Forum Forum prawneCywilne

czy farmaceuta ma prawo odmowic sprzedazy tabletek?

czy farmaceuta ma prawo odmowic sprzedazy tabletek?

lord231 / 2012-05-16 09:28
mam pytanie, ostatnio moja dziewczyna poszla do apteki aby kupic tabletki antykoncepcyjne i farmaceutka jej odmowila ich sprzedazy, powiedziala zeby poszla do innej apteki je kupic, prosze mi powiedziec czy farmacetka miala do tego prawo?
Wyświetlaj:
nejdan23 / 2012-05-16 10:58 / Bywalec forum
jaka bezczelnosc, czmeu niby farmaceuta ma decydowac o tym czy ktos chc emiec dziecko czy nie, to nie sprawa farmaceuty....
dziewczynazzaściany / 2012-05-16 13:57
ale jego sprawą jest czy się do tego pośrednio przyczyni czy nie? to jak Ty masz prawo decydować czy założyć gumkę czy nie , tak farmaceuta ma prawo decydować czy Ci ją sprzedać czy nie
Olcia000 / 2012-05-16 14:25
To w ogóle jest dla mnie jakieś chore!! To po co został facmaceutą, skoro teraz chce odmówić sprzedaży tabletek?!
bunko / 193.109.225.* / 2012-05-17 09:18
równie dobrze można powiedzieć-po co został ginekologiem skoro teraz odmawia wykonania aborcji?
szklarek / 2012-05-17 10:40
Może inaczej- i farmaceuta i ginekolog może moim zdaniem wykonywać swój zawód i mieć swoje klauzule sumienia pod warunkiem, że profesję wykonuje POZA kontraktem z NFZ.

Podpisał umowę, klamka zapadła.
Więc w ramach praktyki prywatnej, komercyjnej ginekolog może w ogóle kobiety leczyć jedynie modlitwą. A aptekarz w swej aptece tylko wtedy, jeśli nie ma kontraktu z NFZ na sprzedaż leków na receptę i refundowanych.

Najnowsze wpisy