

Młodzi, wykształceni ludzie jeszcze bardziej będą unikali pracy w urzędach. Obecnie jest spory problem ze znalezieniem wykwalifikowanej kadry urzędniczej.

Co za chamstwo, aż mi ręce opadły...Dwa lata po skończeniu studiów (kierukowych) starałam się dostać do pracy do urzędu skarbowego w sporym mieście. Chodziłam na konkursy przynajmniej raz w miesiącu, czasem dwa zdawałam testy z ordynacji podatkowej, vatu i innych podatków. Po pół roku znałam testy (wszystkie!) i odpowiedzi na pamięć a tu nadal nie przechodziłam przeważnie nawet pierwszego etapu!
Byłam absolutnie zadziwiona przez kolejny rok jak to możliwe że pomimo dobrych (wszystkich!) odpowiedzi na teście i biegłej znajomości przepisów podatkowych ciągle ktoś był lepszy ode mnie???
No a potem wszystko się wyjaśniło...spotkałam przypadkiem kiedyś dobrą koleżankę jednej z moich ciotek ,która pracowała w urzędzie skarbowym dobrych kilka lat. Powiedziała po prostu: dziecko, daj sobie spokój - jak nie masz kogoś kto cię tam polecił, kazał przyjąć lub kto ci pomoże - nie masz szans, to nie jest praca dla ludzi z ulicy...
Już dawno znalazłam inną, lepszą pracę ale panie Cymański niech pan nie pieprzy takich głupot i zejdzie na ziemię bo rzygać się chce jak się słucha takich "prawd" politycznych.............Zwłaszcza z partii któa w nazwie ma prawo i sprawiedliwość...To było za waszych czasów panie pośle kłamco...
lolek000 / 2009-01-10 19:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Tusk i PO nie tworzą na pokaz. Skąd wogóle taka myśl. Zachowuje się pan tak, jakby nie żyło nam się lepiej od półtora roku w tej Irlandii.
Przecież jest CUDOWNIE.
libertar / 79.163.120.* / 2009-01-09 21:01
Jak będzie więcej kręcić takich batów. To czy to jest propaganda to się okaże jak dojdzie do batożenia urzędasów-nierobów-nienawistniepatrzących na człowieka, który rzeczywiście wytwarza jakieś dobra, anie tlko stosy papieru
handel wyrokami 1 / 83.26.12.* / 2009-01-09 20:24
Jedyne w czym panstwo polskie jest "dobre" to w korupcji !
W pozostałych rankingach plasujemy sie razem z krajami afrykanskimi.

Wedle ostanich wyliczen Niemieckie place osiagniemy za 65 lat !!!!!!!
ja uwazam ze nigdy nie dogodnimy Niemiec , kazdy kto byl w Niemczech wie dlaczego. My ich nie gonimy , oni nam uciekaja.

A mialo byc tak pieknie.
Idiot Balcerowicz w TV zapewniał w 1990 roku ze za 5 lat Szwedzi beda to nas przyjezdzac zbierac truskawki !
kamikadze pl / 83.19.1.* / 2009-01-09 19:03
a co powinni byc nie tykalni jak wy ,za nic nie odpowiadacie ,bawicie sie naszymi podatkami,was sie powinno rozliczac nie tylko przy wyborach ale za bieżace decyzjedopiero byście poczuli bat na własnej dupie
zapłatazabłąddobre! / 213.158.199.* / 2009-01-09 17:57
Oczywiście, że chodzi przede wszystkim o propagandowy chwyt, pod tzw. publiczkę, która wręcz uwielbia swoje niepowodzenia tłumaczyć przeszkodami natury ogólnej. Fantastycznie przecież przyjęło się w komuniźmie hasło walki ze spekulantami, którzy mieli być przyczyną wszelkich problemów zwiząnych z obrotem towarami. Teraz czas przyszedł na urzędników, którzy są jakoby tak wszechmocni, że mogą jakąś decyzją "zniszczyć" człowieka, jakby w tym kraju nie funkcjonowało np sądownictwo administracyjne.
Z drugiej strony na czele całego mnóstwa urzędów stoją ludzie, którzy z niejednego pieca chleb jedli, a przepisy sytuują ich przecież jako organy. Zatem to właśnie na nich, jako wydająych decyzje, czyli naczelników przeróżnych maści, wójtów, prezydentów, spadnie odium wydania decyzji z mocy prawa nieważnej. Będziemy meli okazję prześledzić, jak owe przepisy będą funckjonować właśnie w stos, do w/w oficjeli. Na ile wytrzymają presję złożenia podpisu na decyzji i w jaki spsób będą się bronić przed ewentualnymi zarzutami. Dotąd faktycznie mogli walić przysłowiowego głupa, obecnie będą zapewne zachęcać innych do odciążenia ich od tej odpowiedzialności. Pożyjemy, zobaczymy.
rozwado / 2009-01-09 17:41 / Tysiącznik na forum
Za kazdy blad trzeba placic. Jesli petent musi placic za swoje bledy, to urzednik powinien placic za swoje.

Pozorna sprzecznosc miedzy pisowska obsesja scigania i karania a ich niechecia do bata ma dwa zrodla:
1) sladem komuny, PiS broni panstwa quasi-totalitarnego i wszechmocnych urzednikow, ktorzy moga sie mylic dowoli;
2)sladem komuny PiS wytworzyl pasozytnicza klase politykow-biznesmenow, ktorzy nic nie musza inwestowac zeby zostac CEO spolek skarbu panstwa. Ta warstwa tez musi byc chroniona przed gniewem ludzi oszukanych, maltretowanych. Do tego mozna dodac malpractice ministrow i ich powdwladnych - casus Ziobry!
scorpion1 / 195.38.12.* / 2009-01-09 16:46
Cały tuskowy rząd jest populistyczny!. Zgadzam się z Panem w całości. Jeżeli naczelnik Urzędu Skarbowego, wtyka UB, wykończył Kluskę to co znaczy dla niego jakaś tam kilkunastkrotność pensji jeżeli w ogóle sprawiedliwość Ćwiakalskiego go dopadnie w co wątpię! On dostanie kapuchę z innej strony! A zwykłego urzędnika który popełnił błąd a działał w dobrej wierze to zrujnuje!. Więc są to kaczki propagandowe puszczane dal gawiedzi które zablokują działanie urzędów!
pletwonogi / 83.7.157.* / 2009-01-09 15:41
.......za to bat na takich dupkow jak Cymanski powinien byc rzeczywistoscia....
?! / 2009-01-09 19:11 / Tysiącznik na forum
... i to zaprowadzony ustawowo!!!
Semko / 195.116.95.* / 2009-01-09 13:38
Jeżeli ma się podejmować decyzje to należy odpowiadać za ich efekty. Nikt nie zmusza urzędników do podejmowania złych decyzji. Panie Cymański, czy jak panu tam, chodzi o to żeby urzędnicy egzekwowali prawo, a nie wykorzystywali swojej pozycji do gnojenia bardziej inteligentnych i obrotnych.

Panie Cymański myśl pan pozytywnie a nie pisdowato.
antyanty / 80.48.10.* / 2009-01-09 12:45
A dla mnie problem nie jest w postawie urzedników tylko w przepisach prawnych, które daja im taką władze, ze moga niszczyc firmy i obywateli. jakby nie bylo zezwolen, pozwolen, nakazow, zakazow, koncesji, licencji, warunkow zabudowy, decyzji srodowiskowych, itd itp, to i urzednicy byliby zbedni i nie byloby problemu z ich kultura i odpowiedzialnoscia.
antyanty / 80.48.10.* / 2009-01-09 12:44
A dla mnie problem nie jest w postawie urzedników tylko w przepisach prawnych, które daja im taką władze, ze moga niszczyc firmy i obywateli. jakby nie bylo zezwolen, pozwolen, nakazow, zakazow, koncesji, licencji, warunkow zabudowy, decyzji srodowiskowych, itd itp, to i urzednicy byliby zbedni i nie byloby problemu z ich kultura i odpowiedzialnoscia.
man13 / 2009-01-09 12:25 / Tysiącznik na forum
Dla nieudacznika Cymańskiego nie jest wyjściem pomysł by karać, karać, karać bo z tego konsekwencje będą jak dla Zebriusza PiSiorka?
bobo99 / 83.14.64.* / 2009-01-09 11:25
cyma kto ci płaci za takie dyrdymały co wygadujesz? Olej ty kaczorów siurem prostym i zabierz sie do uczciwej roboty takiej co ludzie bedą mieli pożytek np. zbieraj puszki czy butleki albo odgarniaj śnieg z chodników. Wtedy będziesz dla mnie Kimś, a teraz jesteś prosty cieć
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy