Forum Forum emerytalneOFE

emerytura czy zasilek

emerytura czy zasilek

zajac2h / 2011-08-04 16:05
witam, mam pytanie
lat 57 ( rocznik 54) i 36 lat pracy calośc okres składkowy, obecnie prowadzę działalnośc - sklep, czy w przypadku zamknięcia działalnosci( nie stać mnie na opłacenie zus, czynszu za lokal ) mogę liczyć na zasiłek przedemerytalny . lub wczeniejsza emeryturę
pozdrawiam
Wyświetlaj:
gania111 / 2011-08-05 11:52
jeszcze trzy lata musi pan pracować płacąc składki, inaczej emerytury nie dadzą :/
wiwan / 2011-08-05 12:09
Bzdura. Emerytury w wieku 60 zając2h jako mężczyzna nie dostanie !
wiwan / 2011-08-04 19:40
Wymieniając okresy składkowe nie wspomina Pan o żadnych okresach szczególnych ( górniczych, artystycznych, lotniczych, nauczycielskich, warunkach szczególnych itd. ) więc rozumiem, że ich w Pana karierze zawodowo-ubezpieczeniowej nie ma.

Zatem e. wcześniejsza Panu nie przysługuje, również w opcji e.w. pracowniczej tj. nie związanej z ww szczególnymi okresami- bo to świadczenie już w Pana roczniku jest niemożliwe.

Natomiast by otrzymać świadczenie emerytalne musiałby Pan pociągnąć tę działalność dłużej tak, by przed ogłoszeniem upadłości osiągnąć wiek 61 lat.

Zatem żadne z tych świadczeń nie jest w najbliższym czasie możliwe. Pozostaje zawieszenie działalności na maksymalny czas tj. 24 miesiące. Zlikwidować można zawsze, a odwieszenie może będzie potrzebne z powodu ś. przedemerytalnego- bo kolejnym warunkiem jest jej nieprzerwane prowadzenie przez 24 miesiące przed upadłością.

Najnowsze wpisy