Forum Polityka, aktualnościKraj

Demografowie biją na alarm. Będzie spadać liczba mieszkańców miast

Demografowie biją na alarm. Będzie spadać liczba mieszkańców miast

Wyświetlaj:
leming czy jakoś tak / 213.238.74.* / 2014-07-10 13:23
Ludzie, nauczcie się czytać ze zrozumieniem. To naprawdę nie boli. Przynajmniej połowa poniższych wypowiedzi jest utrzymana w tonie: "w Polsce ubywa ludności".
Tłumaczę "czytającym inaczej": problem poruszony w artykule dotyczy PRZEMIESZCZANIA się ludności a nie jej ZANIKU. Oczywiście ujemny przyrost naturalny jest problemem, ale to nie jest przedmiot tego artykułu.
Natomiast dla wiecznych malkontentów (sprawdzić w słowniku znaczenie) mam dobrą wiadomość. Taki proces świadczy o kształtowaniu się klasy średniej i jej rozwoju, również pod względem kapitałowym. I czy Wam się podoba czy nie, tak po prostu jest, co zauważy każdy, dla kogo wzorcem nie są slumsy Meksyku czy nieudacznicy z postawą "mnie się należy", bo ci niestety postrzegają rzeczywistość przez pryzmat śmietnika i każdego z pozytywną postawą (nie mylić z bezkrytycyzmem - sprawdzić w słowniku) piętnują łatką "leminga" czy tam jakiegoś innego zwierzątka.
Natomiast proces poruszony w artykule widzę od co najmniej 10 lat w bezpośrednim sąsiedztwie na zupełnie przeciętnej wsi, wśród zupełnie przeciętnych ludzi, którzy - cytując za W. Młynarskim - robią swoje.
SmokW / 62.141.215.* / 2014-07-10 10:54
Developerzy również biją na alarm.

Kupujcie teraz bo już taniej nie będzie!

Wciąż mi w uszach dzwoni od tych szczerych ostrzeżeń...
luc125 / 85.31.246.* / 2014-07-10 10:33
Dzisiejsi krezusi otrzymają 800 zł emerytury za 15 - 20 lat !!!
Ciekawi mnie jak zrewitalizować urbanistyczną przestrzeń aby przyszłym emerytom żyło się dostatnio ?
Czy Tusk i jego banda mają plany aby tak się stało ?
Ciekawi mnie jak będą wyglądać domy tych przyszłych emerytów w podmiejskiej zreurbanizowanej przestrzeni okaljące piękne nowoczesne i wyludnione aglomeracje ?
Nie wiecie ? Ja wiem !!!! Powiem wam !!!
Wystarczy pojechać do Meksyku albo do Brazylii .Zróbcie zdjęcia podmiejskich slamsów i tych niezliczonych tekturowych ,blaszanych zamieszkałych baraków i bud !!!
Będziecie widzieć Polskę za 15 - 20 lat !!!! Taka podróż w czasie !!
qwdwd / 212.91.12.* / 2014-07-10 10:17
Przecież przyszłość to roboty. Np samochody google bez kierowcy. Po co więc ludzie?
dgen / 2014-07-10 10:10 / Tysiącznik na forum
spełnia sie odwieczne marzenie berlina i moskwy: Polska najwyżej 15 milionowa, słaba i zacofana gospodarczo, rezerwuar taniej siły roboczej, pozbawiona autorytetów i własnych elit - coś jakby podmurówka pod nowozytną judeoplonię
jdjfjdjdjdjd / 188.147.86.* / 2014-07-10 09:23
Ale przeciez wladzy o to chodzi. Polakow ma byc jak najmniej zeby nie pyskowali. Tu bedzie ziemia obiecana. Od morza srodziemnego po Bug.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
i to by było na tyle / 83.22.243.* / 2014-07-10 09:06

głównym czynnikiem prowadzącym do spadku liczby ludności są migracje, przede wszystkim na obszary podmiejskie

Londynu i innych miast brytyjskich.
humer / 89.229.19.* / 2014-07-10 08:37
Było się wcześniej bić w główkę i uderzyć do włatcuff. A teraz nie ma co bredzić o alarmach, bo o złej sytuacji demograficznej ludzie odpowiedzialni mówili od wielu, wielu lat. Tylko dureń mógł to bagatelizować, a teraz coś o "alarmach" bredzi.
mierni ale wierni / 178.36.247.* / 2014-07-10 08:21
"Ich gospodarka oparta o wielkie przedsiębiorstwa specjalizujące się w wydobyciu węgla, hutnictwie, chemii przemysłowej czy włókiennictwie, po otwarciu się Polski na światową konkurencję, upadła"- Panowie od rana takie anegdoty, że zajady pękają :))).
loooooooser / 5.173.205.* / 2014-07-10 08:06
to ze sie ktos z krakowa wyprowadza do zabierzowa, czy z wrocławia do leśnicy czy z rzeszowa do sędziszowa małopolskiego to jest postęp kto normalny chciał by sie kisic w mieszkaniu w centrum miasta
chichotek / 83.12.23.* / 2014-07-10 07:54
jak będzie taka "cudowna" polityka pro-rodzinna to tak będzie...

Najnowsze wpisy