Forum Forum dla firmKadry

dofinansowanie do studiów podyplomowych

dofinansowanie do studiów podyplomowych

lima / 2011-06-15 14:15
znalazłam kierunek studiów podyplomowych, który podniósłby moje kwalifikacje w pracy, czy mogę się starać w mojej firmie o dofinansowanie? czy mam napisać jakieś specjalny wniosek? jak powinno się to odbyć?
Wyświetlaj:
szklarek / 2011-06-15 20:02
Oczywiście, że można. Wystarczy wniosek, podanie z podaniem rodzaju, miejsca, planowanego czasu studiów i rzeczywistej odpłatności.
Nie ma tu odgórnych zaleceń, gdyż to nie pracodawca na te studia wysyła. Gdyby on wysyłał- całość sytuacji reguluje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 12 października 1993 r. w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych.
Generalnie chodzi o umowę z pracodawcą, konsekwencje przerwania studiów, zasady i powody zwrotu dofinansowania, lojalka na pracę przez jakiś czas po zakończeniu studiów.

Możliwe, że w ślad za Pani podaniem, pojawi się oferta pracodawcy spisania jednak umowy wzorowanej na ww rozporządzeniu tzn. dofinansowania, ale pod pewnymi warunkami. Wtedy warto się dobrze zastanowić, bo to jednak cyrograf.

Ps. wyrokiem TK akt ten uznano za uchylony w zakresie form pozaszkolnych dokształcania i te kwestie reguluje nowe rozporządzenie. Studia- po staremu;


http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/rozporzadzenie;ministra;edukacji;narodowej;oraz,dziennik,ustaw,1993,103,472.html
lima / 2011-06-16 09:31
a czy wysokość dofinansowania zależy od mojego pracodawcy, czy jest to może jakoś odgórnie ustalone?
szklarek / 2011-06-16 10:49
Nie jest ustalone, bo to Pani inicjatywa. Ma pełną w tym dowolność. Po prostu może też odmówić prośbie. Jeśli jednak spiszecie jakieś porozumienie- proszę negocjować by dofinansowanie było jak najwyższe. Siłą rzeczy w zamian rozsądny pracodawca będzie wymagał szerszej lojalki, liczniejszych obwarowań.

To trochę jak z kredytem mieszkaniowym w banku- proszę ocenić ile lat jest w stanie go Pani 'spłacać', i czy jest w stanie Pani w razie czego mieszkanie stracić....
lima / 2011-06-16 12:55
w takim wypadku, muszę przygotować się psychicznie do negocjacji, dziękuję za podpowiedzi

Najnowsze wpisy