Forum Forum inwestycyjneSpółki

DROZAPOL -JESZCZE NIE KUPIłEś ???

DROZAPOL -JESZCZE NIE KUPIłEś ???

skomentuj
Analityk111 / 83.23.185.* / 2007-10-10 10:26
Spółka rozwija się w sposób znaczący od dawna.Wzrost sprzedaży to zasługa nie tylko korzystnej koniunktury, ale i efektów rozbudowy sieci sprzedaży Drozapolu. Jeszcze pod koniec 2004 r. składała się ona z trzech punktów: centrali w Bydgoszczy i placówkach w Ujściu i Krakowie.

Teraz działa 16 oddziałów i przedstawicielstw.Uruchomiła centrum sprzedaży w Ostrowcu świetokrzyskim, gdzie spółka ma już chyba dwie-trzy linie do cięcia blach.

Nawiązała współpracę z firmą Alpos, wchodząc ze sprzedażą do krajów ościennych, jak również zwiększając sprzedaż na praktycznie rozwojowym rynku Czech, Słowacji, Ukrainy, a także ostatnio weszła do Niemiec. Wszystkie te działania, jak również koniunktura na rynku stali, spowodowały WZROST SPRZEDAŻY I ZYSKÓW.

Zysk , po dołku w 2005r, kiedy spadł do minus 600 tysięcy, a cena Drozka znalazła się na poziomie 2,50zł, do 4,4 mln za 2006r. Jednocześnie sprzedaż wzrosła ze średniej w latach 2002-2005 w wysokości 75 mln do 150 mln w roku 2006 /nawiązanie współpracy z firma ALPOS/!!!

W tym szykuje się kolejny skok sprzedażowy na poziomie 280-320 mln. Zysk - ponieważ Drozapol środki z emisji przeznaczył na zapasy, które pod koniec 2006 r. przekroczyły 50 mln /kupione po zdecydowanie niższych cenach niż obecnie/ - można szacować na ok 14-16 mln za cały rok, i to raczej przedział minimum.

Dlaczego minimum? Dlatego, że flnalizacja przejęcia czy bliskiej współpracy pomiędzy Drozapolem a TM STEELE zaowocuje kolejnym wzrostem sieci sprzedaży - PONAD DWUKROTNYM !!! Do tego sieci te się uzupełniają pokrywając praktycznie CAŁY KRAJ - co spowoduje kolejny SKOK SPRZEDAŻY - I TO PRODUKTÓW OBU SPÓŁEK !!!

Przypomnijcie sobie skok sprzedaży po nawiązaniu współpracy z firmą ALPOS - dzis będzie TO SAMO !!! A nie zapominajmy, że Drozapol prowadzi rozmowy połączeniowe jeszcze z dwoma spółkami - co zakładał w planach rozwoju na lata 2006-2008. Przewidywał w nich połaczenie z 4 spółkami o obrotach / wtedy/ rzędu 60 do 600 mln i zyskach na poziomie 4 do 20 mln każdy. Jeden z projektów nie wypalił /Stalexport/, ale due diligens spółki tez nie pozostało bez echa w sprzedaży Drozapolu. Finalizacji drugiego projektu jesteśmy świadkami dziś - przejęcie bądź bliska współpraca z TM STEELe staje się niedługo faktem...

Co to oznacza dla tych spółek? Starałem sie nadmienić wyżej. Sprzedaż Drozapolu rośnie w wielu płaszczyznach, których udaje że nie widzi wielu niedowiarków, po cichu skupując akcje spółki. Pozdro dla wytrwałych. Podtrzymuję swoje zalecenie - kupuj, jeśli możesz, o cenie nie wspomne, bo i tak nie uwierzycie.
Wyświetlaj:
Analityk111 / 83.4.145.* / 2007-10-16 16:26
Drozapol-Profil: przejęcie TM Steel do końca roku
Źródło: www.puds.pl (Jacek Szczepanik) 2007-10-15 08:35
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się 12 października, by bydgoska spółka Drozapol-Profil SA przejęła większościowy pakiet chorzowskiej firmy TM Steel Sp. z o.o. - Transakcję sfinalizujemy do końca tego roku - zapowiada Wojciech Rybka, prezes zarządu Drozapolu.

Drozapol-Profil SA jest jedną z największych w Polsce firm, które handlują wyrobami hutniczymi. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od grudnia 2004 roku.

TM Steel sp. z o.o. powstała w 1992 roku i początkowo była eksporterem polskich stali jakościowych, w szczególności odkuwek ze stali narzędziowych. Zajmowała się też dostawą żelazostopów, a nieco później sprzedażą złomu stalowego do polskich hut. Firma ma oddziały w Warszawie, Oświęcimiu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Chorzowie i Radymnie. W Ostrowcu Świętokrzyskim TM Steel ma Zakład Konstrukcji Stalowych, specjalizujący się w produkcji urządzeń dla przemysłu.

Już w połowie czerwca Drozapol poinformował, że podpisał list intencyjny o objęciu większościowego pakietu firmy-dystrybutora stali, ale jej nazwę utrzymywał w tajemnicy. Bydgoska spółka miała objąć udziały w zamian za akcje własne, a częściowo za gotówkę. W sierpniu okazało się, że obiektem zainteresowania Drozapolu jest chorzowska TM Steel.

Zgoda prezesa UOKiK oznacza, że nie ma już żadnych przeszkód, by Drozapol-Profil SA przejął większościowy pakiet udziałów TM Steel. Nadal jednak nie wiadomo, ile udziałów TM Steel i za ile kupi bydgoska spółka. O szczegółach transakcji przedstawiciele obu spółek mają poinformować wkrótce na wspólnej konferencji prasowej. Wiadomo raczej na pewno, że nie będzie potrzebna nowa emisja akcji. Drozapol sfinansuje transakcję ze środków własnych i ewentualnie z kredytu.

Jest pewne, że po konsolidacji nie zniknie nazwa TM Steel. - Nie ma takiej potrzeby - tłumaczy prezes Rybka. - Nazwa jest znana i rozpoznawalna, spółka ma swoją historię, klientów, ma liczne osiągnięcia. Chcemy zatem konsolidować to, co w obu spółkach najlepsze. A że to czy owo trzeba będzie wzmocnić w obu spółkach to normalne. Sens konsolidacji jest prosty i oczywisty - 2+2 musi dać 5. Efekty synergii muszą być wyższe niż suma silnych stron obu spółek - tłumaczy prezes Rybka.

TM Steel będzie jedną z firm w Grupie Drozapol, choć nie jedyną. Od kilku miesięcy zarządy obu spółek przygotowują strategię działania dla TM Steel. Według zapowiedzi prezesa Rybki będzie ona bardzo obiecująca. Wiadomo jednak, że na pewno będą rozwijane podstawowe działalności spółki: skup i przerób złomu, dystrybucja wyrobów hutniczych, produkcja konstrukcji stalowych oraz centra serwisowe. Możliwe, że w oparciu o własną sieć dystrybucji TM Steel będzie też hurtownikiem materiałów budowlanych.

Prezes Rybka potwierdził, że trwają rozmowy z przedstawicielami kilku kolejnych firm, które Drozapol chętnie chciałby mieć w swojej grupie. - I nie są to tylko firmy krajowe. Prace nad rozbudową grupy o nowe spółki zamierzamy prowadzić w IV kwartale i w całym 2008 roku. Na koniec grudnia 2008 powinny być widoczne zręby i efekty tych działań. W oparciu o jedną z firm oraz TM Steel chcielibyśmy dynamicznie rozwijać produkcję konstrukcji stalowych - wyjaśnił prezes Drozapolu. - Prowadzimy też rozmowy z kolejnym dystrybutorem. Na pewno rozwiniemy sieć skupu złomu. Chcemy szerzej, jako grupa, współpracować z polskimi hutami - dodał prezes Rybka.

Po pierwszych sześciu miesiącach tego roku łączna sprzedaż Drozapolu oraz TM Steel wyniosła ponad 280 mln zł, a zysk - 8,3 mln zł, co daje im miejsce w pierwszej dziesiątce dystrybutorów w Polsce. Po III kwartale obroty obu spółek mogą przekroczyć 400 mln zł, czyli tyle, ile Drozapol zakładał w swojej strategii na lata 2006-2008.

Drozapol-Profil SA i TM Steel Sp. z o.o. są członkami Polskiej Unii Dystrybucji Stali. Prezesi obu spółek zasiadają we władzach
PUDS - Tomasz Milas w zarządzie, Wojciech Rybka w Radzie Nadzorczej.
Analityk111 / 83.23.158.* / 2007-10-15 17:52
12 zet pozostało za nami, jutro 13 pozostanie wspomnieniem. Kupuj, bo nie zdążysz.
tomekp-p / 2007-10-15 18:23
Jeżeli jutro zakończy powyżej 13 to droga otwarta do 20.
Analityk111 / 83.23.167.* / 2007-10-12 21:16
UOKiK zgodził się na przejęcie przez Drozapol spółki TM Steel z Chorzowa

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na przejęcie przez Drozapol-Profil spółki TM Steel z Chorzowa - poinformował Drozapol w piątkowym komunikacie.
"Zarząd Drozapol-Profil SA informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał decyzję Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w której wyraża się zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Drozapol-Profil SA kontroli nad TM Steel Sp. z
o.o. Decyzja ta w całości uwzględnia żądanie wnioskodawców" - podała spółka.
Drozapol informował w połowie czerwca, że podpisał list intencyjny w sprawie objęcia większościowego pakietu firmy działającej w obszarze dystrybucji stali, a finalizacja transakcji przewidziana jest w trzecim kwartale. W ten sposób ma powstać jedna z większych grup zajmujących się dystrybucją stali.
Drozapol obejmie udziały w spółce częściowo w zamian za akcje własne, a częściowo za środki pieniężne.
Analityk111 / 83.23.144.* / 2007-10-12 10:06
Kto chce POTROIC KASE - niech wchodzi, ostatnia szansa przed 12 zetami.
Analityk111 / 83.23.144.* / 2007-10-11 22:40
I ruszylismy w góre, powoli, jak żółw ociężale, i ruszył nasz Drozek, i już się rozpędza, ach co to ach co to ach co to tak gna ? Czżby DROZAPOL? NIEMOżLIWE....
Analityk111 / 83.23.155.* / 2007-10-11 10:49
Nie zdiwiłbym się także, że jeden lub kilku udziałowców TM STEELE wykupuje akcje Drozapolu. Dlaczego ? Nie zapominajmy,że przejęcie nastąpi ZA GOTóWKE PLUS KREDYT - a więc nie za akcje. Aby zapewnić sobie udział w akcjonariacie, trzeba czymś dysponować. Ergo - uważam,że co najmniej jeden z nich KUPUJE JAK NAJNIżEJ akcje Drozka, licząc na wzrost po połączeniu i praktycznie pewne podwojenie, jeśli nie potrojenie kapitału.
Analityk111 / 83.23.155.* / 2007-10-11 09:26
Kupują, kupuja, nie martw sie. A co do wzrostów - jakiś grubas trzyma cene na 11 zet, wykupując leszczy poniżej. Ale to się wkrótce skończy - kiedyś się w końcu obkupi. Jeśli nie, komunikat o połączeniu wreszcie go zmiecie - a można się go spodziewać w najbliższych dniach. Zgoda UOKIk musi byc dana w ciągu dwóch miesiecy plus odpowiedź na wątpliwości, a więc ok.tygodnia. Razem maksymalnie do 20 października / 13 sierpnia plus ok tydzień na odp. na wątpliwości urzędu w okolicy 13 września/. Trzymajmy się - wzrost już wkrótce !!! Osobiscie liczę na co najmniej 100% w pierwszym rzucie, a po wynikach w styczniu na przekroczenie 30 zet i dalszy wzrost.
no name / 194.242.62.* / 2007-10-10 12:34
...sądząc po kursie spółki, to kopiowanie wciąż tego samego tekstu niewiele daje.
Ale pracuj dalej, też mam 'kilka' akcji, więc jak kurs pójdzie do góry nie będę zawiedziony.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy