Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Dotacja na otwarcie firmy czy otworzenie firmy i staranie się na dotację?

Dotacja na otwarcie firmy czy otworzenie firmy i staranie się na dotację?

boo / 87.207.254.* / 2011-07-29 21:19
Witam Wszystkich bardzo serdecznie ;)
Przepraszam, że was będę was męczyć, ale od kilku dni nie mogę spać i myślę tylko o swoim pomyśle.
Jestem tegorocznym maturzystą, nie mam żadnej wiedzy o zakładaniu własnego przedsiębiorstwa. W szkole na PP wszystko jest bardzo okrojone i ciężko się nauczyć przydatnych rzeczy który teraz mógłbym wykorzystać.
Mam pomysł, dzięki któremu urzędy, lotniska, prywatne firmy mógłby przekazywać swoją treść w jeszcze bardziej atrakcyjny sposób do mas/mieszkańców/klientów.
Pomysł jest. Jak to się mówi "pomysł to połowa sukcesu"
Jak wspominałem jestem maturzystą, młodym człowiekiem bez gorsza.
Czy aby starać się o dotację z unii europejskiej czy z urzędu miasta trzeba mieć już firmę? Czy działa to w taki sposób, że po zdobyciu tej gotówki mogę wtedy otworzyć działalność??
Na razie mam tylko zarys pomysłu... nie mam jeszcze biznesplanu czy analizy rynku...
Czy dzięki faq mogę się wszystkiego dowiedzieć o założeniu firmy czy lepiej by było udać się na kurs??
Jak na razie nie mam żadnych współpracowników, jestem tylko Ja i moja głowa z pomysłem. Nie da się chyba prowadzić firmy w pojedynkę.
Zależy mi na realizacji tego projektu, bo jak wspominałem jestem wręcz pewien, ze sporo osób czy instytucji było by tym zainteresowanym.

Najnowsze wpisy