Firma jednoosobowa

tomasznzm97 / 2018-01-31 21:27
Witam, dużo czytałem na temat firm i szukałem co najbardziej się opłaca z tego co wyczytałem i z życia wiem wszędzie jest duża konkurencja więc postanowiłem nie szukać okazji tylko zająć się tym co najbardziej lubię czyli usługi remontowe i hydraulika w domach do tego chcę dorzucić montaż mebli oraz stolarka domowa no i ślusarstwo + spawalnictwo co akurat ma duże pojęcie mój kolega, w zasadzie chciałbym założyć firmę jednoosobową i dodać mojego kolegę też ma być niby szefem tylko nie na papierach, do usług jest możliwość dorzucić dużo więcej ale to musiałbym kogoś zatrudnić np. elektryka co w zasadzie mam trochę pojęcia o niej ale nie chcę się pchać do tego nie mając dużego doświadczenia, wiem że aby założyć działalność jednoosobową nie ma dużych problemów,a więc moje pytanie brzmi:
1.Czy warto kupować biznes plan na allegro?
2.Zamierzam stworzyć stronę internetowa z usługami,dodać usługę na OLX i na tej stronie money dodać usługę, gdzie jeszcze mógłbym promować swoją firmę?
3.Jakie koszty na początek wyjdą na założenie firmy
4.Słyszałem o dotacjach z racji z tej że jestem osobą niepełnosprawną, mogę otrzymać nawet 60 tyś.zł dotacji wiem że na taką firmę taka kwota jest wysoka na moje oko wyjdzie na nią 20 tyś.zł no i słyszałem że te dotacje, przez pół roku zwalniają z opłat urzędowych i ubezpieczenia
5.Gdzie mogę sprawdzić na stronie internetowej że taki biznes wypali?
Napiszcie co o tym sądzicie i odpowiedzcie na pytania,wyraźcie swoją opinię czy taki biznes według was może wypalić czy raczej nie, na koniec napiszcie o czym powinienem wiedzieć z góry dziękuje i czekam na odpowiedzi.

Najnowsze wpisy