Forum Polityka, aktualnościKraj

Despair Games. By wygrać w tej polskiej grze, trzeba dręczyć pracowników

Despair Games. By wygrać w tej polskiej grze, trzeba dręczyć pracowników

Wyświetlaj:
asd123 / 217.99.71.* / 2016-05-16 15:00
Taka gierka mogła powstać tylko w naszym bandustanie.
Grzegorz Golen / 2016-05-16 21:59
W pewnym zakresie ma Pan/Pani rację - badania pokazują, że Polacy są jednym z najciężej pracujących narodów na świecie. W swoim życiu zawodowym miałem okazję pracować w firmie doradczej w USA i co ciekawe - inaczej niz mi się wcześniej wydawało - okazało się, że tam dzień pracy kończy się o 17 a pracownicy udają się do swoich rodzin, zajęć sportowych itp. W każdym razie żadnych nadgodzin i pracy po nocach nie udało mi się tam zaobserwować. Jest to biegunowo odległe od organizacji pracy, którą można zaobserwować w analogicznych firmach w Polsce. W tym sensie faktycznie Polska rzeczywistość była powodem powstania tej gry.
ADHD / 194.181.128.* / 2016-05-16 10:52
Wyjazd na konferencję, za którą samemu trzeba zapłacić - Znam to z autopsji
Fo,ska / 80.51.178.* / 2016-05-16 09:05
Dużo pomysłów jak dręczyć pracowników , absurdów, poniżeń pomysłodawcy mogą zaczerpnąć od byłych pracowników z ZUS. Macie gwarantowany sukces !!!
mietekk / 94.254.129.* / 2016-05-16 08:55
artykuł sponsorowany. liczą na rozgłos. chcą szokować. następne pewnie będą: gra o molestowaniu wnuczki, ksiądz gwałciciel; mordowanie, Auschwitz reinkarnacja (wiemy o czym),.... dręczeniu kota, to przestarzała reklama, albo... sataniści
combofix / 188.146.5.* / 2016-05-16 08:26
To tylko pokazuje jakie w Polsce panują stosunki pracy - może pip podpowie inne scenariusze? Nie podpowie? Za bardzo się nie włącza w ochronę pracowników niewolników przed pracą u psychopaty. Ciągle chorzy "biznesmeni" mają władzę nad hołotą w obozach pracy którą można upokarzać w dowolny sposób, Przesuwając termin wypłaty, strasząc zwolnieniami, nakładając dodatkowe obowiązki aż padniesz bo ON ci płaci! ... Minimalkę.
huba / 217.14.174.* / 2016-05-16 06:38
Kolejny projekt do przeprowadzenia badań nad wynaturzonym społeczeństwem. Tworzenie big data. Pytanie: po co to komu?
zamknacKW / 83.10.73.* / 2016-05-15 21:25
Mnie się podoba. pracuje w korpo, szefem nie jestem, ale też nie jestem szeregowym pracownikiem, mam zespół pod sobą, po pracy będę mógł się dalej wyżywać w grze :), już jako szef, może się sprawdzę i zostanę szefem w korpo :D
lirione@wp.pl / 89.72.186.* / 2016-05-15 20:10
skończą za kratkami - jak taka gra przeniesie się w real.
Tak jak w LEGENDS OF HONOR - doprowadzili do uaktywnienia się wynaturzeń ludzkich. Jednego z graczy doprowadziło to poważnych uszczerbków na zdrowiu.
W grze widać jedno że ludzie to potwory - ale kto takie potwory wykreował - właśnie taka gra.
Grzegorz Goleń / 94.254.161.* / 2016-05-15 17:24
Rozumiem oburzenie jako pierwszą reakcję ale nie należy brać tego tak dosłownie. To jest tylko gra. Gra nie dzieje się naprawdę, nie jest instrukcją ani zaleceniem. Grze najbliżej jest do snu - jest to symulacja a wnioski z tej symulacji wyciąga gracz.

My wierzymy w ludzi i wierzymy, że wyciągną wnioski raczej dobre niż złe. Celem jest pokazanie, że pewne działania ranią pracowników, że pewnych zachowań szef nie powinien podejmować, że czyny szefa mają konsekwencje nie tylko w sprawozdaniu finansowym firmy ale także w życiu jego podwładnych. Chcieliśmy to wyolbrzymić, upotwornić i uzyskać w ten sposób mocny przekaz, który się przebije.

Proszę wierzyć, że większość tzw działań szefa w firmie zebraliśmy jako opowieści od znajomych a części doświadczyliśmy sami jako podwładni. Chcieliśmy o tym opowiedzieć w taki sposób żeby nas słyszano. I faktycznie teraz nas słychać.

Oburzenie w jakimś stopniu było naszym celem, bo może coś z tej świadomości zostanie na dłużej i choć trochę wpłynie na standardy pracy w korpo. Wtedy warto było niezależnie od Państwa mocnych ocen, które przyjmujemy pokornie.
zamknacKW / 83.10.73.* / 2016-05-15 21:31
Ja się już zastanawiam, czy jak nie dam pracownikowi podwyżki, za 2 lata pracy, to czy sam odejdzie wg. waszych mechanizmów? :D
Grzegorz Golen / 2016-05-15 23:21
Postacie pracowników mają różne konstrukcje psychiczne, częściowo przez nas zaprojektowane a częsciowo generowane losowo. Prawdopodobieństwo zaistnienia pracownika tak wrażliwego i skłonnego do odejścia z tego tylko jednego powodu jest niewielkie.
Natomiast w wielu konfiguracjach w połączeniu z innymi wydarzeniami w grze, rezultat mógłby być właśnie taki.
Ajcila / 81.190.41.* / 2016-05-15 15:10
Chory pomysl sfrustrowanych i rownie chorych ludzi. Chcecie szerzyc zlo, zeby spowszednialo i wypaczylo sumienia? Nie oszukujcie sie,ze gra bedzie pietnowac patologie w pracy, ona je poszerzy i spopularyzuje. Ten, ktory dzisiaj wyrywa wlosy patrzac na dzialania szefa-potwora jutro powie "taki jest swiat" i zrobi dokladnie to samo z innym czlowiekiem. Tego wlasnie chcemy?!
Itek / 79.184.228.* / 2016-05-15 17:27
Może właśnie skoro dzisiaj żadne powołane do tego urzędu nie reagują to przez taką grę ktoś w końcu zwróci na to uwagę. Parę firm w Polsce mamy pt. "korporacja", w których były nawet samobójstwa i wszystko jest ok i pomimo tego, że wszyscy wiedzą co się tam dzieje nikt nic nie robi i kółka się kręcą.
KungFuPańcia / 188.146.1.* / 2016-05-15 16:42
Przeciwnie, właśnie w taki sposób można pokazać jakie zachowania w korpo są naganne. Na tym polegają gry - w Cywlizacji gracz niszczy całe miasta i narody, w każdej strzelance uśmierca setki przeciwników - idea gry polega na tym, że robisz w niej coś, czego nie robisz w rzeczywistości. Tylko małe dzieci nie rozróżniają tych rzeczywistości.
Janusz DE / 84.58.146.* / 2016-05-15 15:59
Masz 100 pro racji !!! Tez tak mysle !!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
www.Drukanteria.pl / 194.61.68.* / 2016-05-15 14:33
Pieniądze to nie wszystko, liczy się jakość i klimat ;-)
anna1234243 / 84.143.118.* / 2016-05-15 14:19
no ale zabawa! chore zabawy .. dręczyć by doprowadzić do samobójstwa???? głupie ,chore zabawy " strzelanie, mordowanie, bicie,itp. to też gry dla dzieci. Chore zabawy,chory kraj, im głupsze tym bardziej popularne???
a potem mamy dręczenie w życiu, morderstwa itp. gdzie jest cenzura??
dość przemocy...dość przemocy.....dość przemocy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ddwdew / 89.73.115.* / 2016-05-15 14:09
obawiam sie ze nie bedzie moralizatorska. ci którzy sie nie zgadzaą z taką filozofia migim japorzucą, ci co czerpiaprzyemnośc z takich zachowań w zyciu i będiz ich ta gra cieszyc nic nie dostrzegą.
gg1325 / 178.37.44.* / 2016-05-15 13:30

Pieniądze na dokończenie gry wyłożyło kilku tzw. aniołów biznesu,

czuli ci którzy doskonale wiedzą jakie metody stosowali u siebie, w Polsce doskonale managerowie wiedza jak umilić czas pracownikom mamy tu wielką kreatywność codziennie, tylko czy powinnyśmy to propagować ? ilu z graczy podejdzie do tego z żartem a ilu będzie czerpać wzorce? żałosne
Imperatyw / 83.31.212.* / 2016-05-15 23:12
Ha ha ! Kazdy zdrowo myślący bedzie podchodził do tego z żartem ! :) z drugiej stronę " korpo świnia " przyda sie spojrzeć na swoją prace z innej strony. Ja to bym zrobił grę - " jak zostac najwieksza swnia korpo świata" - ha ha pewnie nic bym nie zarobił bo to juz pracownicy korpo maja we krwi! Dzieki za grę - mam nadzieje, ze bedzie to instrument, który otworzy ludziom oczy i pokarze ze warto szanować drugiego. A tak na marginesie - podeśle link do gry moim współpracownikom.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
iko / 37.7.152.* / 2016-05-15 12:56
Nie tylko w korporacjach dręczy się pracowników.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy