Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fedak atakuje Boniego: Na jego pomysłach skorzystają tylko Towarzystwa Emerytalne

Fedak atakuje Boniego: Na jego pomysłach skorzystają tylko Towarzystwa Emerytalne

Wyświetlaj:
gmd / 88.199.92.* / 2010-11-21 23:34
Drodzy Państwo też nie kumam elementu typu zakaz akwizycji w nowym modelu OFE, co to Państwo obchodzi ile wydają te firmy na akwizycję, przynajmniej ludzie zarabiają i pieniądz krąży, gospodara kreci sie, a nie jest wypompowywany na zachód, a hieny zawsze są i będą, nie w tej to innej branży, dla mnie sprawa jest banalnie prosta patrzymy w Komisji Nadzoru Finansowego kto buraczy, na kogo są skargi i dobieramy mu się do tyłka, proste. A w kredytach, pożyczkach i innych nie ma hien? . Dwa ludzie nie mają wiedzy kompletnej i naprawdę uwierzcie Państwo że są ludzie i firmy które konkretnie i rzetelnie przygotowują ludzi do tej roboty, sam to robię i moi ludzie mają satysfakcję ze swojej pracy ponieważ pomagają klientom w czym, a mianowicie choćby w odzyskiwaniu skladek zaległych od tego darmozjada ZUS, pomagają w kapitale początkowym czego jeszcze kupa ludzi nie ma, pokazują jak kontrolować składki pod kątem pracodawcy i ZUSu itp., itd. Ludzie na prawde nic na ten temat nie wiedza, choc mówia ze wiedza to i tak ich wiedza jest na poziomie zero. Nie widze w tym logiki, różnie akwizytorów się postrzega ale ja znam tez inna strone bo to robie, wiec wiem jak działam i co jest moim celem, oczywiście nie jestem firma charytatywna i zawsze klient pozyskany jest wazny ale ja staram się mu cos dac np obsługę, i wiem ze jest konkretna. A kto z Państwa za darmo pracuje?! LEPIEJ niech rzad wezmie się za wczesne emerytury policji, wojska, za moje podatki kształcą się, dostają dodatki mieszkaniowe, dobre pensje i majac 35 lat Ida na emeryture!? Absurd. Rolnicy, wiem ze łatwo nie maja ale sorry takie grosze do KRUS daja ze az wstyd. Jak ja zakladam działalność to tez mogę mieć maly dochod i nikt nie pyta, płacisz gosciu ZUS i koniec itd. Osobiście wole kase mieć w OFE niż w ZUS bo tu to jest wirtualne konto w OFE przynajmniej dziedziczą moje dzieciaki jak polegnę, nie jest to system dobry, ale z malych skladek niestety nie ma czego się spodziewać. Ale w naszym chorym kraju to tylko nagadać się można. Jak widze pomysły Pani Fedak, czy tez Pana Rostowskiego to pytam do którego przedszkola ganiają. I jeszcze w zywe oczy kaza mi dopłacac do długu Państwa. Staram się patrzec obiektywnie pomimo ze param się sam tą akwizycja, i nie jest tak jak media i politycy mówią i piszą. W polityce sa też hieny i co utrzymujemy je z kadencji na kadencję. Patrza na wyniki OFE, a jakie sa ich wyniki, cala kadencja awantura. Kończe i Pozdrawiam również i tych którzy sa przeciwni akwizycji w OFE. Jeżeli nie będzie akwizycji w OFE to w ogóle nie będą konkurować fundusze ze soba bo nie będzie motywacji. I nie rozumiem, jak może Państwo ingerować ile kto wydaje na sprzedawców? Rozumiem obniżyć prowizję dla OFE, to przynajmniej klient zyska, ale zabraniac handlowac firmom?! Co to jest, pytam?! KOMUNA.
paulbociek / 2010-11-20 22:23 / Bywalec forum

Zmiany w OFE, przygotowane przez zespół ministra Michała Boniego, są korzystne wyłączenie dla towarzystw emerytalnych

To obniżenie prowizji powinno wg minister Fedak bardzo ucieszyć towarzystwa emerytalne - bardzo logiczne.....
Za to propozycje p. Fedak są niekorzystne zarówno dla towarzystw jak i przyszłych emerytów.
jola222 / 89.74.179.* / 2010-11-20 02:11
Ja mam pytanie do Pani Fedak. Prosze mi powiedzieć w jaki to sposób zlikwidowanie czy ograniczenie akwizycji obniży koszty reformy emerytalnej???? Czyżby akwizytorom płacił rząd??? Pani Minister ,akwizytorzy dostają kase od OFE wyłacznie z pieniedzy prywatnych PTE spółek Akcyjnych. Jeżeli nie bedzie akwizycji tyto te pieniądze pójdą na inne p[rywatne cele, na przykład na premie dla zarzadu. Nikt nie da tych pieniedzy przyszłym emerytom. Pani Minister, pomyliło się Pani z tzw. III filarem, gdzie połowa składki klienta trafia do kieszeni agenta ubezpieczeniowego. Może tam nalezałoby zrobić "reforme" !
kkkk90 / 95.49.173.* / 2010-11-20 21:24
Obnizyc opłaty dla OFE do 0,1 % i nie bedzie kasy dla akwizytorka tylko dla emeryta.
paulbociek / 2010-11-20 22:01 / Bywalec forum
Skutek Twojego pomysłu będzie taki:
-stracą pracę akwizytorzy,
-OFE przestaną konkurować bo zmienić będzie bardzo trudno,
-będą mieć mniej pieniędzy na najlepszych fachowców,
-stracą pracę najlepsi fachowcy,
-zyski będą coraz mniejsze bo po co się wysilać,
-przyszłe emerytury będą jeszcze mniejsze niż przy obecnym ustawodawstwie.
Gratuluję krótkowzroczności!
JAW / 89.74.124.* / 2010-11-18 23:27
A może by tak dać ludziom wolny wybór, a nie rządzić ich pieniędzmi i nakzaywać płacić to tu to tam? Może wreszcie rząd odczepiłby się od mojej emerytury i przestał udawać dobrego wujka dbającego niby o meje interesy?
sceptyk / 2010-11-18 23:57 / Tysiącznik na forum
WOLNY WYBÓR ludziom dać??????
Żeby platformersów, tuskowniarzy i inną lewacką swołocz sterowana z Czerskiej 10 POGONILI gdzie pieprz rośnie????????
Niedoczekanie!!
KJOKJ / 78.148.107.* / 2010-11-18 23:04
Precz z rządem !!! Zlikwidować ZUS a nie OFE !!!
rembert2 / 2010-11-18 22:45 / Tysiącznik na forum
A nie moglaby pani minister poleciec na ksiezyc na 10 lat ? -i zabrac tam swoje durne pomysly na uszczesliwianie ludzi.Ale PSL nie pierwszy raz chetnie robiloby reformy ale kosztem innych grup spolecznych
sceptyk / 2010-11-18 23:58 / Tysiącznik na forum
Księża na Księżyc, Syjoniści do Syjamu,
studenci do książek, pisarze do piór,
partia do d***y!

/Kabaret Tey/
myszyn81 / 2010-11-18 22:23 / portfel
czyli, że co?? odnoszę wrażenie, że decyzja o gmeraniu przy emeryturach już zapadła. nie wiadomo tylko jeszcze w którym kierunku to gmeranie pójdzie. Pewne jest, że moja kasa ma trafić do budżetu bo Donek trochę zaszalał z rozpie...aniem kapusty i boi się, że będzie musiał drastycznie oszczędzać. Panie premierze, co się odwlecze to nie uciecze! Przysięgam na kolanach, że jak tkną moją kasę z OFE to więcej na nich nie zagłosuję mimo, że dotychczas głosowałem i byłem za ciągłością i stabilnością władzy w Polsce. Będę najzagorzalszym wrogiem PO. Niech ktoś zroi jakiś sondarz co ludzie sądzą o zmianach w emeryturach i jak ew. zmiany odbiją się na popraciu to może się od tej kasy odwalą. Reforma nawet jeszcze nie ma 20lat na emeryturę pracuje się 40. NIE! DLA ZMIENIANIA ZASAD W TRAKCIE GRY. DLACZEGO CHCĄ MI ODEBRAĆ JEDYNE NAMACALNE OSZCZĘDNOŚCI??
REMIX_X / 46.112.151.* / 2010-11-18 22:18
ALE BEZCZELNA DZICZ... ZUS ZADŁUŻONY, KASY PUSTE, DEFICYT A ONI DO TEGO DZIURAWEGO WORA CHCĄ WRZUCIĆ MOJE PIENIĄDZE Z FUNDUSZU, A MOŻE JA BYM WOLAŁ PIENIĄDZE Z ZUSU DO FUNDUSZU PRZENIEŚĆ. JAK UMRĘ TO KASA W ZUSIE PRZEPADA TA Z FUNDUSZY JEST DZIEDZICZONA PRZEZ NAJBLIŻSZYCH, KTOŚ CHCE WAŁA UKRĘCIĆ NA LUDZIACH, W TAKI SPOSÓB JAK W LATACH 50. Z WPROWADZENIEM NOWEJ WALUTY, GDY PAŃSTWO Z OSZCZĘDNOŚCI LUDZI ZROBIŁO PRYWATNY FOLWARK (WYMIANA W STOSUNKU 1 DO 7) I LUDZIE POTRACILI OSZCZĘDNOŚCI, PÓŹNIEJ SIĘ Z TYCH OSZCZĘDNOŚCI BUDOWAŁO BLOKI I ULICE (DZIŚ STADIONY I OBWODNICE :-)), A TERAZ MY MUSIMY STARSZYCH LUDZI UTRZYMYWAĆ BO OSZCZĘDNOŚCI NIE MAJĄ, DZIĘKI...
PlawdaKtólaBoli / 77.254.209.* / 2010-11-18 22:12
W tej gadzinowej propagandzie jest sugestia, że oni mają pomysły.

Ha, ha, ha

Te ustalone do tej pory, to chyba jak coś rozkraść?

Bo przecież OFE działają już 10 lat. I działać będą, bo banda próżniacza dobrze wie, że koniunktura może się odwrócić i zostaną na głodowej emeryturce z ZUS.
esu / 78.9.149.* / 2010-11-18 22:10
Recepta jak ośmieszyć swoją uczelnię i wydział - puścić z dyplomem w świat kogoś takiego jak jej mość Fedak. Co słowo to głupota. Poziom wiedzy ekonomicznej nie przekracza średniej dla komentarzy pod artykułami na Wirtualnej Polsce. Kobieto! Do garów!
sceptyk / 2010-11-18 22:11 / Tysiącznik na forum
Chesz człowiecze, żeby rodzinę wytruła????????
Prawiezaratrala / 77.254.209.* / 2010-11-18 22:14
Nie doceniacie gadziny. Oni pobuszują sobie werbalnie, nic to nie kosztuje, a jutro Donek pogrozi im palcem i poparcie młodych-głupich skoczy o 5%.
Wacuś Młody Zapatero / 83.29.6.* / 2010-11-18 21:53
WydOOpcone LEMINGI - jak tak ceny beda galoPOwać to se lepiej kupcie laptopa na korbkę, bo jak na prad babci nie starczy to internet wam zwiśnie jak stringi kaszalotowi - hi, hi, hi ..
sceptyk / 2010-11-18 21:28 / Tysiącznik na forum
I tak uważam was za jedną wielką bandę złodziei:
PO
PSL
SLD
PiS
EURO STUDENT / 2010-11-18 20:55
Fedak też chce założyć własną Partię =) ?

POd nazwą Emeryci są Najważniejsi
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy