Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Europejskie indeksy mocno w górę. Rynek poznał wyniki Coca-Coli

Europejskie indeksy mocno w górę. Rynek poznał wyniki Coca-Coli

Wyświetlaj:
Sprzedaj straty zanm kupisz franka / 213.238.127.* / 2015-02-10 10:10
CHF/PLN 4.00706 +0.30% +0.01182 10:08
EUR/PLN 4.18885 +0.17% +0.00699 10:09
USD/PLN 3.70421 +0.30% +0.01121 10:09
Sprzedaj straty zanm kupisz franka / 213.238.127.* / 2015-02-10 10:06
Krach coraz większy, bo rosną już mocno stopy procentowe rekordowych długów, co uspokoi lewarowanych spekulantów.

Wszystko maksymalnie zadłużone, a popytu zero.
Będzie wesoło, bo Grecja nie ugnie się.
Hans też Klopss / 213.238.127.* / 2015-02-10 10:00
Miedź 256,4$ (-0,64%).

O miedzi decydują Chiny, które same nie wiedzą co robić teraz z niepotrzebnymi drogimi zapasami.
A podaż stale rośnie, razem z stratami, bo wszyscy głupio wpakowali się w inwestycje na szczycie, tak jak nasz KGHM...
Krach trwa, rekordowe zapasy i straty rosną / 77.253.81.* / 2015-02-10 09:45
S&P dwoi się i troi, obniża perspektywy ratingu kredytowego Arabii Saudyjskiej do negatywnych.

Czym im tak podpadła?
Cha, cha, cha, zlikwidowaniem (g)łupków?
Krach trwa, rekordowe zapasy i straty rosną / 77.253.81.* / 2015-02-10 09:39
Złotego wywalają nadal, bo traci do franka, euro i dolara jednocześnie.
Sprzedaj straty póki małe / 77.253.81.* / 2015-02-10 09:31
Dobrze, że wreszcie resort skarbu obudził się w sprawie JSW, niech obudzi się jeszcze cały rząd zlikwiduje bzdurę pakietu klimatycznego, zamiast robić tylko dobre miny i trwać.
Grecki od razu zabrał się do roboty i cały świat już to czuje...
A to dopiero początek.

FTSE -0,44%, DAX -0,31%
Górnik_JSW / 81.18.214.* / 2015-02-10 09:31
Jestem górnikiem, byłem wczoraj tj. 9.02.2015r. pod spółką JSW. Nadmienię, iż jestem człowiekiem wykształconym, znam biegle język angielski. Nie należę do związków zawodowych, kilka lat temu wypisałem się z jednych z nich na znak protestu.
Uważam, że manifestacja była w miarę pokojowa. Przed 15:00 jak ludzie się rozchodzili, kilka osób rzucało w policjantów chyba cegłówkami. Potem podszedł jakiś górnik i przyłączył się. Następnie Ci co wcześniej rzucali, okazali się policjantami tajniakami, górnika zwinęli. Statystyka wzrosła... czysta prowokacja przez policję. Można to zobaczyć na youtube.
Media są bardzo stronnicze i nie pokazują całej prawdy. Zagórowski stracił na opcjach walutowych ok 400 mln zł, budowa szybu Bzie Dębina prawdopodobnie jest nietrafna - wpakowane koło 700 mln. Do tego dochodzi Hotel Różowy Gaj za ok 27mln (proszę sobie wejść na stronę www), kupno hotelu do wyburzenia Diament w Jastrzębiu Zdroju – zapewne kilka mln, a następnie go wyburzenie za kolejne kilka mln – można przecież było kupić działkę za 1 mln. W tym miejscu na powstać kolejna siedziba JSW dla księgowości. Zatrudnienie w administracji SIEDZIBY SPÓŁKI wzrosło z 150 na 450 - nie na kopalniach. Tam ludzie w administracji zarabiają powyżej średniej krajowej i to dużo więcej.
Wcześniej sprzedałem wszystkie akcje JSW od razu i współczuję ludziom, którzy są w ich posiadaniu. Rozrzutność finansowa była ogromna przez ostatnie lata. Podkreślam, nie jestem w związkach i wiele tych osób nie popieram, ale są osoby w ZZ którym też zależy – piszę to obiektywnie.
Jak można JSW tak wspaniałą firmę zarżnąć? Przedsiębiorstwo z potężnym potencjałem ludzi chcących pracować w ciężkich warunkach, ambitnych i mających rodziny jak każdy.
Proszę mi wierzyć, praca w kopalni jest bardzo niebezpieczna i wymaga ogromnego wysiłku. Ludzie na mojej kopalni pokonują nieraz po 14 km za szychty, ponieważ w kolejkach nieraz nie ma dla nich miejsca. Zawsze brakowało wystarczających funduszy na zakup podstawowych urządzeń np. do transportu ludzi, aby poprawić EFEKTYWNOŚĆ PRACY. Ponadto ludzie ryzykują swoim życiem wchodząc w pustki, nad sekcje, nad obudowę tj. w miejsca niezabezpieczone pod spękany górotwór po to, by budować kaszty itd. Żaden człowiek chcący żyć i to za żadne pieniądze by tego nie zrobił, a górnik tak pracuje. Jeżeli nawet ten górnik zarobi 4-5 tyś zł. netto, to i tak mało. Słyszałem, że w Niemczech górnik nie ma Barbórki, 14, ale zarabia 7-8 tyś EURO.
Moja opinia dotycząca związków zawodowych. Ustawa o związkach zawodowych nie zabrania prowadzenia działalności gospodarczej i turystycznej. Jest prawdą, że wiele związków w ten sposób działa, ale nie wszystkie. Moim zdaniem ustawa powinna zakazywać prowadzenia takich działalności, a związkowcy powinni prowadzić działalność społeczną. Z moich obserwacji tylko Solidarność i Solidarność 80 nie robi interesów – przynajmniej na moim zakładzie pracy, i tylko Oni mieli odwagę prowadzić masówki, wyjść i popatrzeć górnikom w oczy. Naprawdę słyszałem wiele razy na masówkach, aby nie dać się sprowokować i w czasie negocjacji nie jechać pod siedzibę spółki. Nawoływali, do pokojowego rozwiązania sprawy.
Dlatego będę uczestniczyć w strajku okupacyjnym, bo nie chcę wyjeżdżać z Polski, z Kraju za który walczyli Nasi Dziadkowie, Ojcowie.
Pan Zagórowski, musi odejść. Wszystko zaczęło się od jego decyzji, gdy 9 związkowców z KWK Budryk dostało wypowiedzenie za strajk podziemny (bardzo bezpieczny, górnicy strajkowali w wyrobiskach przyszybowych) pomimo, że przedstawiciele rządu podpisali stosowne porozumienie o nie wyciąganiu sankcji dyscyplinarnych wobec osób strajkujących.
Szczęść Boże
Górnik JSW
jacek104 / 194.118.141.* / 2015-02-10 19:24
Słyszałem, że w Niemczech górnik nie ma Barbórki, 14, ale zarabia 7-8 tyś EURO. Sluchaj dalej !
A ja sie ciebie pytam co on kopie w tych Niemczech? Bo napewno nie wegiel.
Grexit, Brexit, a za nimi cała reszta / 87.205.200.* / 2015-02-09 23:54
Żadnego zaostrzenia sankcji nie będzie, strefa euro bankrutuje i bez nich, poprzednie skutecznie likwidują jej gospodarkę i nie ma co straszyć Rosją, bo jak się z nich nie wycofają, wkrótce będzie rewolucja, która zmiecie wszystko, podobnie Stany, gdzie zbankrutował właśnie mit łupków i ceny paliw pną się do góry, razem z rynkowymi stopami %, które dziś wzrosły do 1,98% (+0,03%) i niech lepiej zajmą się swoimi problemami, które gwałtownie przyspieszyły, co widać już po załamaniu zamówień w przemyśle, deficycie handlowym czy rynku nieruchomości.

Krach rozlewa się już na kolejne rynki, co widać po mocnym wzroście stóp % obligacji hiszpańskich, włoskich, czy francuskich, też brytyjskich i polskich, także japońskich, nie wspominając o ukraińskich.

Długów nie da się już bezkarnie powiększać, a banki centralne utraciły już dawno kontrolę nad tym co się dzieje, i są w coraz większym strachu, bo niedługo zabraknie nawet na spłatę odsetek.
Grecy już kupują złoto, inni robią to od dawna tak samo, to jedyny pieniądz, którego się nie dodrukuje, a który zawsze i wszędzie wymienić można na wszystko, jak nagle papierki utracą wartość, a bankomaty będą nieczynne.

Pejrolsy były tak denne,ze już wszyscy o nich zapomnieli, a DJ stracił już od chwilowej euforii pod dystrybucję, już 250 pkt.
Strajk portowców zachodniego wybrzeża mocno teraz uderzy w gospodarkę i miejsca pracy w Stanach, kiedy trwa już ich likwidacja w sektorze naftowym i wielu innych, bo spadek popytu rozleje się po całej gospodarce, trwa już mocne zaciskanie pasa i żadna drukarka kolejnych zer tu już nic nie pomoże, tylko doprowadzi do jeszcze większej katastrofy.
Jednocześnie krach gospodarki globalnej pogłębia się, co ilustruje nowy rekord indeksu stawek frachtowych Baltic Dry i ostatnie katastrofalne dane o załamaniu handlu, szczególnie importu surowcowego Chin.

Eksperyment grecki, który od samego początku był oszustwem i powiększając 90 mld € do 320 mld € jej długi służył tylko ratowaniu banków niemieckich i francuskich narobił tylko jeszcze większych problemów u wszystkich, bo zapłacą teraz za to podatnicy którzy się na to składali, dlatego latają w takiej panice, bo ich za to rozliczą w najbliższych wyborach.
1 2 3 4
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy