Forum Forum prawnePracy

czy okres probny w rpacy jest bezplatny?

czy okres probny w rpacy jest bezplatny?

animaczka / 2012-07-03 09:42
sluchajcie mam pytanie, wczorja bylam na rozmowe w sprawie pracy, babeczka przyjela mnie na okres probny, mam w nastepnym tygodniu przyjsc na 8h probnych, nie wiem bo zapomnialam sie zapytac, czy cos mi za to zaplaci? powiedzcie jak to jest?
Wyświetlaj:
Dorei / 93.154.186.* / 2012-07-05 23:13
heh ciekawe rzeczy piszecie tylko z tego co ja wiem to bardzo często teraz można spotkać się z tzw. zerówkami które trwają zazwyczaj tydzień czasu i nikt ci za to nie płaci... pracodawca po prostu musi się upewnić w tym krótkim okresie czy nadajesz się na to stanowisko i czy warto podpisać z tobą umowę...

Nie godzisz się na darmowy tydzień? Dowidzenia... niestety takie polskie realia.
szklarek / 2012-07-06 09:29
Od upewniania się pracodawca ma kodeksową umowę na czas próby. Zatrudnienie na choćby 1 dzień bez umowy jest nielegalne, podobnie na umowę, ale bez wynagrodzenia, bo nawet pracownik wynagrodzenia zrzec się nie może.

Polskie realia to możliwość "zaorania" takiego pracodawcy - wystarczy zawiadomienie PIP przez takiego "zerówkowicza".
lachon8382 / 2012-07-04 11:25 / Bywalec forum
ja bylam raz na takim dniu probnym i mi zaplacili, to ich obowiazek, nikt nie bedzie rpzeciez za free pracowal, upomnij sie o to co Ci sie nalezy, nie wiem czmeu odrazu tego nie zrobilas:)
kpawlikk / 2012-07-03 11:07 / Bywalec forum
nie daj sie zrobic w bambuko, powinni Ci zaplacic pieniadze za kazda przepracowana godzine, nie wiem jak moglas o tym zapomniec, to wazna kwestia jakby nie bylo...pozdrawiam

Najnowsze wpisy