Forum Forum emerytalneInne

Emerytury górników zmienią się w przyszłym roku?

Emerytury górników zmienią się w przyszłym roku?

Wyświetlaj:
Pilsener / 2012-11-25 17:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I co z tego że jest ciężko i niebezpiecznie? To znaczy, że np. mój wujek który pracuje na budowie, nierzadko na wysokości ryzykuje życie i zdrowie ma tyrać do 67 roku życia bo górnika posadka rządowa została uznana za niebezpieczną a ciężka praca mojego wujka nie?

Wszyscy powinniśmy być równi wobec prawa, nie dla uprzywilejowanych, precz z pachołkami PRLu i PZPRu - górnikami i nauczycielami. Mam dość tyranii państwa i jego sługusów z budżetówki która zmusza zwykłych ludzi do pracy za nędzne grosze zabierając im połowę pensji na dzień dobry a drugą połowę przy każdej nadarzającej się okazji.
Oponent174 / 77.114.62.* / 2012-10-21 22:40
Z punktu widzenia osoby, która będzie musiała pracować do 65-67 lat jakiekolwiek przywileje się całkowicie niezrozumiałe. Dlaczego górnik dołowy ma w wieku 45 lat iść na emeryturę, a reszta społeczeństwa ma dokładać do jego świadczeń? Przecież za ryzyko dostaje większą pensję !!! (średnia w JSW wynosi blisko 7 tys. zł, ponad 2 razy więcej niż średnia krajowa)
żonagórnika / 193.105.202.* / 2012-11-08 14:11
nikt do emerytur górników nie doklada. Po pierwsze, górnik przez wszystkie alta pracy płaci bardzo wysokie skałdki emerytalne, po drugie. Górnik na emeryturze nie dożywa sędziwego wieku, więc to co przez lata pracy zostaje pobrane jako skłądka emerytalnana na pewno przewyższa wartość wypłaconych swiadczeń emerytalnych. Zastanówcie sie trochę co piszecie. Jak tak strasznie wam żal to zapraszam na śoląsk pracowac na dole.Lepiej wzieliby się za służby mundurowe a nie za górników.
wiwan / 2012-11-09 11:11
Ależ oczywiście, że dokłada (podatnik) i to w stopniu najwyższym jeśli chodzi o emerytury z systemu powszechnego (ZUS).

Polecam Pani art. 51 i 52 Ustawy emerytalnej, na podstawie których wysokość emerytury górniczej jest sztucznie zawyżana przez NAWET 1,8 krotne (!!!) zaliczenie rzeczywistych okresów składkowych.

Właśnie górnicy 'wyjmują' z ZUS w postaci świadczeń najwięcej w stosunku do odprowadzonych składek.
Bohun83 / 2012-11-08 15:22 / Bywalec forum
W końcu powinni się zająć emeryturami górników, zad uzó pieniędzy pochłaniają!! Rozumiem że mają ciężką pracę, ale niech nie cierpi reszta społeczeństwa...
gugy / 87.205.217.* / 2012-10-19 19:23
dyrektorów i iinych pseudo górników odsunąc
marian 999 / 80.244.137.* / 2012-10-19 16:49
panie ministrze, niebezpieczna praca to jest praca kierowcy, z całym szacunkiem dla górników, i mojego makabrycznego porównania - górników rocznie ginie 20, jak 50 to już jest tragiczny rok,a ile ginie kierowców, ile rolników
rychu były hajer / 80.244.137.* / 2012-10-19 16:42
znam to środowisko, i nie czepiajcie się górników z przodka, ale po kopalni łażą całe tabuny "górników" z działów co to dołu nie widzieli już dawno, różnego rodzaju płacowcy i normowszczyki, inwestycji, przygotowania produkcji, zarządzania jakością, elektrycy i ślusarze z przyszybowych warsztatów, maszyniści także ci od szybów co fotele mają lepsze niż ten w którym śpię przed telewizorem i róznych znajomych królika, nie zapominając o związkowcach, to wszystko może spokojnie robić nawet do 70.
yp / 195.136.50.* / 2012-10-19 16:24
a emerytura powinna być uzależniona tylko i wyłącznie od wpłaconych przez całe życie składek a nie od zawodu czy stanowiska.

Jeżeli ktoś jest górnikiem to powinien płacić tyle razy wyższą składkę ile razy większa będzie kwota przeznaczona na jego emeryturę.

Dzięki temu każdy, nawet górnik, będzie sam zarabiał na swoją emeryturę i jej koszt będzie wliczony w cenę obecnie wydobywanego węgla zamiast w podatki płacone przez przyszłe pokolenia.

Również emerytury mundurowe tak się da rozwiązać. Budżet na wypłaty dla policjantów będzie musiał przeznaczyć odpowiednio więcej, żeby mogli płacić wyższe składki emerytalne. Dzięki temu jednak każdy rząd będzie wiedział ile faktycznie kosztuje zatrudnienie jednego policjanta i czy ich na to stać. Bo w tej chwili rząd płaci tylko trochę a resztę zapłacą przyszłe pokolenia - policjanci dla rządu są prawie za darmo, a my będziemy mieli mniejsze emerytury, bo trzeba się będzie podzielić z policjantami, którzy nie uzbierali tyle co my.
w. / 79.190.209.* / 2012-10-19 11:37
oczywiscie podziemią pracowali Bujak, Wałesa, Rulewski. Kombatanci . Im nalezy sie emerytura górnicza.
krk_man / 151.193.120.* / 2012-10-19 11:33
To kopalnia wie gdzie dany górnik pracuje - to powinno być porozumienie na linii kopalnia - pracownik. Czemu ja mam za to płacić?

Może bardziej opłaca się importować wegiel z Australii ? NIech oni chorują przy wydobyciu a nie nasi chłopcy.
Papcio / 62.159.242.* / 2012-10-19 11:04
to proste - chcą wysokich emerytur - NIECH PŁACĄ WYŻSZE SKŁADKI !!!!
MGJUKYMRU79090 / 84.39.175.* / 2012-10-19 10:08
TA SOLIDARNOSC ZACHLANNYCH GORNIKOW TO BZDURA.
NIBY STRAJKUJA W IMIENIU NOWYCH GORNIKOW- KLAMSTWO.
Nie chca aby przyjmowali nowych godzacych sie na gorsze warunki, bo wtedy pozwalniaja starych pasozytujacych na pozostalych rodakach.
maks33 / 2012-10-19 10:10 / Bywalec forum
to jest jedna z bardziej upzrywilejowanych grup zawodowych, powaznie a cały zcas im źle i źle i źle
górnik452 / 82.132.233.* / 2012-10-19 11:11
a co Ty wiesz? zajmij się robotą anie zabawiaj się w opowiadanie p****** jak baby !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wiwan / 2012-10-19 11:38
Nie jestem babą i mam takie samo zdanie.
Oczywiście łatwo zapominasz o choćby 3 z nich:
- większej liczbie wynagrodzeń w roku niż 12 ( 14, 15 )
- o emeryturach górniczych, które jako JEDYNE z wcześniejszych z systemu powszechnego (ZUS) cieszą się przywilejem "okresów półtorakrotnych" oraz zawyżania liczby lat składkowych w stosunku 1,2 do 1,8 nawet.


- zupełnie nierynkowym poziomie wynagrodzeń.
ogon874 / 192.162.60.* / 2012-11-16 07:24
[...]

### POST USUNIĘTY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###

Najnowsze wpisy