Deja vu na GPW

Money.pl / 2007-10-23 17:58
Komentarze do wiadomości: Deja vu na GPW.
Wyświetlaj:
brydzia / 2007-10-23 19:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Reakcja giełdowych inwestorów na poranne ważne dla oceny stanu polskiej gospodarki dane o sprzedaży detalicznej potwierdzają, że między bieżącą giełdową koniunkturą a fundamentami rynku nie ma zależności. Sprzedaż okazała się sporo niższa od oczekiwań, co w normalnej sytuacji wywołać powinno przynajmniej chwilowy spadek kursów akcji. Nic takiego jednak nie nastąpiło.
EDiS / 2007-10-23 21:29 / Tysiącznik na forum
Polska giełda zachowuje się tak jak amerykańska i żadne wydarzenia gospodarcze czy polityczne jej nie "ruszają". Wystarczy pół zdania Bena i w Warszawie mróz albo upał.
anonim_03 / 2007-10-23 19:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rynek IT odnotował w poprzednim kwartale 2 cyfrowy wzrost, pierwszy raz w tym tysiącleciu.

Na marginesie: kogo obchodzi ile dzadostwa WallMart sprzedał.
brydzia / 2007-10-23 19:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja pisze o polskim rynku

widze że ja o chlenie a Ty o niebie
brydzia / 2007-10-23 19:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
chlebie
wamster / 2007-10-23 19:20 / "Jest lepiej!"
Witajcie
mam prośbś do Was o sensowne argumenty za zwolnieniem z podatku od zysków kapitałowych [GPW].

Jako "akcjonariusz" wydawało mi się zniesienie słuszne i sprawiedliwe, ale po rozmowie z kolegą takiej pewności już nie mam.
Czy ryzyko związane z inwestowaniem w giełde jest jakieś "bardziej" od prowadzenia działalnosci gospodarczej [przedsiębiorcy coś o tym chyba wiedzą]?

poproszę o Wasze komentarze
dziekuję
Fawelas / 2007-10-23 20:33 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
To powiem tak. Czy to jest sprawiedliwe, że jak wsadzę kasę w fundy i zanotuję stratę to nie mogę sobie zrobić odpisu natomiast jak tylko cokolwiek zarobię to każą mi płacić 19%. Przecież to granda!!!!!! Podatki owszem ale sprawiedliwie !!!!
wamster / 2007-10-23 21:16 / "Jest lepiej!"
tutaj sluszna uwaga - ale czy napewno nie mozna rozliczyc straty jak przy akcjach?
su_up / 2007-10-23 20:59 / _
ciekawe podejście do sprawy:)
samuraj jack / 2007-10-23 19:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witamy Mazowsze;))))

nie powinny być opodatkowane...
w każdym razie nie podatkiem dochodowym...

lokaty czy inwestycje w instrumenty finansowe to inwestycje czynione z pieniędzy już opodatkowanych...
to rodzaj przechowania z mozliwym zyskiem pieniedzy na czas późniejszy;
traktowałbym je na równi z nieruchomościami i ewentualnie potraktował takim samym podatkiem np. 0,2-0,5 procenta w skali roku - oczywiscie jezeli w ogole mialoby byc to opodatkowane


pozdrawiam serdecznie;)))
su_up / 2007-10-23 21:00 / _
nawet niech będzie CAŁY 1 PROCENT
myślę, że nikt by nie krzyczał na zły los
brydzia / 2007-10-23 19:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
tylko że podatek od lokat jest pobierany od pieniędzy już raz opodatkowanych , uważasz że to sprawiedliwe że ktoś płaci 40 % podatku od dochodów osobistych , oszczędza na lokacie i znów płaci 19% podatku
voodoo child / 2007-10-23 19:40 / "Slight return"
no dobra a jak ide do kasyna to wygrane pieniądze tez juz są opodatkowane a jednak płace
podatki .
barakuda / 2007-10-23 19:33 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
to najważniejszy argument- przeciw i przy nim wysiadają wszystkie- za...
Kenobi / 2007-10-23 19:28 / Uznany malkontent giełdowy
Tylko od odsetek, ale i to jest niesprawiedliwe.
brydzia / 2007-10-23 19:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
no dziwne żeby jeszcze od kwoty lokaty płacić

Kenobi to chyba nie Ty piszesz tylko ktoś inny
anonim_03 / 2007-10-23 19:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
spekulacja jest taką samą pracą jak każda inna. Nie widzę powodów by była opodatkowana inaczej.
brydzia / 2007-10-23 19:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
a czy hazard w Polsce jest opodatkowany ,

no i jeszcze gra a inwestycja to różnica
piciu / 2007-10-23 19:48 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
gra u bukmachera jest opodatkowana
voodoo child / 2007-10-23 19:41 / "Slight return"
oczywiście ze jest w kasynie obok krupiera siedzi urzedas
krzyniek / 2007-10-23 19:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
chyba są wyższe wygrane totka, a jak grasz na mecie w krótkiego to właściciel czasem zbiera haracz, albo przynajmniej robi jakieś interesy z graczami
grande vittorio / 2007-10-23 19:35
jest i to bardzo wysoko (oczywiście ten legalny)
co do "belkowizny" to chciałbym jak najszybszego jej zniesienia, chociaż obawiam się, że to się nie wydarzy - zbyt mała grupa wyborców jest tym zainteresowana (nie licząc "lokaciarzy", ale im chyba wszystko jedno...)
wamster / 2007-10-23 19:52 / "Jest lepiej!"
dzieki za dotychczasowe argumenty i prosze o kolejne:

- zalozmy taka sytuacje:
inwestowanie jest jedynym zrodlem dochodu - kapitalem jest wczesniejszy opodatkowany zarobek [z pracy, lub nieopodatkowany z seksu, kradziezy itp...] - czy w takiej sytuacji tez powinno byc zwolnione z podatku?

- czy zakladajac firme tez jak przy inwestowaniu nie jestem narazony na porazke? czy tutaj nie powininem nie placic podatku? zakladam ze kapitalem startowym nie jest kredyt, ale wczesniej /uczciwie/ zarobione i opodatkowane "piniądze" ;)

ciekawym Waszych opinii ....

i tez pozdrawiam wszystkich [w imieniu "tylko czytaczy od lat" lub rzadko udzielających sie]
krzyniek / 2007-10-23 19:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a dlaczego omijasz kredyt ze swoich analiz, przecież ludzie lewarują ile wlezie
wamster / 2007-10-23 20:06 / "Jest lepiej!"
nie omijam - staram sie uproscic [przy prowadzeniu firmy tez sie czesto korzysta z kredytu] -
dla pewnosci - jestem zdecydowanym zwolennikiem zniesienia podatku od zyskow kapitalowych !!! - ale "niedobry" kolega zasial mi w miejscu, w ktorym kiedys mialem mozg, ziarenko. Ziarenko o niesprawiedliwosci spolecznej [glownie w przypadku jedynego zrodla uzykania dochodu z gieldy].

Wg mnie dla wiekszosci korzystniejsze jest zniesienie takiego podatku. Nie wiem jak w pozostalych panstwach - czy tam tez placa haracz? zniesienie takowego podatku byloby chyba "niezla" zacheta do naplywu dodatkowego kapitalu z zagranicy [zwlaszcza z miejsc, gdzie podatek jest i ryzyko inwestycyjne jest na podobnym poziomie]

dodatkowo - uatrakcyjnilo by to /chyba/ i zachecilo jeszcze bardziej do oszczedzania poprzez inwestycje.

a moze sie myle?
grande vittorio / 2007-10-23 20:27
Dotknąłeś właśnie najciekawszego miejsca - inwestorzy są "dawcami" kapitału, który firmy wchodzące na giełdę pozyskują na rozwój, inwestycje, miejsca pracy itd. Im korzystniejsze warunki inwestowania na giełdzie tym więcej kapitału trafia do spółek publicznych, które stanowiąc "lokomotywę" gospodarki wpływają na rozwój kraju. Dlatego w interesie rządzących powinno być zniesienie podatku, który ogranicza dopływ pieniędzy za pośrednictwem giełdy. Mam nadzieję, że liberałowie to rozumieją, aczkolwiek grupa wyborców-inwestorów nie jest zbyt liczna i jej zdanie nie musi być decydujące dla polityków (jak napisałem wyżej.

ufff
wamster / 2007-10-23 21:26 / "Jest lepiej!"
czy aby napewno? tzn zalozenie jest piekne - inwestujemy w spolke, doinwestujemy ja, aby sie rozwijala. Teoretycznie - bo malo kto [chyba] podchodzi w ten sposob - a raczej jak do przelotnych zwiazkow, tzn.: zdobadz [kup tanio] i rzuc [sprzedaj drogo] - czesto bez swiadomosci z kim sie mialo do czynienia [np czym sie spolka zajmuje] - ze o kontraktach nie wspomne. Pozwole sobie zacytowac juz klasyka /chyba Andzrej/ /dawno nikt tego nie cytowal- Kontrakty, powinni tego zabronic!/

ciekawe jak to sie potoczy - moze beda jakies posrednie rozwiazania, tzn: lokowanie na dluzszy czas bedzie premiowane jakis bonusem, np zwolnieniem z podatku - wg mnie ciekawe rozwiazanie [spodobala mi sie zacheta PKO BP przy debiucie i przetrzymania akcji przez rok, - oprcz dywidendy, mozna sie bylo zalapac na dodatkowe 5% /za 20 akcji dostawalo sie 1 ekstra/]

poanalizujemy dalej?
bebe / 2007-10-23 20:50 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ale może przez to, że na giełdzie nie będzie się płacilo podatku belki zachęci tych innych, młodych wyborców do inwestowania na gieldzie.....wszak jest to forma alternetywnego zarabiania i próby swoich sił i umiejetności...pozwala nauczyć się : decyzji, pewnej odpowiedzialności, kara za ignorancję pewnej wiedzy ewent...i myślenia indywidualnego....
su_up / 2007-10-23 21:07 / _
nie wyborców bebe, ale inwestorów!!
bebe / 2007-10-23 21:10 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
tak su_up.....cha...ha...cha...

jak Cię widze to od razu UP...gpw...pozdro
su_up / 2007-10-23 21:41 / _
wprew brydzi uważam,że jutro coś mileńkiego nas spotka już jutro
su_up / 2007-10-23 21:42 / _
i widziałem że była tu podróbka (up & up) ale już nie ma
bebe / 2007-10-23 21:52 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
zakładam, że dobrze zarobię...trzymam akcje...a dzisiaj to był dzień na zielono....aby tak dalej.....oglądałam dogrywki...../na moich niektórych spółkach i cieszy/
bebe / 2007-10-23 22:04 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
idziemy do góry....i pisać też....
brydzia / 2007-10-23 19:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Panie Danielu , dlaczego pan po prostu nie napisze że spekulanci robią sobie jaja indeksem i jutro jak dane o domach w USA będą złe to zaczną wywalać
Kenobi / 2007-10-23 19:25 / Uznany malkontent giełdowy
Robią nie żadne jaja, ale najbardziej prawdziwe pieniądze.
brydzia / 2007-10-23 19:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kenobi a pieniądze na kontraktach to skąd się biorą , rosną na gruszkach , przecież żeby jedni zarobili inni muszą stracić
Kenobi / 2007-10-23 19:49 / Uznany malkontent giełdowy
Oczywiście, tylko nie chodzi o zwykłą spekulację, która jest normalną rzeczą na giełdzie, ale manipulację indeksem i kontraktami, które poprzez faktyczny lewar zwielokrotniają zysk prawie 13-krotnie (1 % zmiany indeksu, daje blisko 13% na kontrakcie, więc po to są tak duże ruchy).
rocco / 2007-10-23 19:22 / portfel / Tysiącznik na forum
a dlaczego jutro ma spadać, chciałbym bardzo to wiedzieć
brydzia / 2007-10-23 19:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
wcale nie musi spadać ale jak rośnie to później spadnie
rocco / 2007-10-23 20:00 / portfel / Tysiącznik na forum
tosię z argumentami nie wysilasz
Kenobi / 2007-10-23 20:20 / Uznany malkontent giełdowy
Bo tu nie ma żadnych argumentów, nie wiadomo jaki scenariusz przygotowali. Rosną zapasy miedzi, a jej ceny też windują, podobnie z ropą, tu nie ma żadnej logiki, po prostu mocno napompowany pustym pieniądzem balon już dawno oderwał się od ziemi, kiedyś spadnie z mocnym hukiem.
rocco / 2007-10-23 21:09 / portfel / Tysiącznik na forum
no, "kiedyś", a "jutro" to jednak różnica, dla mnie spora
samuraj jack / 2007-10-23 19:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam...

wig20 ciągnie do góry jak oszalały - wietrzna hossa przed nami;))))

a w poniższej kwestii zupełnie nie zgadzam się z Panem Prefesorem, co wiecej, odpowia mi model amerykański - jak ktos nieproszony wchodzi na posesje, można go śrutem czy inną kulką poczęstować...
http://tnij.org/aerf
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-10-23 19:17
wykształciuch:))
piciu / 2007-10-23 19:15 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tez tak uwazam - wlasnosc rzecz "swieta"
su_up / 2007-10-23 19:09 / _
ciekawy wykład, jak słyszałem będą nadawać po północy na tvnie
brunet-k-izra / 83.12.116.* / 2007-10-23 18:29
DROZAPOL jak GIETIN ....NICI Z WZROSTOW O JAKICH POSZECIE
Kenobi / 2007-10-23 18:15 / Uznany malkontent giełdowy
To raczej parę dużych spółek podlega manipulacji spekulacyjnej, dla ustawiania kontraktów na indeks W20, a analitycy muszą potem się silić, żeby wymyślać różne śmieszne tłumaczenia. To "nowa" ekonomia, nad którą jeszcze nikt nie może, albo - nie chce - zapanować.
_wookash_ / 2007-10-23 18:40 / Bywalec forum
tak z czystej ciekavości... trzymasz dalej te krótkie ?;)
pzdr:)
Kenobi / 2007-10-23 18:49 / Uznany malkontent giełdowy
Przez dwie minuty...
_wookash_ / 2007-10-23 18:54 / Bywalec forum
parzą skubane.. dłużej nie da rady...:)
Kenobi / 2007-10-23 18:58 / Uznany malkontent giełdowy
Da, ale nie wtedy, kiedy są szaleńcze wzrosty. Wtedy można grać na zwyżkę.
su_up / 2007-10-23 19:10 / _
można, ale po co;)
Kenobi / 2007-10-23 19:54 / Uznany malkontent giełdowy
Nikt nikogo do niczego nie zmusza.
jaro77 / 2007-10-23 18:26
petrolinvest bedzie miał 10 instalacji wydobywczych do konca roku
Kenobi / 2007-10-23 18:28 / Uznany malkontent giełdowy
Zaleje nas ropą, zostaniemy szejkami.
EDiS / 2007-10-23 18:08 / Tysiącznik na forum
Uprzejmie proszę Szanowną Redakcję o reaktywowanie akcji : stop dla podatku od dochodów kapitałowych (tzw. podatku Belki).Jeżeli PO jest rzeczywiście partią, która chce zmniejszać podatki i walczyć z patologiami w życiu gospodarczym to nie ma lepszej okazji żeby to udowodnić likwidując ten niesprawiedliwy podatek i to już od 2008 roku. Jeżeli ta sprawa nie zostanie natychmiast załatwiona będzie znaczyło, że PO jest ugrupowaniem, które otumaniło miliony Polaków podczas kampanii wyborczej obiecując cud gospodarczy a najprostszych spraw nie chce lub nie umie załatwić. Proszę o poparcie mojego apelu szczególnie tych forumowiczów, którzy głosowali na PO.
bartassw / 2007-10-23 18:27
Ja też jestem za tym, aby dochodów od zysków kapitałowych nie było
Kenobi / 2007-10-23 18:18 / Uznany malkontent giełdowy
Ale dochody ze spekulacji powinny być opodatkowane, co innego z oszczędnościami czy inwestowaniem (np. ponad rok).
su_up / 2007-10-23 19:16 / _
z logiką na bakier:
inwestor miesięczny czy półroczny zawiera więcej transakcji i karmi biura i domy maklerskie, także giełdę i on powinien mieć profity, bo ten co trzyma kilka lat nie daje im zarobić i co, mają paść??
zatem albo wszystko, albo żadnego
Kenobi / 2007-10-23 20:28 / Uznany malkontent giełdowy
Przy spekulowaniu i częstym zawieraniu transakcji, to większe profity mają biura maklerskie, niż gracze.
EDiS / 2007-10-23 18:33 / Tysiącznik na forum
W Niemczech dochody z inwestycji min 1 rok są wolne od podatku, reszta jest obłozona podatkiem 30%..
anonim_03 / 2007-10-23 18:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
niestety tylko do końca tego roku przyszłego roku ;-(
K. Kowalski / 212.76.37.* / 2007-10-23 18:14
Popieram.
yayurek / 2007-10-23 18:26 / Kompulsywny looser na forum
uważam, że dochody ze spekulacji, jako okupione sporą ilością nerwów a nawet potu, powinny być zwolnione z podatku, mało tego, uważam, że praca w tak szkodliwych warunkach (przy monitorze, ciągle w fotelu), powinna być jakoś nagrodzona w postaci dodatkowych zwolnień podatkowych, oszczędności i inwestycje ponad rok, jako forma zupełnie pasywna, powinny być obłożone podatkiiem 50%, albo i 70%, a co tam 90%
Kenobi / 2007-10-23 18:37 / Uznany malkontent giełdowy
Do tego powinna być przyznawana specjalna emerytura, za pracę w warunkach szkodzących zdrowiu, coroczne wczasy w sanatoriach, z dostępem do bezpłatnych notowań, jak również masaż "relaksujący" po szczególnie wyczerpujących sesjach. Powstałoby dzięki temu wiele miejsc pracy, a inwestorzy nie musieliby wyjeżdżać i potem szargać nerwów, grając na GPW w czasie pakowania bananów czy zmywania naczyń w Anglii.
yayurek / 2007-10-23 18:46 / Kompulsywny looser na forum
Kenobi, widzę w Tobie (przepraszam za familiarność) coraz więcej pozytywnych zmian, bardzo mnie to cieszy, chyba zostaniemy przyjaciółmi, będziemy się zapraszać na wesela, chrzciny, jarmarki, odpusty, stypy, przysięgi wojskowe.... bedziemy pisać do siebie kartki świąteczne i imieninowe, ach jak będzie pięknie
Kenobi / 2007-10-23 18:48 / Uznany malkontent giełdowy
On był stały, tylko one się zmieniały.
yayurek / 2007-10-23 18:37 / Kompulsywny looser na forum
mało tego pożyczanie pieniędzy bankowi, czyli forma ukrytej lichwy, jako sprzeczne z moralnością chrześcijańską powinno być surowo karane, sprzedawanie czegoś co się kupiło taniej z pewnym dyskontem jest zwykłym handlem, zaś sprzedawanie taniej czegoś co się kupiło drożej (też często i gęsto), powinno być formą wspieraną przez rząd, parlament, organizacje młodzieżowe, kobiece oraz związki wyznaniowe
eprach / 2007-10-23 17:58 / portfel / Onedaytrader

Na całym rynku zamknęły się one kwotą 1,4 mld zł.



szczegół ale obroty były prawie 2mld na WIG
1 2 3 4
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy