Forum Forum nieruchomościRemont

Doświetlacze piwniczne?

Doświetlacze piwniczne?

Karol PP / 46.134.150.* / 2013-04-22 08:53
Witam, nie znalazłem jeszcze takiego tematu, więc pozwalam sobie założyć nowy wątek. Chciałbym dowiedzieć się, czy może ktoś z was forumowicze kupował kiedyś lub montował takie coś jak doświetlacze okien do piwnicy? W budynku mojej firmy jest całkiem spore podziemie, niestety ciemne i słabo zagospodarowane, ale ma spory potencjał i nadaje się, żeby tam zrobić pomieszczenia użytkowe. Zależy mi jednak żeby wpuścić tam światło dzienne, a nie tylko sztuczne, jak „w piwnicy” właśnie. Budynek jest tak zbudowany, że okna muszą być niestety pod ziemią. Dodatkowo dokoła jest parking i jeżdżą samochody, więc zastanawiam się czy w ogóle jakiś doświetlacz to wytrzyma… Będę wdzięczny za każde info w temacie
Wyświetlaj:
Karol PP / 5.184.76.* / 2013-05-15 10:05
Sam montowałeś mówisz? Czyli to chyba nie jest jakieś skomplikowane? Bo już liczyłem koszty grupy fachowców do robocizny. A jak z odprowadzeniem wody? Faktycznie mają sporą ofertę, nie bardzo wiem jak szukać odpowiedniego modelu
klimek601 / 31.61.131.* / 2013-05-16 08:44
A tak, sam, bo to bardzo proste. Wiertarka wystarczy, kołki są i już. Doświetlacze najczęściej mają rurę odprowadzającą wodę z możliwością podłączenia do kanalizacji, także luz. Ruszt mocny i gęsty, antywłamaniowy, nawet liście tam nie wpadną. Skontaktuj się bezpośrednio, jak ja kupowałem to pomogli mi w dopasowaniu odpowiedniego systemu
klimek601 / 31.62.191.* / 2013-05-10 08:19
w temacie doświatlaczy co nieco wiem, bo sam montowałem takowe u siebie w domu. Według mnie bardzo dobre rozwiązanie, pozwala ze zwykłej piwnicy zrobić całkiem przytulne pomieszczenie, więc myślę że i do firmy się nada. Grunt tylko żeby zainwestować w dobrych producentów, bo takie rzeczy słabo wykonane zaraz popękają no i mało która krata wytrzyma samochody. Ale wiem, że w sklepie aquatio w którym kupowałem na pewno mieli taką ofertę
tlusty_paczek / 2013-04-22 13:50
samo w sobie skoro okna sa pod ziemia to przecież jak coś jest pod ziemia to niema prawa dostarczać światła słonecznego:) a tak serio bez zartwo to musisz chyba szukać na forum budowlanym bądź konstrukcyjnym żeby uzyskać jakieś informacje

Najnowsze wpisy