Forum Forum nieruchomościBudowa

ekonomiczne tanie ogrzewanie domu

ekonomiczne tanie ogrzewanie domu

ganda232 / 2011-11-04 10:52
Obecnie budowa naszego domu jest na etapie planowania, dyskutujemy nad wszelkimi szczegółami i najtrudniejsze jak na razie okazało się wybranie sposobu ogrzewania domu, powiedzcie nam jaka metoda jest najbardziej ekonomiczna i jednocześnie nie wyziębia domu? co warto wybrać?
Wyświetlaj:
ToeJoe / 149.156.37.* / 2012-02-28 00:10
Teraz to najlepszym rozwiazaniem sa systemy grzewcze np. kominek plus kocioł, albo ewentualnie solar. Tutaj szerzej: http://www.makroterm.pl/produkty/zintegrowane-ogrzewanie Jedno urzadzenie uzupełnia ci drugie. Np. w kominku ci gasnie, to wlacza ci sie kociol. Natomiast solary swietnie ogrzewaja wode.
xyzzz / 2011-11-23 12:35
na inwestycję w kolektory słoneczne można się starać o dofinansowanie z Unii Europejskiej, także może warto spróbować
tatrzyński / 178.36.12.* / 2011-11-23 08:06
analizowałem zarówno ogrzewanie podłogowe, pompę ciepła, solary na dachu, do tego możliwość grzania piecem na węgiel. w końcu słuchając opinii i rad znajomych zdecydowałem się na skorzystanie w pomocy profesjonalistów. z racji, że instalacja ogrzewania domu to nie są małe pieniądze, skontaktowałem się z kilkoma firmami instalującymi systemy ogrzewania, tymi, które miały najbardziej sensowną ofertę. z Panoramy Firm wyciągnąłem dane kontaktowe, info o ofercie, telefon, adres. poumawiałem się na spotkania i po trzech tygodniach wiedziałem kto i za jakie pieniądze zrobi mi to najlepiej i na pewno na tym nie stracę.
Anczia / 2011-11-22 09:55
Ja skorzystałam z kalkulatora kosztów ogrzewania pakietypromocyjne.pl/components/com_kalkulator/kalkulator.php . Kiedy wyszło mi jaka forma jest najbardziej opłacalna dopiero zaczęłam poszukiwać więcej informacji na konkretny już temat. Po za tym może warto zastanowić się nad ogrzewaniem zintegrowanym.
marcus_l / 91.222.69.* / 2011-11-07 08:20
na początku była tani węgiel, koks a nstepnie gas - rok 1987
potem - prąd, olej, drewno, teraz kolektor słoneczny
za każdymi pomysłami jak to taniej idzie "niewidzialna ręka ryku" i podnosi ceny, w zależności czego najwięcej na rynku.
Musisz być na czasie, żeby było tanio. węgla wydobywa się mniej to cena wyższa, gaz kupujemy od ruskich i cena odpowiednia (drożej niż w europie zachodniej) itd. To kolektorów wymyślą za chwilę podatek ekologiczny że niby to szkodzi środowisku.
Piotrekk346 / 89.174.99.* / 2012-08-26 16:40
ja mam kocioł CO i nie narzekam na koszty, dom budowałem 5 lat temu - metraż 120mkw. mam model z podajnikiem ślimakowym - KMB RP - palę różnie, eko groszkiem, groszkiem, węglem, generalnie opał nie rujnuje mnie finansowo :), jest ok. od tej pory problemów z piecem nie ma, wszystko działa bardzo dobrze.
wolny człowiek / 83.27.28.* / 2011-11-06 09:23
Budowałem dom ponad 20 lat temu. Inne materiały, inne technologie, ale po przeróbkach i ociepleniu rocznie ogrzewanie i ciepła woda kosztuje mnie ok 1200 zł.
Dom wolnostojący 140 m2.
Ważna rzecz: mała pojemność instalacji c.o.
w instalacji płyn niezamarzający (nie woda).
Kolektor słoneczny o powierzchni ok 10 m2 i pojemności o około 10-15% większej niż pojemność instalacji c.o. i w dobrze ocieplonym domu nie ma problemów z kosztami ogrzewania i ciepłej wody.
Kolektor własnej konstrukcji (sprzedawane w sklepach mają za małą pojemność i nie jestem pewien czy możliwe jest dostosowanie ich do takiego systemu jaki ja realizuję).
zubi / 2011-11-07 12:29
bardzo istotne jest właśnie jego ocieplenie, jeśli z zewnątrz jest dobrze ocieplony to mniej ciepła z niego ucieka, więc mniej trzeba go ogrzewać, nad tym również warto pomyśleć, tak samo jak okna, drzwi czy podłogi, wiadomo, że zamiast kłaść na nich płytki lepiej pomyśleć o drewnie.
andrzej.k / 2011-11-04 14:00
bardzo ekonomiczne jest ogrzewanie podłogowe, a do tego kolektory słoneczne, na pewno zgubny będzie węgiel, strasznie drożeje, a do tego mają akcyzę dorzucić
Obwarzanek / 37.7.213.* / 2013-07-15 09:01
A moim zdaniem nie ma co generalizować, bo każdy dom, to zupełnie inne potrzeby. O wiele lepiej jest zatrudnić specjalistów, jak Ci z 3E-HEATING, którzy pomogą dobrać odpowiedni system i pomogą nam zaoszczędzić nerwy i pieniądze.
tornero / 87.184.80.* / 2012-03-01 20:46
akcyza odpada gdy na mały użytek własny. Ja ogrzewam gazem kociol kondensacyjny, pompa ciepla na wode uzytkowa. Place 7600 zl za ogrzewanie 350 m², i lokatorzy 4 doroslych i dwoje malych dziei po 2 lata. Niby duzo i nieduzo zarazem. Jedna jak widze jak w sierpniu sasiad rolnik wiezie na przyczepie 5 ton pienego wegla, to mu zazdroszcze ( bez przesady) tzn pozytywnie zazdroszcze.
Gawlątko / 2011-11-04 14:31
Czy ogrzewanie podłogowe jest aż tak ekonomiczne, mi się zawsze wydawało że jest wręcz przeciwnie.
kollpo / 77.236.7.* / 2012-01-05 02:27
ja tam mam kominek z płaszczem wodnym z Makrotermu, nie tylko podgrzewa wodę użytkową, ale i stanowi domowe źródło ogrzewania
anadan / 2011-11-04 11:32 / Bywalec forum
kupic sobie piecyk elektryczny:)
majsterek325 / 46.187.177.* / 2012-10-09 13:47
A korzystal moze ktos z ekopieca na pellet? Uwazam, ze to ciekawe rozwiazanie, ale nie znam nikogo kto by uzywal chociaz przez jeden sezon grzewczy. Jacys eksperci? :) Dzieki!
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy