Forum Forum dla firmKsięgowość

Ewidencja premii sprzedażowych

Ewidencja premii sprzedażowych

Michuligan / 83.238.38.* / 2015-11-12 10:36
Mam pytanie odnośnie ewidencji premii wystawianych nabywcy przez sprzedawcę za osiągnięcie konkretnego poziomu obrotów. W internecie jako składnik pozostałych przychodów / kosztów operacyjnych wymienia się takie właśnie premie, chociaż znajduje to za bardzo potwierdzenia w Ustawie o rachunkowości (chyba, że zawiera się to w podpunkcie "z przekazaniem lub otrzymaniem nieodpłatnie, w tym w drodze darowizny aktywów, w tym także środków pieniężnych na inne cele niż dopłaty do cen sprzedaży, nabycie lub wytworzenie środków trwałych, środków trwałych w budowie albo wartości niematerialnych i prawnych;"). Kwestia premii jest szeroko omawiana, ale dotyczy to głównie kwestii opodatkowania takiej premii podatkiem VAT i momentu wystawienia faktur korygujących, nie mogę znaleźć nic na temat ewidencji. W związku z tym mam pytanie - kiedy premię od obrotu księgujemy na pozostałych przychodach / kosztach operacyjnych, a kiedy wystawiamy fakturę korygującą przychody/koszty ze sprzedaży?

dziękuję za ew. pomoc :)
Daliowa89 / 195.189.88.* / 2018-12-14 19:58
Ja bym na Twoim miejscu wynajęła księgowość do tego, żeby Ci zrobili raz a dobrze porzadek w papierach. Potem przyjdzie kontrola i będziesz wpuszczona w maliny, ja znam takie przypadki i nie jest to niestety nic miłego niestety.

Najnowsze wpisy