Forum Polityka, aktualnościKraj

Dlatego Donald Tusk nie będzie premierem

Dlatego Donald Tusk nie będzie premierem

Money.pl / 2011-09-24 08:05
Komentarze do wiadomości: Dlatego Donald Tusk nie będzie premierem.
Wyświetlaj:
adsenior / 195.13.38.* / 2011-09-25 14:07
Jest najgorszym premierem po 1989 roku, stworzył republikę kolesi. Dobro Polski i Polaków, ma głęboko w czterech literach.
putto / 178.37.70.* / 2011-09-25 12:54
i oczywiście zemsta i ponowne zawłaszczanie państwa i przekupywanie szabelek
oborowy / 79.185.100.* / 2011-09-25 01:48
Słuchaj głupcze. w pierwszej fali 300mld dlugu. w drugiej 500mld ???
a kto to spłaci ?? PO?? wyborcy PO ?? Nie ma sprawy mogą brać władzę.
Mieszkanka małego miasta / 94.40.48.* / 2011-09-25 01:40
Powinien zostać nadal premierem, gdyż każda inna osoba zmarnuje pierwsze dwa lata na zapoznanie się z zakresem działania. Premier Tusk sprawdził się w bardzo trudnych warunkach kryzysu, wypadku samolotu pod Smoleńskiem i po wielu klęskach żywiołowych. Był tam gdzie go potrzebowano, podejmował dobre decyzje, nie żałował pieniędzy na odszkodowania. Dlaczego więc nie miałby rządzić dalej?
O kryzysie mówią statystyki w kraju i na świecie.Tego się nie przypomina , tylko to się przezywa.Uważam, że hasło " Polska w budowie" jest prawdziwe i należy te wszystkie rozpoczęte i prowadzone budowy dokończyć pod kierownictwem obecnego Premiera.
Oszolomowaty / 79.255.114.* / 2011-09-25 12:44
"...Premier Tusk sprawdził się w bardzo trudnych warunkach kryzysu,
wypadku samolotu pod Smoleńskiem i po wielu klęskach
żywiołowych. Był tam gdzie go potrzebowano, podejmował dobre
decyzje, nie żałował pieniędzy na odszkodowania....." - ty chyba ironizujesz? Napisz, że sobie jaja robisz, bo czytając ten tekst miałem wrażenie, jakbym widział śpiącego dziadka, który po 4 latach usiadł na kiblu i wziął do poczytania GóWnianą a potem napisał to co tam wyczytał ... Jeśli tak nie jest to jesteś tym nieuleczalnym przypadkiem wpływu POmatrixu. Uważaj na gwałtowne ruchy głową aby ci się Tuskoprzyssawka od banki nie odczepiła ...
oborowy / 79.185.100.* / 2011-09-25 01:53
Jarosław rzadził tylko 15 miesięcy i zdążył z wszystkim sie zapoznać, rozpoznać i zadziałać.
tesa1959 / 2011-09-25 10:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

zadziałać.

jak???
Oszolomowaty / 79.255.114.* / 2011-09-25 12:37
Srak - odpowiem ci tak jak Tusk odpowiadał L.Kaczyńskiemu - choćby tak, ze Stokłosa , kulczyk , Krauze i inne POdobne im "PObyznesmeny" wygięli z kraju aż zaszumiało .... a o reszcie pisać mi się po prostu już nie chce POfanko ....
tesa1959 / 2011-09-25 12:38 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Kultura na miarę PiS, a argumentów zero.
Oszolomowaty / 79.255.114.* / 2011-09-25 13:03
Argument jest jedne i niepodważalny - działanie Kaczyńskiego wywołały ucieczkę największych złodziei z kraju - a to jest to co nam głównie obiecywał Kaczyński. Podejrzewam, że zza granicy to oni głównie sponsorowali ten cały medialny jazgot przeciwko jego działaniom jaki miał miejsce za jego rządów . Kultura na miare Tuska - "chcieć to sobie możesz " do prezydenta Polski.
tesa1959 / 2011-09-25 13:13 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jakie działania???
Mieszkanka małego miasta / 94.40.48.* / 2011-09-25 01:40
Powinien zostać nadal premierem, gdyż każda inna osoba zmarnuje pierwsze dwa lata na zapoznanie się z zakresem działania. Premier Tusk sprawdził się w bardzo trudnych warunkach kryzysu, wypadku samolotu pod Smoleńskiem i po wielu klęskach żywiołowych. Był tam gdzie go potrzebowano, podejmował dobre decyzje, nie żałował pieniędzy na odszkodowania. Dlaczego więc nie miałby rządzić dalej?
O kryzysie mówią statystyki w kraju i na świecie.Tego się nie przypomina , tylko to się przezywa.Uważam, że hasło " Polska w budowie" jest prawdziwe i należy te wszystkie rozpoczęte i prowadzone budowy dokończyć pod kierownictwem obecnego Premiera.
Mieszkanka małego miasta / 94.40.48.* / 2011-09-25 01:39
Powinien zostać nadal premierem, gdyż każda inna osoba zmarnuje pierwsze dwa lata na zapoznanie się z zakresem działania. Premier Tusk sprawdził się w bardzo trudnych warunkach kryzysu, wypadku samolotu pod Smoleńskiem i po wielu klęskach żywiołowych. Był tam gdzie go potrzebowano, podejmował dobre decyzje, nie żałował pieniędzy na odszkodowania. Dlaczego więc nie miałby rządzić dalej?
O kryzysie mówią statystyki w kraju i na świecie.Tego się nie przypomina , tylko to się przezywa.Uważam, że hasło " Polska w budowie" jest prawdziwe i należy te wszystkie rozpoczęte i prowadzone budowy dokończyć pod kierownictwem obecnego Premiera.
Max2 / 87.99.117.* / 2011-09-25 00:22
Nie przypominam sobie, żeby mnie ktoś przeprowadzał przez kryzys, natomiast świetnie przypominam sobie żałosne skrzyżowanie Papkina z Pinokiem, które przez trzy lata przekonywało mnie, że żadnego kryzysu w Polsce nie ma.
Ryszard w / 178.56.37.* / 2011-09-24 16:14
ciulu jeden, nie było zadnego kryzysu. zielona wyspa była- to wersja Rudego. Rzeczywistosc bjest inna , kryzys trwa cały czas i bedzie bardzoi zle
Triz / 2011-09-24 11:51 / Bywalec forum
Niestety wydaje się, że dalej będzie.
fragmenty listu / 83.4.101.* / 2011-09-24 11:50
W ramach kampanii wyborczej jeździ Pan po kraju i opowiada obywatelom, co zrobiliście i co zamierzacie zrobić dla ich dobra. Mam do Pana prośbę, niech pojedzie Pan do miejscowości Tokarnia w powiecie myślenickim i wyjaśni Pan mojej żonie i dzieciom, które tam przebywają dlaczego, nie mają już ojca i powie im, patrząc przy tym głęboko w oczy, że jest to moja wina, a wy zrobiliście wszystko dobrze, zgodnie z prawem oraz poczuciem sprawiedliwości społecznej. Pozdrawiam Pana i życzę dobrego samopoczucia z tego, co do tej pory zrobiliście dla obywateli tego kraju, szczególnie dla mnie i dla mojej rodziny. Dwójka moich wymienionych mogła się w ogóle nie urodzić i jak się szczęśliwie urodzili, to musieliśmy znowu walczyć o ich życie. Wygraliśmy obydwoje, ale ja przegrałem (...) z urzędnikami, którzy stworzyli system... "
"Również zapewniam Pana, że nie ma to nic wspólnego z toczącą się kampanią wyborczą, gdyż ja i żona byliśmy gorącymi zwolennikami Platformy Obywatelskiej zarówno w wyborach parlamentarnych, jak i prezydenckich i nawet samorządowych"
zxc12 / 79.191.146.* / 2011-09-24 08:08
Ponieważ musi spełnić swoje marzenie
Kandydować na prezydenta.
Raz mu się nie udało i wówczas rozpętał wojnę z PiS niszcząc koalicję POPiS
Indywidualne ambicje ponad wszystko
a Polska to koryto i piaskownica dla ......................................
dlaczego musimy to znosić??
tesa1959 / 2011-09-24 09:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Raz mu się nie udało i wówczas rozpętał wojnę z PiS niszcząc
koalicję POPiS

Wówczas nie było żadnej koalicji POPiS, a PiS Samoobrona, a udałoby się, gdyby nie debata tv ze śp. prezydentem, gdzie wykazał agresję, a Kaczyński spokój, czym zaskoczył wyborców i jeden i drugi [jeden agresją, drugi spokojem]. Pisz prawdę, a nie bazuj na tym, że młodzież tego nie pamięta, bo była wówczas w piaskownicy.
zxc12 / 79.191.146.* / 2011-09-24 09:27
przepraszam koalicji nie było , nie piszę artykułów więc moje komentarze pisane szybko Dziękuję za sprostowanie.
Chodziło mi o to że o koalicji POPiS mówiono b. dużo przed wyborami i była prawie pewna. po przegranej w wyborach prezydenckich Tusk był tak rozgoryczony porażką że nie potrafił dla dobra kraju pogodzić się z porażką.
Polska to nie boisko piłkarskie to nie powinna być zabawa
tesa1959 / 2011-09-24 09:37 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Tusk był tak rozgoryczony porażką że
nie potrafił dla dobra kraju pogodzić się z porażką.

Był rozgoryczony, ale w końcu pogodził się i odbudował swój wizerunek na tyle, że w 2007 roku wygrał, a niestety nerwówka, jaką wprowadził w nasze życie rząd PiS spowodowała, że ludzie zagłosowali inaczej po dymisji tego rządu. O czym świadczy dymisja, jeśli nie o nieudolności??? "Ja wysiadam" jak powiedział Pawlak płynąc Batorym do Ameryki. Jakoś czarno widzę naszą przyszłość niezależnie kto będzie rządził, bo i jedni i drudzy są "po jednych pieniądzach" tzn. żądza władzy i tyle.
mhfyutd / 195.74.79.* / 2011-09-24 11:56
ja sie nie denerwowałem. Nerwówkę robiły media przeciwne PISowi tzn GW, TVN, TOKFM, radio zet i inne. Wyniki ekonomiczne były lepsze niż teraz, kryzysu jeszcze nie było więć proszę napisz czym sie tak strasznie denerwowałaś?
tesa1959 / 2011-09-24 12:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

kryzysu jeszcze nie było więć proszę napisz czym
sie tak strasznie denerwowałaś?

Właśnie, kryzysu jeszcze nie było, a rząd co robił, aby zwiększyć rynek pracy chociażby??? Nic. W tym czasie najwięcej młodych ludzi po studiach wyjechało za zachód, głównie do Irlandii za pracą. Co rząd zrobił dla tych młodych po studiach??? Wszystkie oferty pracy były dla doświadczonych pracowników, a gdzie ten student miał zdobyć doświadczenie poza kasą w hipermarkecie??? To z mojego podwórka i dotyczyło moich dzieci. Syn przez pół roku nic nie mógł znaleźć, aż w końcu zatrudnił się w hipermarkecie na kierownika kas, bo pracował na kasie w Auchan w czasie studiów. To wymarzona praca dla mgr inż. chemii po Politechnice poznańskiej. Wyjechał do Irlandii, a wrócił po zmianie rządu i od razu [po miesiącu] dostał pracę rzeczoznawcy mniej więcej zgodnej z kwalifikacjami.
I co po wynikach ekonomicznych, jeżeli rząd nie potrafił tego wykorzystać i inwestować, a działał zachowawczo??? I nie mów mi, że dwa lata to za krótki okres, bo dwa lata miał na własne życzenie, gdyż z nikim nie potrafił się dogadać.
fhjhg;l / 195.74.79.* / 2011-09-24 21:32
to Balcerowicz z powodu OFE i zadłużenia (zegar długu) nie potrzebnie się zdenerwował? a czy syn podliczył już emeryturę od Rostowskiego? Dobrze że się wam nerwy w rodzinie poprawiły.
tesa1959 / 2011-09-24 21:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Czytaj ze zrozumieniem. ja nie chwale obecnego rządu, ale stwierdzam fakt, że miejsc pracy jest więcej niż było za PiS. A OFE to inna strona medalu, która mnie niesamowicie wkurza.
fhjhg;l / 195.74.79.* / 2011-09-24 23:23
a to ciekawe, miejsc pracy więcej tylko bezrobocie wzrosło bo te lenie niechcą pracować?
tesa1959 / 2011-09-24 23:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Bezrobocie wzrosło, ale i tak jest mniejsze niż za PiS.
Oszolomowaty / 79.255.114.* / 2011-09-25 12:58
POtrzasnij główka teraz bo ci się ewidentny błąd (albo celowe kłamstwo) gdzieś wkradł. Z tego co moja oszołomska banka pamięta to bezrobocie za PIS zmalało z 14, 9 (grudzień 2006) do 11,4 (grudzień). Teraz mamy około 13 procent. Według twej POwskiej logiki jest to na pewno mniej niż za PIS. Rozumiem, ze to logika Tukowych tłumaczeń tak na was wpływa?
tesa1959 / 2011-09-25 13:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
W październiku 2007 było bezrobocie na poziomie 11,3 proc., a w sierpniu 2011 - 11,6
http://www.stat.gov.pl/gus/5840_1446_PLK_HTML.htm
W czerwcu 2008 bezrobocie w Polsce wynosiło wg różnych źródeł 9,6% (GUS)
(październik 2009) stopa bezrobocia w Polsce wynosi 11% (dane Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i gdzie te Twoje 13 proc. ?
zxc12 / 79.191.146.* / 2011-09-24 09:48
Nerwówka ??? Kto tak drżał?? Czy społeczeństwo zdaje sobie sprawę jaka część pieniędzy z budżetu jest marnotrawiona w wyniku kolesiostwa korupcji itp? Przedsiębiorczość zastępowana kopertami. Według światowych organizacji jesteśmy w czołówce jeśli chodzi o korupcję. Czy nie należy z tym walczyć? Media nazwały to nerwówką , chaosem , Właściwa ocena sytuacji? Jak wyglądają informacje i co zawierają?
Modna adrenalina i szukanie sensacji nie mają nic wspólnego z fachowym i obiektywnym przekazem informacji
tesa1959 / 2011-09-24 09:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tak, nerwówka. Nie pamiętasz tych ciągłych kłótni w rządzie, w koalicji??? Ciągłe zmiany ministrów poprzedzone właśnie kłótniami???
Media nazwały to nerwówką , chaosem , Właściwa ocena sytuacji? Jak wyglądają
informacje i co zawierają?

Wyobraź sobie, że ani w 1 proc. nie sugeruje się oceną mediów, a swoimi odczuciami z tamtego okresu. Nie zawsze dobra pamięć jest dobra, a ja mam dobrą pamięć i nie są mi potrzebne jakiekolwiek sugestie teraz.
Przedsiębiorczość zastępowana kopertami.

Tego tak szybko nie da się wyplenić nikomu, bo ta jest spuścizna PRL i dopóki u władzy będzie ktokolwiek, kto już w tym czasie miał świadomość, korupcja będzie, co nie oznacza, że należy się w tej kwestii poddać.
Kto tak drżał??

Może nie drżał, ale wkurzał się ciągłymi awanturami w rządzie - np. ja. Pis może i coś zdziałało, ale bez prezesa, który jest dyktatorem i wszyscy siedzą mu pod pantoflem.
zxc12 / 79.191.146.* / 2011-09-24 10:08
Skąd wiedza na temat prezesa? czy nie z mediów?
Poczucie sprawiedliwości , praworządności itd było nieporównywalnie większe w czasach Ziobry. I wielu drżało a przetargi wyglądały nieco inaczej.
Ciemna masa społeczna nie wyłączając nikogo z nas ma dostęp do informacji bardzo ograniczony a właściwie żaden.
Skutkuje to takim światopoglądem jaki prezentuje przeciętny wyborca.
Roszczeniowy w stosunku do Państwa. Tworzymy im koryto. Osobiście jestem za Państwem prawa. Aby rozpocząć naprawę trzeba wykonac pierwszy krok i należy liczyć się z tym że nie będzie się to podobało świnkom przy korytku. Mając władze mają mozliwości odwracania kota ogonem i kształtowania światopoglądu ciemnej masy społecznej.
Życzę nam wszystkim rozumu
tesa1959 / 2011-09-24 11:48 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Skąd wiedza na temat prezesa? czy nie z mediów?

Tak, z mediów, ale głównie z transmisji, a nie przekazu typu "dziennik", "wiadomości" "fakty" itp. i z różnych mediów [wtedy jeszcze nawet z tv Trwam]. ja nie sugeruje się jednostkową opinią.
Roszczeniowy w stosunku do Państwa.

A skąd podstawa do roszczeń??? Czy przypadkiem nie z powodu obiecanek socjalnych PiS???
Tworzymy im koryto.

Jestem zdania, że należy to koryto zabrać wszystkim z czołówki, a każdej partii i głosować na ostatnie miejsca na listach, ale nie dla samego odcięcia, ale odpowiedzialnie, zasięgnąwszy informacji na temat tych kandydatów z ostatnich miejsc.
zxc12 / 79.191.146.* / 2011-09-24 12:30
Miejsce na liście nie ma znaczenia. W sytuacji jaką mamy do polityki garna się tylko i wyłącznie cwaniaki nieroby. Fachowcy i pożądani ludzie trzymają się od tego syfu z daleka widząc niemożliwość przebicia układów ,
Zacząć trzeba od początku czyli od uzdrowienia prawa i poczucia praworządności. Ryba psuje się od głowy.

Obietnice są na miarę potrzeb i wyborców a wyborcy , niestety zdecydowana większość nie powinna mieć prawa głosu z racji braku własnego światopoglądu i podatności na manipulacje. Z tego samego powodu dzieci nie mają praw wyborczych.
tesa1959 / 2011-09-24 12:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Zacząć trzeba od początku czyli od uzdrowienia prawa i poczucia
praworządności. Ryba psuje się od głowy.

A niby kto ma rozpocząć??? PiS??? PO??? SLD??? PSL???
niestety
zdecydowana większość nie powinna mieć prawa głosu z racji
braku własnego światopoglądu

czyli jednak przynależność do partii??? Można bez tego mieć swój światopogląd i ja mam taki, niestety nie pasujący do nikogo. Odmówisz mi prawa głosu???

Najnowsze wpisy