Forum Forum dla firmKsięgowość

Fiskus wygrał w Trybunale Sprawiedliwości

Fiskus wygrał w Trybunale Sprawiedliwości

skomentuj
Wyświetlaj:
sjegfhs / 83.12.111.* / 2010-08-01 00:08
CBA będzie zbierać dane o preferencjach seksualnych obywateli

"Jednocześnie, w okresie poprzedzającym wybory prezydenckie zadbano o dalsze poszerzenie nadzoru nad społeczeństwem. W tym celu, grupa rządząca nie respektując wyroku Trybunału Konstytucyjnego, przyznała nowe uprawnienia funkcjonariuszom `odzyskanego' Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Służbie udzielono kompetencji, o jakich nie śniło się nawet Mariuszowi Kamińskiemu. Biuro ma odtąd zbierać bez żadnej kontroli dane o chorobach, przekonaniach politycznych i religijnych oraz preferencjach seksualnych obywateli. Jego działalność nie będzie się ograniczać do korupcji urzędników. CBA ma ścigać wszystkich i wszystkie rodzaje przestępstw, co pozwoli na wykorzystanie tej służby do dyscyplinowania `niepokornych' przedsiębiorców lub nazbyt aktywnych przeciwników politycznych. W tym samym obszarze działań, można umieścić decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który bez żadnych zapowiedzi rozpoczął spis powszechny wszystkich Internautów w Polsce. Do 11 czerwca br. tzw. providerzy Internetu zobowiązani zostali do przekazania danych wszystkich swoich abonentów. Jak informuje UKE oficjalnym powodem ma być `rozpoczęcie procesu analiz lokalnych rynków usług dostępu szerokopasmowego do Internetu'. Nie mamy żadnej pewności, że dane te nie zostaną wykorzystane przez służby podległe rządzącym i nie posłużą do inwigilacji lub represji wobec użytkowników Internetu. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że ten obszar aktywności obywatelskiej zdaje się stanowić ostatni bastion, niedostępny dla wpływów oficjalnej propagandy".

TO JEST NIEZGODNE Z KONSTYTUCJĄ!

Z Konstytucji Art. 25:
"Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając
swobodę ich wyrażania w życiu publicznym."

Art. 30.
"Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest
obowiązkiem władz publicznych."

WALCZCIE O SWOJE PRAWA! CZYTAJCIE KONSTYTUCJĘ: PDF-> bip.dzierzoniow.policja.gov.pl/download.php?s=210&id=3333

INFORMUJCIE O TYM INNYCH (ZEZWALAM NA KOPIOWANIE)!!!
maciekkkk / 2010-08-01 12:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przyznam się szczerze, że o tej zmianie nie słyszałem, ale jeśli faktycznie tak jest, to masz rację - jest to niezgodne z konstytucją.
maciekkkk / 2010-07-29 19:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
I kolejny przykład niskiego poziomu polskiego prawodawstwa. Dobrze, że tym razem jest wygrana. Bo kombinatorów podatkowych to u nas dostatek.
szaren / 213.108.114.* / 2010-07-30 18:24
Gdyby były uczciwe podatki, nie było by kombinatorów.
ponadto przypominam, ze nie urzednikami państwo stoi.
maciekkkk / 2010-07-30 19:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A czym są uczciwe podatki? Pisałem przede wszystkim o dobrym prawodawstwie. Nie miałem na myśli żadnej grupy, czy to przedsiębiorców czy urzędników. Jasne przepisy będą korzystne dla każdej ze stron.
szaren / 213.108.114.* / 2010-07-30 22:04
Sorry, nadinterpretowałem pańska wypowiedź.
Widocznie polonizuje sie.
Jeszcze raz przepraszam.
skomentuj

Najnowsze wpisy