Forum Polityka, aktualnościKraj

Do USA bez wiz - na próbę

Do USA bez wiz - na próbę

Money.pl / 2006-05-18 16:09
Komentarze do wiadomości: Do USA bez wiz - na próbę.
Wyświetlaj:
LuBiAnA*** / 46.169.88.* / 2014-10-24 22:59
bylam juz w USA jest o niebo lepiej niz w Polsce jest latwiej o prace,ogolnie jest lepiej czekam z niecierpliwoscia az wiza zostanie zniesiona.A prawo wyjazdu powinien miec kazdy kto chce zarobic i uczymac rodzine a nie rzebrac na ulicy bo to glopie.
Kora / 83.19.99.* / 2006-06-01 11:42
wiz do USA nie powinno być wogóle racja że tu w tej głupiej Polsce to tylko politycy sie dorabiają a niższe społeczeństwo to na bruk a jak nie masz kasy to pod most. A politycy boją się że jak większość Polaków zacznie wyjeżdzać to kto za nich będzie płacił podatki i kto na nich będzie głosował. Ale mamy w tej Polsce głupi rząd, który myśli tylko o tym jak napełnić sobie kieszenie
George / 83.25.223.* / 2006-05-23 10:02
A może jest to element przygotowania do wojny z Iranem? Warto mieć gotowego do poświęceń sojusznika za tak niewielką cenę.
big L. / 87.99.33.* / 2006-05-19 21:23
hihihi, no to sobie pojedziemy... może się czegoś dorobię, bo w polsce poza garbem, to raczej ciężko coś osiągnąć...
Krzysztofie, polakiem to ja też jestem i się nie wstydzę, ale patriota ze mnie taki: tam ojczyzna moja gdzie chleb...:-)
Panie prezydencie Kaczyński, bardzo Pana lubię, ale pozwolę sobie przypomnieć Pańskie słowa, których zapewne się już Pan nieraz wstydził. Ja dedykuje je Polsce: "spieprzaj dziadu!" hihihi...
Hazardzista / 83.30.2.* / 2006-05-18 16:09
Pieprzenie kotka za pomocą młotka. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że zniesienie przez USA wiz dla Polaków nie nastąpi wcześniej niż gdy dolar będzie kosztował poniżej 1 PLN
Aloha / 72.130.227.* / 2006-10-23 05:08
Masz racje, i to przyjdze. $ pujdzie w (-); to bylo przepowiadane w latach 60-tych... i wszystko na razie sie sprawdza. Euro, wojny itd itd. W Polsce bedzie lepiej jak w usa. Co do mnie... Muj kraj juz dawno nie istnieje... tyle ze wladam kilkoma jezykami. Zylam tez w Polsce. Piekny kraj... ludzie ruzni; wiekszosc patrzy by tylko kogos "wycyckac", to nie moje slowo. Nauczylam sie tego wyrazu od polki, dla kturej z calego serca w USA bedac pomagalam... wzielam ja z ulicy w 6 mies. ciazy. (Bo zaszla w ciaze z amerykaninem by tu zostac, to dowiedzialam sie puzniej...) Zalatwilam jej karte i zasilek spoleczny . Mieszkala u mnie za darmo... spedzilam dnie i noce w szpitalu i przy porodzie. Podziekowanie... okradla mnie , obgadala i wysmiala, ze dalam sie "wycyckac"... Polacy mysla, ze gdy ktos im pomaga od serca, to on jest glupi a oni sa chytre. Moze i maja racje! Dlatego tak ciezko dla nich z wizami. I dlatego W Polsce bedzie lepiej, jak w USA, gdy wszyscy tacy ludzie co patrza by kogos "wycyckac" po prostu opuszcza Polske... A ludzie z sercem w innycha krajach juz znaja ta polska "chytrosc". Co bedzie gdy zniosa wize? Czy pamietacie wedruwke Rumunuw ? po Polsce..... Strach bedzie mieszkac w USA. Bo PRAWIE kazdy przyjezdny bedzie patrzec by kogos "WYCYCKAC".
Po ciezkiej pracy 30 lat, w kraju co mieszkam, jestem chora na raka, trace oszczednosci, mieszkanie itd itd. jestem za mloda na pensje, ale nie calkowicie ulomna by wyjsc na ciezko zarobiona pensje spoleczna... na ktura placilam, ale ktura w tym kraju tez bankrutuje... bo kazdy co przy korytku okrada... Wlasciwie to nie kraj, tylko ludzie co go psuja. To samo w wiekszosci krajuw; z wyjatkiem 2, moze 3, na naszej kuli ziemskej....
Porada... temu jest dobrze kto ma zdrowie, pracuje, bo praca sprawia przyjemnosc, pomaga innym od serca i inni pomagaja dla niego... Utopia... jeszcze tego nie widzialam....
( bledy - nie mam polskiego alfabetu)
coperek / 83.29.33.* / 2006-05-18 16:57
zniosą :)
To wyjade na wieczne wakacje, a do polskiego fiskusa będe przysłał kartki z życzeniami "zgińcie pod tymi paierami"
jliber / 82.210.134.* / 2006-05-18 17:53
No fakt że łatwiej niż w stanach pracy nigdzie chyba łatwiej nie jest znaleźć, łatwiej nawet niż w anglii czy irlandii, ale z drugiej strony to juz daleki skok, duzo wieksze odlaczenie od rodziny.
Krzysztof / 83.18.243.* / 2006-05-18 22:16
Jestem Polakiem i się tego nie wstydze ale zbyt wielu Polaków nie przynosi na chluby i to jest też smutny fakt.
Justysia / 70.23.202.* / 2007-03-02 04:49
Wizy dla Polaków powinny być zniesione, i nie ma ku temu żadnych przeciwstawień. Jeszcze kilka lat temu można by było obawiać się masowego wyjazdu ludzi z Polski do USA, jakiego baliśmy się przed otwarciem UE. Teraz, zarówno Polacy jaki i Amerykanie mogą być spokojni, że nic takiego się nie stanie. Ten kto miał wyjechać w celach zarobkowych, już dawno pracuje gdzieś w Europie. Zresztą, tam też bardziej się to opłaca. Do Stanów pojada Tylko Ci którzy mają tam rodzinę, bądź znajomych i chcą ich odwiedzić. A na stałe wybiorą się tylko Ci którzy na to od dawna zasługują. Tj. żony lub mężowie osób posiadających zielone karty. Ja mieszkam z rodzicami i studiuje w USA , a mój chłopak nie może mnie nawet odwiedzić.! Dlaczego musze wybierać między dobrą edukacja a byciem szczęśliwą? I czy to jest sprawiedliwe?
Justysia / 70.23.202.* / 2007-03-02 05:01
Zapomnialam dodać że mieszkalam i pracowalam przez pół roku także w Londynie. Mi osobiscie pracowało się tam znacznie lepiej niż w NY. Miałam dużo wyższe stanowisko i prawie 2 razy większe wynagrodzenie. Jedyne z czym miałam problem to szkoła do jakiej tu mogłam zapisać sie bez problemu.

Najnowsze wpisy