Forum Forum inwestycyjneFundusze

Do przewidujących

Do przewidujących

wojciara / 2007-12-05 12:07
Mam pytanie do tych co długo siedzą w funduszach, czy dobrym pomysłem jest zakup akcji gdzieś od marca przyszłego roku na fundusze akcyjne. Wiem że teraz są spadki, ale jak ktoś kiedyś powiedział że po nocy przychodzi dzien więc mam nadzieję że pomału skończą się spadki i zacznę coś zarabiać. Ale chcialbym znać opinię fachowców, a zwłaszcza w jaki fundusz inwestować. Inwestycja co najmniej na 3 lata wpłaty po 1500 zł miesięcznie
Wyświetlaj:
Jolanda / 88.220.188.* / 2007-12-10 17:17
Otwórz PAK-A w PEKAO SA co miesiąc inwestujesz po innej cenie .Super program systematycznego oszczędzania dowolne kwoty ja to mam.
miki3d / 2007-12-11 13:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tylko w mało super fundusze :(
GKSF / 2007-12-13 11:12 / Inwestor
Jeśli chcesz inwestować tylko przez trzy lata, to raczej pomyśl o czymś zachowawczym. Zdecydowanie radzę unikać "super ofert". Nic nie zastąpi własnej intuicji. @miki3d - coraz bardziej mnie zaciekawiasz funduszami hedgingowymi.
miki3d / 2007-12-13 11:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pracuję w firmie należącej do Pekao i jeszcze nigdy nikomu nie zaoferowałem Pioneera...
GKSF / 2007-12-13 12:31 / Inwestor
Zapomniałem się doczepić do dowolnych kwot. Ja w takim przypadku zawsze doliczam cenę obsługi. Dlaczego? Ano dlatego, że najczęściej cena obsługi jest pobierana w stosunku miesięcznym. Tak więc mała kwota co miesiąc minus opłaty co miesiąc = zdecydowanie mniejszy zysk niż duża kwota wrzucona na rynek w odpowiednim momencie (dokładniej na spadku).

Dlatego swój kapitał buduję na innych zasadach - mały na rachunku oszczędnosniowym, a po przekroczeniu progu krytycznego - inwestycja (pod warunkiem odpowiedniego stanu rynku). Tak więc w dniu dzisiejszym jest najlepszy czas aby zainwestować, bo jesteśmy w dołku. Nie ulegałem reklamom jeszcze parę miesięcy temu (w stylu 360% zysku w 2,5 roku), ponieważ ile więcej mógłbym na tym zarobić, skoro już jest spora górka?
wojtek1966 / 83.3.87.* / 2007-12-13 15:05
A Ty oczywiście zawsze trafiasz na dołku . Bez urazy ale to co wypisujesz jest po prostu bez sensu
GKSF / 2007-12-13 15:17 / Inwestor
Nie nie zawsze trafiam w dołku. Ale wolę wyczekiwać na dołek, niż kupować na górce. Zdecydowanie próbuję kierować się zasadą - jeśli coś już zarabia - na kupno tego może być za późno.
klubbe25 / 77.253.181.* / 2007-12-10 10:45
wpadnij na gg 3411914
jan kowalski / 2007-12-05 20:44 / Tysiącznik na forum
do marca sporo czasu, więc proponuję zająć się własna edukacją, śledzeniem i analizowaniem rynku funduszy. To wcale nie jest takie trudne, tym bardziej, że takie fora, jak to, mogą być bardzo pomocne. Dzisiaj proponowanie konkretnych działań jest wróżeniem z fusów i mogę Ci zagwarantować, że za kilka miesięcy będzie już dalece nieaktualne. Rozsądne i niezbyt agresywne inwestowanie mozna rozpocząć praktycznie w każdej chwili, a najlepsze dla początkujących wydają się być fundusze parasolowe.
Życzę powodzenia w inwestowaniu.
_Kahna_ / 2007-12-05 12:35 / portfel
ja tam nie wiem czemu się czepiacie, zakupiłam troszkę ponad miesiąc temu fundy akcyjne i jestem narazie cały czas do przodu, np przy zainwestowaniu kwoty 1000 zł na UI ME 2012 w ciągu 6 dni poszedł aż 29 zł do góry więc, przy większej kasie można było ładnie zarobić, i nadal idzie w góre. Mam tez jeszcze 3 inne fundy akcyjne i też sa na plusie od paru ladnych dni/tyg..
pozdrawiam
KK
zibiGO / 2007-12-10 15:22
Kahna napisz mi więcej o fundzie UI ME 2012.pozdr.dzięki.
_Kahna_ / 2007-12-10 16:08 / portfel
już odpisał kolega więc nie będę się rozpisywać, ale jak chcesz wiedzieć w co inwetują to wszystko jasno napisane jest na stronie uniona. Mam dwa fundy z tamtąd zobaczymy jak będzie szło :) uważam że ten fund ma przyszłość, zwłaszcza że nie inwestują tylko w budowlanke, czy hotelarstwo ale także gastronomia i ogolna turystyka.
w ostatnich czasach ( a nie bylo ciekawie) w ciągu tygodnia na 1000 zł mozna bylo zarobic 50 zl. uwazam ze to calkiem niezle...
jacekk_85 / 2007-12-10 15:57 / Bywalec forum
Zbyszek ja miałem UI ME2012, ale sprzedałem w dołku bo czarno widziałem notowanie giełdy. Uważam, że to bardzo dobry fundusz. Oto plusy jakie w nim widzę
1. jest w ofercie mbanku
2. jest stabilny jak na akcyjny, bardzo mało tracił w okresie spadków w odróżnieniu to innych polskich akcyjnych
3. przynosi ładne zyski w stosunku do spadków
4. Union sprawnie działa. Zakup i odkupienie wg terminów na stronach mbanku bez żadnych opóznien i manipulacji

Jeżeli sytuacja się bardziej na świecie ustabilizuje zamierzam wrócić do niego z większa kasą.

pozdrawiam
zibiGO / 2007-12-10 16:29
Jacekk_85 gdzie najlepiej przesledzić jego wykresik historyczny?pozdr i dzieki.
jacekk_85 / 2007-12-10 17:07 / Bywalec forum
na money.pl można
kwosch / 2007-12-05 12:13
tego nikt nie wie jak bedzie po Nowym Roku, w/g mnie powinno byc w miare ok, posiadam Skarbiec parasolowy i PKO parasol, wiec tak bardzo sie nie obawaim gdyz w kazdej chwili moge robic przeniesienie na bezpieczny fund bez placenia podatku belki
michu78 / 79.184.46.* / 2007-12-05 22:07
Możesz coś napisać o PKO parasolowym. Zamierzam w niego wejść za pare dni. Widziałem notowania - świetne.
kwosch / 2007-12-10 08:40
na tej stronie mozesz sprawdzic i dowiedziec sie wiecej na teamt PKO parasola
http://www.pkotfi.pl/. mysle ze ten parasol ma przyszłość i całkiej niezle radzi sobie w czasie korekty
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy