darowizna

rybeczka / 83.2.232.* / 2009-04-16 10:29
Dostałem darowiznę od ojczyma zza granicy w dolarach.Jako pasoerb wg nowychprzepisów nie musze płacic podatku ,wystarczy ,ze zgłosze do US w ciagu pół roku .Problem jest w tym,ze pieniadze przez nieopaczność wpłynęły na nasze współne z żona konto.Według mnie zona powinna zapłacić podatek gdyż jest w grupie bodajże drugiej ,jako zona pasierba.Czy można dołaczyć do zeznania wraz z wyciagiem z naszego wspólnego konta ,umowę darowizny na dowód ,ze pieniadze są tylko dla mnie,i dzięki temu uniknąć całkowicie podatku? przepisów nie musze płacic podatku ,wystarczy ,ze zgłosze do US w ciagu pół roku .Problem jest w tym,ze pieniadze przez nieopaczność wpłynęły na nasze współne z żona konto.Według mnie zona powinna zapłacić podatek gdyż jest w grupie bodajże drugiej ,jako zona pasierba.Czy można dołaczyć do zeznania wraz z wyciagiem z naszego wspólnego konta ,umowę darowizny na dowód ,ze pieniadze są tylko dla mnie,i dzięki temu uniknąć całkowicie podatku?
Wyświetlaj:
po / 93.105.86.* / 2009-04-17 19:13
Witam.Według aktualnych przepisow okres od uzyskania informacji o darowiznie do zgłoszenia w US wynosi 1 miesiąc.
Zawiadomienie składa się na formularzu SD-Z1. Przy ustalaniu terminu złożenia SD-Z1 obowiązują ogólne zasady określone w Ordynacji podatkowej. Zastosowanie ma tutaj reguła, według której terminy określone w miesiącach kończą się z upływem dnia, który jest taki sam jak w dacie początkowej, w ostatnim miesiącu wyznaczonego terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca.
po / 93.105.86.* / 2009-04-21 23:00
Przepaszam od 1.01.2009 6 miesięcy'

Najnowsze wpisy