Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fatalne nastroje Polaków. Jest bardzo źle

Fatalne nastroje Polaków. Jest bardzo źle

Money.pl / 2011-06-17 12:32
Komentarze do wiadomości: Fatalne nastroje Polaków. Jest bardzo źle.
Wyświetlaj:
SKÓRWIEL / 95.50.99.* / 2011-10-25 12:49
po co te głupie sondaże , skoro 70 % mówi że żle ,to w jaki sposób PO wygrała wybory ,nasuwa się myśl albo wybory sfałszowane albo LUDZIE W NASZYM KRAJU SĄ I TO DOBRZE PO------NE
Brutus00 / 2011-10-25 14:37
Skoro jest tak źle to czemu wybierają znowu tą samą kiepską ekipę rządzącą? Masochizm?
marynarz098 / 2011-06-17 17:56 / Tysiącznik na forum
A gdyby zadano pytanie czy w europie sprawy ida w zlym kierunku, jakie byly by odpowiedzi????

...pewnie zle......wina p. Tuska!!!!
PIS DA! / 86.179.237.* / 2011-06-17 14:06
1)Polakom -wiekszosci przynajmniej wystarczy dac zasilek i porzadne becikowe i mieszknia za 1 zl i wszystko bedzie szlo wew lasciwym kierunku nawet bez pracy!

2) w kapitalizmie trzeba zakasac rekawy, myslec samodzielnie )bez myslenie panstwa za rodzine),tyrac, miec honor, byc zaradnym,a to juz nie kazdemu sie chce i nie kazdy potafi,dlatego dla wiekszosci sprawy ida w zlym kierunku- jak mozna to zmienic-patrz pkt 1)
marynarz098 / 2011-06-17 14:36 / Tysiącznik na forum
Pokolenie musi naturalnie przeminac by sie to w umyslach utwierdzilo.
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-17 16:24
Koniecznie musi to pokolenie przeminąć razem z tobą.
djey / 109.125.5.* / 2011-06-17 13:51
jak sprawy maja sie miec dobrze jak zarabiacie 1/3 sredniej w uni a ceny czesto gesto sa wyzsze niz srednie w uni i rosna w zastraszajacym tempie..
albo sie ockniecie i przestaniecie glosowac albo zycze udanych prac w lagrach za doslowna miske ryzu :)
fasolka po bretonsku / 86.179.237.* / 2011-06-17 14:12
jak wygra PIS to nie tylko nie bedzie miski ryzu, bedzie darmowa robota za bog zaplac na polu plebana, jak myslisz czy ksieza sami na tych setkach tysiecy hektarow ziemi i nieruchomosci,ktore sobie wzieli,ktore im sie chcialo i gdzie za DARMO (i biznes bez podatku) im sie chcialo BEDA SAMI ROBIC??? potzrebne im kolejne biedne poczete.....ludzie ockinijcie sie z ciemnoty,zacznijcie uzywac mozgu wlasnego
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-17 16:33
Za PO mamy pełne lodówki smakołyków, pracy do wyboru do koloru za duże pieniądze i takich specjalistów od siedmiu boleści jak "fasolka PO bretońsku"
raymundo / 2011-06-17 12:59 / Bywalec forum
"68 proc. ankietowanych uważa, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku" i jednocześnie prawie 50% (wg niektórych sondaży) popiera partię rządzącą?

Wyjścia widzę dwa: albo przeprowadzający sondaże łżą jak psy (lub jak im płacący każe), albo nasi rodacy, mówiąc delikatnie, prezentują niezwykle niski poziom intelektualny, ale w to drugie nie wierzę...
fasolka po bretonsku / 86.179.237.* / 2011-06-17 14:09
a ja wierze w to drugie, czesc z madrzejszych wyjechala, ciemnota sie szerzy, przybywa tylko pomnikow bozkow i glupoty, wiec jest raczej niski poziom intelektualny,za to emocjonalny jest wysoki, i to by bylo wszystko
stop dla PO i innych komuchow / 77.255.238.* / 2011-06-17 21:06

... czesc z madrzejszych wyjechala, ciemnota sie szerzy ...

i glosuje na PO ???

Ty to glowe masz tylko od parady !!! jakos tak to mi wychodzi !!!
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-17 16:27

czesc z madrzejszych wyjechala

Do najgorszej roboty na czarno za psie pieniądze. Bo lubią być poniżani.
tesa1959 / 2011-06-17 13:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wg OBOP z 9 czerwca poparcie dla PO jest na poziomie 42 %. Zważywszy na granicę błędu, w sumie jest to 104%, a biorą c pod uwagę wiarygodność oszacowania równej 95% - wszystko pasuje.
Sondaż TNS OBOP


Maksymalny błąd statystyczny dla takiej wielkości próby wynosi
+/-3 proc., przy wiarygodności oszacowania równej 95 proc.
stop dla Gazet Octowej / 77.255.238.* / 2011-06-17 13:39
TESICA, Ty to analfabetka z matematyki czy tylko tak udajesz ???
Skad Ci sie wzial ten blad 104% ???

Taki blad pomiaru swiadczy o tym ze szkoda bylo robic tego pomiaru !!!

TESICA, czy Ty cokolwiek kumasz z matematyki ???
tesa1959 / 2011-06-17 14:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
42 - 3 = 39
68 - 3 = 65
39 + 65 = 104
Sondaż TNS OBOP


Maksymalny błąd statystyczny dla takiej wielkości próby wynosi
+/-3 proc., przy wiarygodności oszacowania równej 95 proc.
stop dla Gazet Octowej / 77.255.238.* / 2011-06-17 15:22
W takim razie juz pewne, ze nie udajesz !!!

To prawda, ze jestes nauczycielem???
Spojrz na to:
http://iar.pl/aktualnosci/2010-12-05_Poparcie_wyborcow_a_wyniki_ich_pociech_w_nauce.html

Bezplatna porada: nie wypowiadaj sie na tematy na ktore nie masz zielonego pojecia !!!
tesa1959 / 2011-06-17 16:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Na pewno pewne? A jeśli pewne, to zamiast robić podjazdy, wyjaśniłbyś - ja tak robię, wyjaśniam tym, co nie rozumieją. A odnośnie tego linku - mnie on nie dotyczy, a robię wszystko co możliwe w ramach swego nieobowiązkowego przedmiotu, aby podnieść te wyniki.
stop dla Gazety Octowej / 77.255.238.* / 2011-06-17 17:24
TESICA, nie bede Ci tego wyjasnial, bo i tak nie jestes tego w stanie zakumac !!! Badz jednak pocieszona, bo Ty nie jedna, pismaki money.pl to tez analfabeci matematyczni i okolo 90% czytelnikow money.pl !!

Analfabetyzm matematyczny zalewa kraj.
tesa1959 / 2011-06-17 17:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie dajesz w ten sposób możliwości przekonania się Ty jesteś geniuszem matematycznym. Samo obrażanie niczego nie dowodzi. Nie jestem w stanie zakumać? Jakże jesteś w błędzie. Nie jestem bezmózgowcem, a tylko nie obcuję z matematyką na co dzień, ale na poziomie gimnazjalnym nie sprawia mi trudności. Przerwa 30 lat, brak śledzenia na bieżąco spraw z tym związanych powoduje, że wiele rzeczy umyka. Nie znaczy to, że nie potrafię czegoś zakumać. Obrażasz mnie tym stwierdzeniem.
stop dla Gazety Octowej / 77.255.238.* / 2011-06-17 20:56
TESICA, ja Cie nie obrazam! Jeno stwiedzam ze silisz sie na tematy na ktore pojecia zielonego nie masz.

... nie obcuję z matematyką na co dzień, ale na poziomie gimnazjalnym nie sprawia mi trudności.

Statystyka to nie poziom gimnazjum ani nawet szkoly sredniej !!!
W wiekszosci polskie sondazownie to jeden wielki przekret do manipulowania zachowaniami ludzkimi a ty sie tym podniecasz i nie majac zielonego pojecia "objasniasz" innym !!!
tesa1959 / 2011-06-17 21:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przecież mówię o przekrętach w tym zakresie. Przeczytałeś jeden tylko wpis i na tej podstawie wydajesz sądy. A mówiąc o poziomie gimnazjum, mówię o tym, że tu na pewno nie mam problemów chociaż nie matematyki, ale nie raz pomagam uczniom w rozwiązywaniu zadań. Wyżej bez przypomnienia sobie na pewno nie dałabym rady, ale nie możesz twierdzić, że nie jestem w stanie zrozumieć, a tym sugerujesz, że jestem nieprzeciętnym głąbem wcale mnie nie znając. Nie wypowiedziałam się w tym temacie autorytatywnie, więc nie masz podstaw sądzić, że mówię o czymś, o czym nie mam pojęcia. Jako takie mam, ale nie zupełne i tego nigdy nie mówiłam, że wiem wszystko najlepiej. ja nigdy nikomu nie powiedziałam, że jest głąbem, a starałam się wytłumaczyć w czym rzecz. Jeśli ktoś był na tyle uparty, ze uważał swoja rację za jedyną, kończyłam dyskusję uśmiechem. Wystarczy odrobina kultury zawsze si8ie przyda. a przecież poprosiłam Cię o wyjaśnienie - zapewniam, że nie musisz mi niczego wykładać od podstaw. Ale o czym tu mówię.
Za moich czasów statystyka była w programie szkoły średniej im pamiętam, że wydawała mi się już wtedy narzędziem do manipulacji. Przeczytaj inne moje wpisy na ten temat, a potem wydawaj oceny (jeszcze raz mówię - nie wypowiadam się autorytatywnie w sp[rawie statystyki i liczenia jej).
marynarz098 / 2011-06-17 13:29 / Tysiącznik na forum
Te procenty zaleza od formy pytan ktore sa zawarte w sondazu.
A pytania mozna zadawac w rozny sposob.

Czy w Polsce dzieje sie dobrze- nie/tak.nie/mam zdania
Czy popiera pani PO?- tak/nie/nie mam zdania
Czy uwaza pani/pan ze Pis pomaga w polepszeniu sytuacji gospodarczej kraju i przez to sytuacja ulega zmianie?-tak/nie/nie mam zdania
Czy uwaza pani/pan ze PO wywiera wplyw na poprawe sytuacji gospodarczej kraju?tak/nie/nie mam zdania
Czy uwaza pani/pan ze sytuacja ulega poprawie bo prezes pomaga w rzadzeniu? tak/nie/ nie wiem

kurde a specjalisci od takich pytan....oni potrfia tak ulozyc pytania ze za miesiac PO bedzie mialo 120% poparcia, a Pis 0.2%.......sorry.....zapomnialem o zelaznym elektoracie 20%
tesa1959 / 2011-06-17 13:51 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

kurde a specjalisci od takich pytan....oni potrfia tak ulozyc pytania ze za miesiac
PO bedzie mialo 120% poparcia, a Pis 0.2%.......sorry.....zapomnialem o zelaznym
elektoracie 20%

To też prawda, ale tak ułożone pytania, jakie przedstawiłeś, dają jakiś obraz. Mniej lub bardziej prawdziwy, ale obraz nastrojów i oceny gospodarki, rządu itp. Tu odniosłam się tylko do liczenia procentów w odpowiedzi
raymundo

Pod innym tytułem kilka dni temu (też dotyczącym sondażu) podałam w wątpliwość dane z tego wynikające. Wynikało z tego, że poparcie dla rządu spada, a dla PO rośnie.
marynarz098 / 2011-06-17 13:56 / Tysiącznik na forum
Widzialem ten wpis, pytalem Pyski jak to jest, a ona wie jak to sie robi, powiedziala wystarczy ze zadzwonia do 500 osob z Podhala, do 250 z Lubelskiegi i do 250 z Zach-pom ijuz bedzie 75% popracia dla Pis, a 25% dla PO......sprawa rozwiazana, mozna tym manipulowac jak tylko sie da.
tesa1959 / 2011-06-17 13:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tylko w jakim celu podają sprzeczne informacje? Myślą, że czytający takie wyniki są głupi? Ale w gruncie rzeczy OBOP, jeśli chodzi o wybory, mieścił się w granicy błędu. Pewnie... może najpierw zmanipulował przedwyborczymi sondażami i dlatego potem był właśnie taki wynik.
marynarz098 / 2011-06-17 14:03 / Tysiącznik na forum
No wiesz, za zlecenie sondazu stowka, ale za dobry wynik to juz dwie stowki.

Wiesz jak to jest: jak elektorat (jakikolwiek) uslyszy ze poparcie rosnie to i wiara w sile partii rosnie, a gdzie wiara utwierdzona to i motywacja by przekonac nieprzekonanych rosnie.
Antek 01 / 2011-06-17 14:14 / Bywalec forum
O widzę że jakieś sondaże które nie są pomyślne dla obecnej ekipy rządzącej!!
tesa1959 / 2011-06-17 14:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dlatego też ludzie nie głosują na tych, co według sondaży nie maja szans wejść do parlamentu, albo nie głosują wcale. Tylko po co potem tak strasznie narzekają? Jakie maja prawo ( ci, co nie głosują)skoro nie robią ni9c, aby się coś zmieniło na lepsze?
marynarz098 / 2011-06-17 14:25 / Tysiącznik na forum
Narzekanie, jest proste......pozatym jak sie ponarzeka nie mozna sobie pozniej zarzucic ze sie nic nie robilo.
Mozna za to powiedziec a co nie mowilem ze tak bedzie.

I rownac do niespelnionych zawodowo/zyciowo etc. jest latwiej niz do tych co w pocie czola zap.......ja, marzac,ze moze dziecia bedzie prosciej latwiej.
tesa1959 / 2011-06-17 14:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

I rownac do niespelnionych zawodowo/zyciowo etc.
[/cyta
Ale nie zawsze ci niespełnieni zawodowo czy życiowo ponoszą winę za to niespełnienie się.
marynarz098 / 2011-06-17 14:39 / Tysiącznik na forum
Nie nie zawsze,prawda, ale dlaczego ci co sie spelniaja sa zmuszani do sluchania ciaglego placzu i narzekania.
tesa1959 / 2011-06-17 14:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To cena za to spełnienie. Nie Żyjemy na bezludnej wyspie i w dodatku w dobie tv i internetu, więc głos ten jest bardziej donośny.
niw5niw9 / 78.9.3.* / 2011-06-17 13:28
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
tesa1959 / 2011-06-17 14:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To do mnie? Komentarz na temat, nie ma co. Godny elektoratu jedynie słusznej partii.
tesa1959 / 2011-06-17 12:38 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Takie tam zestawienie:
1.
Osoby z wykształceniem wyższym (32 proc.) oraz osoby zamieszkujące większe miasta (miasto 101-500 tys. - 34 proc., miasto pow. 500 tys. - 33 proc.), częściej niż pozostali, są zdania, że sprawy w Polsce zmierzają w dobrym kierunku
-

wśród osób pozytywnie oceniających kierunek zmian w Polsce częściej znajdują się zwolennicy PO (56 proc.) oraz osoby o centrowych poglądach politycznych (centrolewicowych - 43 proc. i centroprawicowych - 35 proc.).

2.
O tym, że sprawy w kraju idą w złym kierunku, częściej niż ogół badanych, przekonani są czterdziestolatkowie (75 proc.), badani z wykształceniem podstawowym i zawodowym (odpowiednio 75 proc. i 74 proc.), a także mieszkańcy wsi (74 proc).

-
O tym, że polska gospodarka znajduje się w stanie kryzysu, relatywnie częściej przekonani są zwolennicy PiS (77 proc.).


Sondaż TNS OBOP


Maksymalny błąd statystyczny dla takiej wielkości próby wynosi +/-3 proc., przy wiarygodności oszacowania równej 95 proc.
niw5niw9 / 78.9.3.* / 2011-06-17 13:16
tesa! znajdź se lepiej babo chłopa bo znowu pitolisz bez ładu i składu i zaśmiecasz to forum swoimi konkretami-bzdetami, z których nic a nic nie wynika...
takie tuskowe piertolenie...
marynarz098 / 2011-06-17 12:54 / Tysiącznik na forum
No tak, w Gebelsowie narazie nie slychac placzu, ale w U.K., Espani, Portugalii, Grecji, Wlochach, buuuuuuu, na ulicach buuuuuuuu.
To i na zielonej wyspie buuuuuuu.

Podoba mi sie nik cymbala ponizej....., rewolucjonista sie znalazl.
tesa1959 / 2011-06-17 12:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Taaak! Nic dodać, nic ująć :)
wymienić rządzącą hołotę krwawym przewrotem! / 88.199.162.* / 2011-06-17 12:32
polak zawsze mądry PO szkodzie teraz to mogą iść w PiSduu ale ta opcja od pierszej niczym się nie różni.

Najnowsze wpisy