Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dell opuszcza Irlandię i przychodzi do Łodzi

Dell opuszcza Irlandię i przychodzi do Łodzi

Wyświetlaj:
CZŁOWIEK Z OBOZU / 83.10.250.* / 2009-02-28 20:56
WITAM Jestem pracownikiem tego obozu pracy i pisze aby ostrzec wszystkich którzy myślą aby zatrudnić się w tym obozie ponieważ sama atmosfera jaka tu panuje i tak zwana polityka jaka niby otoczona jest ta firma to fikcja i zakłamanie. Ludzi rekrutuje pośrednik pracy firma Adeco dzięki której Dell nie musi wiązać się z ludźmi na dłużej i jeśli ktoś się starałby o to aby wreszcie przejść z pod skrzydełek Adeco do Della trzci w tym momencie pracę. Dodać tu należy że taki pracownik jest wykorzystany na maxa i jak robi się niewygodny to mu się dziękuje. Ja sam jestem pracownikiem zatrudnionym przez Dell na czas określony i pracuję tu za 1200 zł miesięcznie a po okresie próbnym potraktowano mnie w ten sposób że nie dano mi podwyżki i zarabiam powyższą kwotę od pierwszego dnia mego zatrudnienia. Żeby Państwa doinformować dodam Że jest zapis wysłany do wszystkich pracowników że do końca 2010 roku nie ma żadnych podwyżek płac w delshwitz a zatrudnienie jak pisałem jest tylko przez pośrednika. Pora teraz przytoczyć kilka faktów z polityki della . Otóż na początku przyjęcia do pracy jak wszędzie zaczyna się od szkoleń na których piorą nam mózg jaki to nas zaszczyt kopnął i jki to niby fantastyczny obóz. Mówiono nam przyjmowanym że dla della ważny jest każdy pracownik jego życie prywatne bardzo leży na sercu pracodawcy a w trakcie harówki wychodzi na to że najlepiej jakbyś człowieku z obozu nie wychodził tyrał po 10 a nawet 12 godzin i nawet w soboty i w niedziele . Zarobki jak pisałem to 1200 zł gdzie mówiono mi na rozmowie kwalifikacyjnej że to w czasie okresu próbnego jednak teraz jestem pół roku po okresie próbnym i dowiaduję się że podwyżki nie będę miał do końca 2010 roku. Wszystko co jest ujęte prawnie to znaczy zasady pracy i wykonywanie obowiązków na stanowiskach jest objęte instrukcją opisującą zadania na danym stanowisku. Tej instrukcji i jej przestrzegania mają pilnować audyci którzy mają za zadanie chodzić i obserwować czy pracownik wykonuje czynności produkcyjne zgodnie z w/w instrukcją jednak oczywiście i tu aby wypruć z ludzi resztki sił i cyfrę wyprodukowanych laptopów audyci odwracają się plecami pozwalając aby przełożeni wymuszali na pracownikach omijanie zapisanych instrukcji i pracowanie w niezgodności z nimi. A w takim przypadku zawsze pracownik ma wykonywać zadania które skutkują wyczerpującym wysiłkiem fizycznym. NA ZAKOŃCZENIE DODAM ŻE NIE BĘDĘ JUŻ NIEDŁUGO PRACOWAŁ W TYM OBOZIE BO TO NIEOPŁACALNE I RADZĘ ABY MYŚLĄCY O PRACY W DELLSHWITZ SIĘ OPAMIĘTALI BO ZMARNYJĄ SOBIE TYLKO KILKA MIESIĘCY Z ŻYCIA. POZDRAWIAM
Delljob / 84.203.114.* / 2010-12-03 12:07
Ale kity zenisz chlopie do teraz pracuje w dellu i jest ok a kasa na tasmie byla z******** moze ty masz za duze wymagania albo chcial bys zeby ci ktos kase za darmo dawal
Maritum / 83.22.58.* / 2009-03-16 12:59
z tego co pamietam z pracy w dellu to 10 czy 12 godzin pracy miales jak sie zgodziles na nadgodziny.. nic niegdy nie bylo tam narzucane... robisz tyle nadgodzin ile chcesz... pracowalam w delly pol roku.. i milo wspominam .. atmosera w pracy tez bardzo przyjemna... :)
sc / 99.232.235.* / 2009-01-09 15:57
Moze ci co zawsze psiocza na Ameryke powinni jej teraz podziekowac. To jest biznes ale zarazem gest przyjacielski. Gdyby nie nowo otwierane firmy zagraniczne oraz firmy powstale po zakupieniu zagranicznych licencji, to pwiedzmy sobie szczerze, Polska by byla europejska Zimbabwe lub Gaza pelna pianych i skloconych ludzi i oczywiscie swietujacych Swieto Trzech Kroli.
jestemdobry.pl / 78.86.234.* / 2009-01-09 12:43
Sto lat, Sto lat
Sard / 83.24.22.* / 2009-01-09 10:44
Ojej, a nie tak dawno Irlandia miała opinię informatycznego tygrysa. LOL. No to teraz zostaną im tylko owce i krowy. jak jeszcze UE zlikwiduje opłaty do rolnictwa to Irlandczycy będą do Polski za pracą przyjeżdzać.
toj / 79.186.239.* / 2009-01-09 10:54
w końcu Donald obiecał....:)
blond_milionerka / 86.136.122.* / 2009-01-09 10:20
ciecie kosztow, w Lodzi beda nizsze zdecydowanie.w recesji nie ma sentymentow..
-s / 217.113.228.* / 2009-01-09 10:17
Szkoda tylko, że mojej Łodzi ludzie pracują rękami dostając marne grosze zamiast pracować głową i zarabiać więcej. Mamy prawie 100tys studentów na 700tys mieszkańców i miasto zamiast wspierać jakiś bardziej techniczny przemysł, chwali się tym, że są tu super duże firmy, a największe firmy w Łodzi to składalnia della, gillete'a, indesitu i kilka innych. Płacą średnio 1500zł na rękę, nie dbają o bezpieczeństwo pracowników (sprawa odnośnie tego jak prasa zmiażdżyła pracownika, bo kazali wymontować z niej zabezpieczenia jest w sądzie) albo nie szanują pracowników i traktują jak bydło.
baluciaz / 89.79.154.* / 2009-01-09 22:24
a dla mnie Łódź to zagłębie świata przestępczego i mętnych interesików po polsku...
KAP / 2009-01-09 10:33 / Tysiącznik na forum
po pierwsze wybierzcie sobie prezydenta i rade miasta która zajmie sie Lodzia a nie swietem Trzech Króli i zagranicznymi wojazami.
KAP / 2009-01-09 11:20 / Tysiącznik na forum
bo Lodz to fajne miasto i szkoda go...
essi / 217.153.72.* / 2009-01-09 09:40
no prosze. I już jesteśmy drugą Irlandią
KAP / 2009-01-09 10:33 / Tysiącznik na forum
nie zgadzam sie. Wszedzie tylko Zywiec i Okocim....
B$ / 83.27.74.* / 2009-01-09 09:48
zamiast sie cieszyć,że mamy nowe miejsca pracy już się naśmiewają...
valabongo / 195.177.83.* / 2009-01-09 10:49
masz racje, ale to tylko rozwiazanie czasowe. za pare lat Dell spakuje linie montazowe z lodzi i przeniesie je na...Ukraine, Bialorus?
Teraz powinnismy pracowac nad przyszlym zagospodarowaniem pracownikow umyslowych i rozwijac sektory ktore moga ich wchlonac.
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-09 12:09
no pewnie , zagospodarować umysłowych, umysłowo potrafia wbijać gwoździe, ot ta zwyczajnie, siłą swoich umysłów, a co dpoiero złozyc laptopa!
:)
valabongo / 195.177.83.* / 2009-01-09 12:43
taaaa... chyba cie rozumiem. kult ludzi pracy - wbijaczy gozdzi i kopaczy rowow. wartosc dodana od nich jest minimalna a sa ZAWSZE na pierwszej linii zwolnien jak tylko spadaja zamowienia. ludzi z planowania, projektowania, itd. wywala sie dopiero w drugiej kolejnosci. ale ich pracy wbijacz gwozdzi nie zrobi...nawet jesli bardzo mocno bedzie machal "racami"
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-09 12:53
no prosze rozumiesz kult ludzi pracy, przynajmniej znasz takie pojecie, moje uznanie :)
mam tylko mała prośbe, nie imputuj mi swoich odczuć, ok?
Bardzo przejąłes sie tym wbijaniem gwoździ, wyobraź sobie ze mozna to rozumiec nie tylko dosłownie, ale juz nie wnikam głębiej,
dobrego dnia :)
szarpik / 195.117.250.* / 2009-01-09 10:01
Polska specjalność ;)

Najnowsze wpisy