Forum Forum prawneCywilne

dowód rejestracyjny a zmiana tablic

dowód rejestracyjny a zmiana tablic

25filip / 2013-05-20 10:19
Posiadam w samochodzie jeszcze stare tablice tzw. czarne. W tym roku bede musiał wymienic dowod rejestracyjny ze wzgledu na brak miejsca na pieczatki przegladu. Czy w takiej sytuacji musze wyrobic nowe tablice czy nie? Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Hero313 / 217.67.201.* / 2015-12-08 14:56
Witam,

mam trochę inną lecz podobną sytuację. Rok temu kupiłem auto z 84r, które od tego czasu zaliczyło 2 właścicieli. Ja jestem trzecim. Poprzedni właściciel nie rejestrował auta lecz zachował umowę z pierwszym a potem odsprzedał auto mi.Posiadam ciągłość umów ale kończy mi sie miejsce w dowodzie rejestracyjnym na pieczątki. Problem polega na tym, że auto posiada czarne tablice, które chciałbym zostawić w aucie. I tu nasuwa sie moje pytanie: Czy moge wyrobić nowy dowód rejestracyjny i zachować czarne tablice?
mietek_23 / 2013-06-07 11:49
W przypadku wnioskowania o wymianę dowodu rejestracyjnego, w którym zabrakło miejsca na wpisy kolejnych terminów okresowych badań technicznych pojazdu w sytuacji, gdy stan dotychczasowego dowodu pozwala na zawarcie w nim informacji o złożeniu przez klienta wniosku o wymianę tego dokumentu (oceny dokumentu dokonują pracownicy Urzędu) pobierana jest opłata:

w wysokości 54,50 zł (w tym opłata komunikacyjna 54,00 zł oraz opłata ewidencyjna 0,50 zł) za druk nowego dowodu rejestracyjnego.

W przypadku starych (czarnych tablic) nie jest konieczna ich wymiana (pod warunkiem ze nie sa zniszczone i sa czytelne)
oonnaa / 2013-05-20 12:15
ja ja wymienialem dowod w takim samym przypadku jak ty, nie majac miejsca w dowodzie to nei musialem wymieniac tablic jesli nie byly zniszczone. Wymiana tablic wiaze sie chyba z przerejestrowaniem samochodu tak mi sie wydaje
Ojciec12 / 2013-05-20 13:53
Wydaje mi się że jest tak jak napisał przedmówca, że nie trzeba wymieniac tablic. Ale najlepiej spytać się w urzędzie!!
beniaa / 2013-05-20 14:24
nie tyle w urzedzie co wwydziale komunikacji w starostwie powiatowym np :) owszem mzoesz sobei zmienic tablice na nwoe ale wiaze sie to z przerejestrowaniem i oplaceniem wszystkich oplat

Najnowsze wpisy