Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy ta korekta to na długo

Czy ta korekta to na długo

kiniu11 / 87.105.6.* / 2007-07-13 09:53
mam dylemat to sie nie znam za bardzo,dopiero zaczynam i chyba zły okers do funduszy sobie wybrałem
Wyświetlaj:
TaS / 2007-07-13 10:30 / Tysiącznik na forum
tydzien drobnych spadków to zły okres? w innym wątku wpisałeś ,ze masz same akcyjne - sam sobie ten lok zgotowałeś.

poczekaj, jak przez rok nic nie zarobisz to faktycznie bedzie to oznaczalo zly okres :)


ludzie błagam nie oczekujcie,ze po tygodniu zarobicie 10%...
bialazz / 2007-07-13 13:02
wlasnie sie zastanawiam czy to poczatek konca czy drobna koretka :/ nie wiem co myslec ale mam stalowe nerwy
TaS / 2007-07-13 13:08 / Tysiącznik na forum
dla małych graczy, a nie ukrywajmy - wszyscy nimi jestesmy - kazda korekta wydaje sie koncem swiata :) ale koncow swiata i historii zapowiadano juz wiele :)
bialazz / 2007-07-13 13:16
dokladnie...ciagle sie ucze tych mechanizmow ale nigdy ich nie zrozumiem chyba :) czy te przepompowanie na gieldzie z powodu szybko wbijajacych sie na nia bezwartosciowych spolek jest bardzo grozne czy jednaj nie istnieje zadne przepompowanie, lecz zwyczajna koniunktura ?
TaS / 2007-07-13 13:30 / Tysiącznik na forum
hmm zależy na co patrzysz. Alexander Elder w swojej książce (fajna, ale troche nie na polskie warunki) pisze wprost: nigdy nie walcz z trendem, zadna społka nie jest za droga :)

co do wchodzenia na giełdę bezwartościowych spółek... chyba tak nie jest, popatrz na Noble, LCC (choc tu mam miesznae uczucia).

Dobrze,ze skonczyl sie szał IPO - będą mniej spektakularne wzrosty na otwarciu,ale i stabilniejsze zachowania inwestorów :)

kup ostatni numer forbesa - tam dzialem artykul na ten temat :)

jak dla mnie sytuacja jest zdrowa, hosse ciagnie jakies 50-60% społek,a nie wszystkie na hurra :)
bialazz / 2007-07-13 13:35
no wlasnie czytalem ten artykul... a co myslisz o new connect ? czy to zniweluje korekty na Wigu ?
TaS / 2007-07-13 13:42 / Tysiącznik na forum
Panie Kulego,

to jest generalnie dzial funduszowy :) takie pytania powinny lądować w dziale giełdowym :)

new connect bedzie miał mniej restrykcji i dlatego bym się go raczej obawiał.

zniwelować korekty - wiesz co piszesz, czy piszesz co wiesz? :)

nie ma czegos takiego, nie moze tylko rosnac :)
bialazz / 2007-07-13 14:15
No widzisz TaS dopiero sie ucze...czytam, patrze,mysle, ale niektorych rzeczy nie rozumiem.. moze polecisz jakies dobre zrodlo dla laikow ?
TaS / 2007-07-13 15:43 / Tysiącznik na forum
hmmm. Praktyka na małych kwotach - to chyba najlepsza rzecz. ale poz tym masz duzo fajnych książek, np tu:
ftp://212.106.168.234/

:)

a jesli masz wolne 300zl i mieszkasz w dostatecznie duzym miescie lub blisko niego to polecam szkołę giełdową gpw :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy