Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dlaczego opłaca się rzucić pracę, by dostać 500 zł na dziecko? [KOMENTARZ]

Dlaczego opłaca się rzucić pracę, by dostać 500 zł na dziecko? [KOMENTARZ]

Wyświetlaj:
Księżyc / 79.173.28.* / 2016-02-12 14:31
Z życia wzięte: w Pierwszej rodzinie matka po urodzeniu dziecka nie poszła do pracy, bo godziny nie pasowały, bo za daleko, bo praca na zmiany, bo niezgodna z wykształceniem, bo inni mówią, że w firmie x nie warto pracować, bo mało płacą. W tym czasie siedziała w domu z dzieckiem, umilając sobie czas plotkami, facebookiem, pudelek.pl, kolorową prasą dla kobiet, zabawami, spotkaniami z koleżankami, wyjazdami do mamy na wieś, na działkę opalać się. Kasy brakowało ale to rodzice dorzucili, to dziadkowie, to mops, zasiłki itp. W związku z małymi dochodami skorzystają z 500+Druga rodzina: matka po urodzeniu dziecka prawie natychmiast wróciła do pracy, gdyż każdy grosz był im potrzebny, nie korzystali z pomocy mopsu, rodziców, dziadków, samodzielnie dorabiają się, oboje pracują, są zaradni w uczciwy sposób. Wnioski: Rodzina nr 2 to WG RZĄDU SZYDŁO EWIDENTNI FRAJERZY. Kto im tych głupstw do głowy włożył, że trzeba na siebie zarabiać, pracować na emerytury, b pracowitym i odpowiedzialnym. W związku z tym, że oboje pracują, nie dostaną 500+. HAHAHAHADobrze im tak. Niech wpajają dzieciom do głowy, że w PL warto być nierobem...Szydło, ty oszustko, zrobiliście 3 miliony dzieci, uczciwych rodziców w ch...a
silverdust / 178.43.49.* / 2016-02-12 17:23
weź lecz się na nogi bo na głowę już za późno...a w ogóle kto cię sponsoruje? bo o wychowywaniu dzieci i trudzie z tym związanym to ty bladego pojęcia nie masz...ale usta pełne frazesów...kobieta siedzi w domu i plotkuje...naprawdę? kto tak żyje? znam wiele mam - wszystkie łączą pracę zawodową z wychowywaniem dzieci, więc o kim ty piszesz? o jakimś procencie czy pięciu procentach? no i co? reszta ma nie dostać bo jest kilka procent tych co wydadzą niezgodnie z przeznaczeniem? nawet w najszczelniejszym systemie tego nie unikniesz...
zxz / 87.207.76.* / 2016-02-12 14:29
Tzw Kowalski jest mądrzejszy od autora tego "artykułu"
Polak 567 / 178.216.26.* / 2016-02-12 14:25
Artykuł na siłę. Czy ktoś chciałby tylko tylke mieć na utrzymanie 4 osób redaktorze? Ile takich rodzin jest w Polsce? Bardzo dobrze, że wejdzie 500+. Będzie normalnie. Jeszcze przyszły rok trzeba dopiąć, a później będzie z górki.
młodamama / 46.77.124.* / 2016-02-12 14:23
Artykuł ciekawy,ale chcę zwrócić uwagę, że zasiłek dla bezrobotnych należy się osobą zatrudnionym wcześniej minimum rok na umowę o pracę na pełny etat i jest wypłacany tylko 6 miesięcy !!! Brak tu trochę wiedzy. Podejrzewam że z zasiłkami też nie jest tak kolorowo jak tu piszą. Na pewno jak kobiety będą rezygnować z pracy to zwolni się praca dla tych, którzy chcą, muszą pracować i nie przysługują im żadne zasiłki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
arekpik / 46.229.156.* / 2016-02-12 14:15
Co za idiota główkował nad tymi wyliczeniami? Jeżeli rodzice nie chcą pracować bo będą kombinowali a nawet kradli (w Polsce to się mówi że będą zaradni) bez względu na system panujący. Jeżeli kobieta chce pracować, jeżeli praca dla niej to nie tylko pieniądze ale i bycie wśród ludzi, większe spełnienie to będzie pracowała jak najszybciej się da nawet gdyby mieli utracić prawo do pewnych świadczeń. Tego żadne idiotyczne wyliczenie nie pokaże.
warSawa / 83.142.193.* / 2016-02-12 14:21
nie idiota tylko normalny czlowiek wyliczył wady nowej ustawy 500+
Agajaga / 188.95.25.* / 2016-02-12 14:14
Witam wszystkich przeciwników i zwolenników.
Chcę zwrócić waszą uwagę na fakt, że autor tego artykułu potwornie natrudziła się aby uświadomić naród jak i gdzie może kombinować. Mało tego....przygotował profesjonalną prezentację w tym temacie aby obraz "kombinacji" był bardziej czytelny i zrozumiały dla wszystkich tych, którzy nie odkryli tego sposobu do tej pory.
No przecież wiadomo, że do takiej analizy potrzeba nie lada tęgiego umysłu i lat praktyki wraz z odpowiednim wykształceniem.
Gratuluję zatem autorowi tego czegoś, szumnie nazwanego artykułem, polotu...zastanawiam się tylko jaki cel mu przyświecał.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, przyznając się do tego, że po raz kolejny nie zawiodłam się na próżności i pustce intelektualnej naszego społeczeństwa.
Mario419 / 83.16.181.* / 2016-02-12 14:10
"Po wejściu w życie programu może się okazać, że sporo rodziców poprosi o obniżenie wynagrodzenia, by dostać pieniądze na dzieci." Czytam felietony Ogórka od jakiegoś czasu i widzę, że redaktor coraz bardziej mknie w kierunku totalnego upadku na głowę. Te "teorie" równają się temu, że jutro "teoretycznie" może wylądować ufo. Ręce opadają.
jajaqq / 91.244.230.* / 2016-02-12 14:08
Super. Rzucajcie pracę. Może dzięki temu ja ją dostanę. Mam dwoje dzieci. Chce pracować. Uczciwe zarabiać i płacić podatki... ale pracy brak
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mama dwójki / 83.27.231.* / 2016-02-12 14:04
Właściwie to chyba dobrze, jak matka będzie mogła zrezygnować z pracy. Dobrze przede wszystkim dla dzieci, a także dla matki szarpiącej się między pracą, dojazdem do pracy, obowiązkami domowymi oraz czasem potrzebnym do wychowywania dziecka. Mniej chętnych do pracy, to lepiej dla poszukujących pracy, a gorzej dla pracodawców.
Jak długo pismaki i eksperci szukać będą problemów w tym, że państwo chce wspomóc polskie rodziny mające więcej niż jedno dziecko?
Fauna13 / 31.63.169.* / 2016-02-12 14:04
No tak, ale co z emeryturą? mamusia pracować przez kilka lat nie będzie, składek nie będzie, Emerytura pewnie najniższa z możliwych, nowa podopieczna opieki społecznej...
A.475 / 188.146.75.* / 2016-02-12 13:59
no tak ! zapewne zrezygnuję z pracy żeby tułać się po urzędach i żebrać o zasiłki!! nie wspominając, że opisana sytuacja jest krótkotrwała zasiłek dla bezrobotnych wypłacany jest przez okres 6 mies i co dalej?
Księżyc / 79.173.28.* / 2016-02-12 13:55
ależ to było oczywiste od samego początku. Nie trzeba znać się na ekonomii, by wpaść na pomysł, że warto rzucić pracę. Drogą dedukcji, każdy minimalnie rozgarnięty człowiek do tego dojdzie. Państwo polskie straci podwójnie:wypłacając dodatkowe 500+ oraz uzyskując mniej wpłat do wora budżetowego. I dobrze. Niech Polacy kombinują, każdy orze jak może...
Ewka282 / 46.232.129.* / 2016-02-12 16:04
Brawo Księżyc mam nadzieję że ludzie ci nie uwierzą w te brednie!!!!! bo będą potem płakać. Brałeś pod uwagę to, że 500+ będzie przysługiwało za dochody za rok poprzedni? Chyba NIE!!!! Więc dalej namawiaj żeby rzucali pracę a przez pierwszy rok nie dostaną ani wypłaty ani 500+ . Pozdrawiam mądrych ludzi którzy myślą lepiej od ciebie.
rozwód / 195.47.201.* / 2016-02-12 13:53
Wystarczy fikcyjny rozwód - matka nie bedzie musiała rezygnować pracy a zasiłek na pierwsze dziecko otrzyma. Koszt rozwodu to 600 zł.
ratafia / 176.111.236.* / 2016-02-12 13:37
Szanowny autorze, skoro tak twierdzisz to rzuć robotę sam, po co pisać głupoty w które sam nie wierzysz.
Guss / 89.74.52.* / 2016-02-12 13:54
Zarabiam najnizsza krajowa1350 zl alimenty 500 zl Przekraczam prog o 125 zl Jesli dogadam sie np. z szefem i przejde na 3/4 etatu to otrzymam 500 zl Tracac z pensji zaledwie ok 340 zl Tak wiec na czysto jestem 160 zl do przodu i mam wiecej wolnego Przez co place nizsze podatki i skladki
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
silverdust / 178.43.49.* / 2016-02-12 17:29
z zapowiedzi rządu wynika, że alimenty nie będą wliczane do dochodu przy wypłacie 500+

Najnowsze wpisy