Forum Forum inwestycyjneFundusze

Dom Maklerski BZWBK i fundusze ...

Dom Maklerski BZWBK i fundusze ...

tomaszc / 2007-09-12 15:25
Witam, może ktoś z Was ma otwarty rachunek maklerski w DM BZWBK i będzie mi w stanie odpowiedzieć na moje pytanie, chodzi o to czy posiadając rachunek maklerski w BZWBK można inwestować w inne fundusze inwestycyjne niż Arka? Próbowałem sie dowiedzieć telefonicznie w zespole dyspozycji telefonicznej, ale dostałem sprzeczne informacje (jedna osoba nie brzmiała za bardzo wiarygodnie więc zadzwonilem drugi raz) probowałem sie także dowiedzieć mailowo, ale nikt mi nie odpowiedział. Jeżeli DM BZWBK nie oferuje możliwości inwestowania w inne fundusze poza Arką to może ktoś mógłby mi polecić jakiś dom maklerski, w którym można inwestować we wszystkie fundusze, albo przynajmniej w większość?
Z góry dziękuje za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
Tomasz.
Wyświetlaj:
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-13 11:27
Zazwyczaj w rachunku maklerskim masz pokazane wszystkie opcej nabyć - jesli jest tam tylko Arka, to trzeba poszukać innego dojścia. Są 2 opcje:
- dla samodzielnych (zwłaszcza z kwotami poniżej 100 tys.) polecam Sumermarket FI Mbanku, tudzież jakieś inne biuro maklerskie (choćby Bossa).
- dla zamożnych (od 100K) polecam Xelion, DB, CitiGold - tam dostaniesz dobrą usługę doradczą i dostęp do nawet kilkuset funduszy.
tomaszc / 2007-09-13 15:16
Dzieki za obszerną informacje ... ja nie mam tam jeszcze rachunku maklerskiego i dlatego nie wiem czy można inwestować w inne niż Arka czy nie, zamierzam tam założyć rachunek maklerski, bo konto też mam w BZWBK ale to właśnie w dużej mierze zależy od tego czy monopolizują tam Arke czy nie, Arka też jest chyba dobra ... ale jeszcze lepiej jest mieć wybór :) Dzwoniłem do gościa który zajmuje sie w Krakowie zakładaniem rachónkow maklerskich w DM BZWBK i wyobrażacie sobie że nie wiedział czy można inwestować w inne fundusze niż Arka ? powiedział mi że zadzwoni do Ponania do maklerów i sie dowie i żebym mu napisał maila w tej sprawie, tylko miał pecha bo maila to ja już mu wcześniej napisałem i nie odpowiadał. Zamiast mnie zachęcać to coraz bardziej mnie zniechęcają do siebie.
O Supermarkecie FI MBanku właśnie niedawno sie dowiedziałem, tylko że tam koleżance zlecenia wykonują sie kilka dni, oczywiscie to nie ma większego znaczenia ... ale mnie osobiscie by to denerwowało :) także wolał bym rachunek żeby mieć możliwość zainwestowania w akcje (jeżeli kiedyś giełda wstanie :)

Jeszcze raz dzieki za informacje
Pozdrawiam
Tomasz
Trade / 2007-09-12 16:14 / Bywalec forum
Po pierwsze aby kupić fundusze arka to nie musi pan otwierać rachunku maklerskiego tylko rejestr arka w wszystkich placówkach bzw bk.
Otwierając rejestr w Bz wbk ma pan dostęp tylko do funduszy Arka.
Jeżeli chodzi o supermarkety funduszy to większość poleca Mbank (BRAK ARKI) ,Aegon ,strefa zysku czy też Deutsche bank w którym mamy dostęp do ponad 400 funduszy.
tomaszc / 2007-09-12 16:20
Dziękuje bardzo za zainteresowanie, jednak nie zrozumieliśmy sie ... chodzi właśnie nie o Arke, tylko o możliwość inwestowania w inne fundusze co przez rejestr Arki napewno nie jest dostępne, ale czy przez rachunek maklerski w DM BZWBK jest możliwe ?
Trade / 2007-09-12 16:29 / Bywalec forum
Mając rachunek maklerski może pan kupować akcje spółek czy też niektóre certyfikaty. Jeżeli zależy panu na Arce (oczywiście polecam) i chce pan dostęp jeszcze do inny funduszy to może to być Aegon czy też strefa zysku.
Trade / 2007-09-12 16:19 / Bywalec forum
Przepraszam w Deutsche bank ma pan dostęp do 58 funduszy natomiast do 400 funduszy ma pan tylko notowania.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy