Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy warto teraz nabywać jednostki czy poczekać? Co wybrać BPH czy Arka?

Czy warto teraz nabywać jednostki czy poczekać? Co wybrać BPH czy Arka?

_ZB / 85.128.91.* / 2007-11-02 18:53
Chciałbym zainwestować 20tys. na najbliższe 3lata. Przymierzam się do jednych z poniżej wymienionych funduszy:
1. Arka Zrównoważony FIO
2. Arka Akcji ŚiWE FIO
3. Arka Nowa Europa- NOWY wchodzi od 5 listopada
4. BPH Aktywnego Zarządzania
5. BPH Akcji
6. BPH Akcji Dynamicznych Spółek
7. BPH Akcji Europy Wschodniej

Czy teraz jest dobry okres na nabywanie jednostek w tych funduszach? Czy przewidywania na najbliższy okres są pozytywne? Który fundusz z wyżej wymienionych wybrać? Może podzielić portfel? A może macie inny pomysł na inwestycję?

pozdrawam
Wyświetlaj:
cortez / 2007-11-07 16:17 / Bywalec forum

Czy teraz jest dobry okres na nabywanie jednostek w tych funduszach? Czy przewidywania na
najbliższy okres są pozytywne?

Gdybyśmy to wiedzieli....
Sądząc jednak po wahaniach indeksów trzeba być ostrożnym. Ja bym się zdecydownie trzymał z daleka od miśków. Poza tym opócz jednego funduszu są tu same akcyjne - dosyć ryzykowne podejście, żeby na 3 lata w akcyjne wszystko wkładać.
krzysiek29 / 2007-11-02 20:15 / Uznany Gracz Giełdowy
wiekszy potencjal wzrostow maja fundusze azjatycje, rynkow wschodzacych ale w obecnej sytuacji mamy tak mocna przewartosciowane spolki ze fruwamy w oblokach. wedlug mnie wzrosty moga potrwac do konca roku pozniej wyniki kwartalne spolek i realizacja zyskow maks do olimpiady lub wyborw prezydenckich w USA. a co do funduszy pomysl o funduszach alternatywnych.
jak narazie najlepszy na naszym rynku inwestor fiz, co do surowcow to troche sie boje bo sa na tak wysokim poziomie(ML mining, ML gold), w ofercie idea tfi jest fun surowce plus ale jak narazie pracuje slabiutko bo jak lokata 0,01 co dzien. a do tego cos z rynkow wschodzacych.
pcu22przemo / 2007-11-02 23:25 / portfel
ja też siedze w ivestors i jak narazie nie narzekam zresztą wszyscy czujemy że zbliża się korekta wachania na indeksach czerwone zielone czerwone zielone niczego dobrego nie wrórzą ale ja nie wycofuje się z tego funduszu jak na razie mnie nie zawiedli.
migtokam1 / 2007-11-02 19:24
hej, tez oststnio miałam taki probem i nie wiedziałąm jak zainwestować kwota był mnoejszca. za podzieliłam to tak: 40% w fundusz obligacji plus Pioneer, 40/% w zrównowazony Arka, 20 % w Pioneer Akcji Rynków Wsch. Obecnie chciałm jeszcze zainwestowac w pionner dochodu i wzrostu Rynku Pacyfiku.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy