Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Doniesienia z USA ogromnym wsparciem dla rynków

Doniesienia z USA ogromnym wsparciem dla rynków

Wyświetlaj:
BBart / 194.88.158.* / 2009-07-15 21:05
Jakkolwiek uważam, że ostatnie trzy dni są absolutnie oderwane od rzeczywistości i w średnim terminie obowiązuje trend spadkowy, niemniej jednak z rynkiem się nie wygra, a w krótkim terminie byki dominują. Właśnie skończyłem analizę futów na WIG20. MACD dzienny wygenerował zdecydowany sygnał kupna w obszarze wyprzedania. Kurs futów w ciągu trzech dni przebił wszystkie średnie średnio i krótkoterminowe i jest od włos od przebicia średniej rocznej ważonej (365 sesji), co da silny sygnał kupna w długim terminie.

Na wykresie świecowym uformowała się formacja trzech białych żołnierzy wzmocniona lukami, wzrostem LOP oraz dodatkowo spadkiem dolara i obroną 60$ na ropie.

ADX jest poniżej 20, ale nie spada i jeszcze 2-3 dni zwyżek spowodują jego wzrost.

USA raczej zakończą na plusie i wzrost futów na amerykańskie indeksy z rana może się przełożyć na kolejną lukę hossy i sforsowanie z marszu bariery 1930 pkt oraz pokonanie średniej, o której wspominałem (aktualnie 1931,54). Jednocześnie zanegowalibyśmy tym samym świecę z pamiętnego 22.06.2009

Ja biorę L po 1932 ze stopem 25 pkt na kontrakt. Uważam, że przy takich sygnałach i powszechnej euforii możemy dojechać pod lokalny szczyt na 2048 i powalczyć o wybicie. Ale nowa hossa się z tego nie zrobi i w tych okolicach przekręcę się na S, bo będzie nas czekało na pewno testowanie lutowych dołków. Wtedy również wezmę L na USD, bo jak dla mnie ma potencjał co najmniej na 3,5 zł (a najprawdopodobniej na 3,9).
max303 / 2009-07-15 17:39 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
USA: Spadły zapasy ropy
PAP
Puls Biznesu, pb.pl,15.07.2009 17:17
Czytaj komentarze (0)
Zobacz na forum ()
4038d0b0-230a-4eab-a334-310fc4006b04
Zapasy ropy naftowej w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 2,81 mln baryłek, czyli o 0,81
proc., do 344,5 mln baryłek - poinformował w środę amerykański Departament Energii
(DoE).

Analitycy spodziewali się spadku zapasów ropy o 2,1 mln baryłek.

DoE podał też, że zapasy benzyny wzrosły w tym czasie o 1,4 mln baryłek, czyli o 0,67
proc., do 214,6 mln baryłek.
Reklama:


Analitycy spodziewali się wzrostu zapasów benzyny o 0,875 mln baryłek.

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły o 0,553 mln baryłek, czyli o
0,35 proc., do 159,3 mln baryłek - podał DoE.

Analitycy spodziewali się wzrostu rezerw paliw destylowanych o 2 mln baryłek

anale mylą się tak jak forumowe pośmiewisko o nicku kenuś czy jakoś tak
(:-))))))))))))))))
Niknejm / 2009-07-15 17:44 / Zatwardziały hobbysta giełdowy
Bez przesady.
Rozbieżności wcale nie są takie duze.
Tak się składa, że miałem w przeszłości do czynienia z forecastingiem. I podstawowa prawda jest taka, że 'prognoza w 99,9% przypadków będzie nietrafiona; ważne by była w miarę blisko wartości rzeczywistej i nieobciążona błędem systematycznym'.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy