Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

czy 10 % zwrotu w skali roku gdy mam zamiar odkładac 20 lat to dużo?

czy 10 % zwrotu w skali roku gdy mam zamiar odkładac 20 lat to dużo?

dawid1213 / 77.253.38.* / 2010-09-04 11:11
otóż mam zamiar zainwestować w produkt który obejmuje miesięczną wpłate 1000 zl na okres 20 lat w fundusze akcyjne agresywne qurkus agresywny i idea moje pytanie jest takie czy założenie 10 % zysku w skali roku jest założeniem ciężkim do zrealizowania przez ten okres czasu ?
Wyświetlaj:
il Dottore / 60.217.232.* / 2010-09-04 12:43
Na to pytanie NIKT nie odpowie,bo to niemozliwe.
Teoretycznie 10 % rocznie dla funduszy akcyjnych to pestka.Nawet po minionej recesji sa takie,ktore po 5-u latach wciaaz maja konkretny plus,choc akurat dla tego okresu nie wyjdzie srenia 10 %.Jednak 20 lat to zupelnie co innego,tutaj mozliwe sa juz inne scenariusze: od problemow demograficznych,poprzez powrot recesji az po katastrofy naturalne mniejsze,srednie i ogromne.
Nikt rozsadny nie planuje inwestycji na tak dlugi okres,co ci broni podzielic to chocby na okresy piecioletnie ? Taki wlasnie horyzont poleca inwestorom kazde TFI.
..................................... / 77.253.38.* / 2010-09-04 12:57
a co problemy demograficzne mogą mieć do światowego rynku ? jestem słabo zorientowany więc prosze o wytłumaczenie
................... / 77.253.38.* / 2010-09-04 12:55
tu chodzi o emeryture poprostu chce mieć taki poziom życia jaki mam teraz na emeryturze nie znam sie zupełnie na inwestycjach stąd takie pytanie poprostu . Wiesz ten produkt który ja mam jest na minimun 12 lat a myśle na tym żeby potyrzymać go troszke dłużej ale to juz zależy od sytuacji
dzekoo / 2010-09-05 20:03 / portfel / Bywalec forum
No właśnie, "to juz zależy od sytuacji" 12 lat to dużo czasu i różne rzeczy mogą się zdarzyć. Po co po 3 latach kombinować, jak z tego wyjść? Ja bym się nie ładował.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy